Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Studenti z čínských univerzit poznávají Olomouc « Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce » Studenti z čínských univerzit poznávají Olomouc

Studenti z čínských univerzit poznávají Olomouc

Studenti z čínských univerzit poznávají Olomouc

17. července 2019 (st)

Téměř 250 studentů a pedagogů z 12 čínských univerzit se začalo učit v letních školách Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Kromě studia stačí poznávat Olomouc. Část z nich zavítala na olomouckou radnici, kde je přivítal náměstek primátora pro školství Karel Konečný.

„Velká část z nich je v Olomouci vůbec poprvé a proto jim rádi nabízíme možnost poznat co nejvíce zajímavostí a informací ze současné i historické Olomouce,“ vysvětlil náměstek primátora Karel Konečný, který je přivítal v obřadní síni olomoucké radnice.

Kromě zážitků, které si odvezou z Olomouce, kde si také prohlédnou Pevnost poznání a Konfuciův institut, mají studenti možnost navštívit například Prahu a Vídeň. Součástí Letních škol European and Czech Culture je totiž každoročně i zajímavý doprovodný program.

O letní školy European and Czech Culture, které již pátým rokem připravuje pedagogická fakulta, je v Číně velký zájem. Vedle angličtiny, dramaterapie a jiných kreativních terapií, hudební a výtvarné výchovy pro ně letos poprvé fakulta připravila i kurz zaměřený na metodologii kvalitativního a kvantitativního výzkumu.

Slavnostního zahájení na univerzitě se zúčastnil i Chen Zhong, ředitel Konfuciova institutu UP, a Zhao Changtao, vedoucí Education Office z čínské ambasády v Praze, který je mimo jiné i absolventem Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého. „Letní školy jsou na naší fakultě poměrně velkým projektem, do něhož je zapojeno více než 50 akademických i neakademických pracovníků a doktorandů. Pracuje v něm i 28 ´buddies´ jako podpora pro studeny v rámci doprovodného programu. V řadách přednášejících a vedoucích workshopů máme i dva kolegy z USA. Studenti se nám hlásí sami na základě pozitivních referencí účastníků z minulých ročníků. Doposud jsme žádnou jinou reklamu nepotřebovali,“ uvedl proděkan Pedagogické fakulty Univerzity Palackého Vojtech Regec.

Čína patří k zemím, o které má univerzita velký zájem. Podle Vojtěcha Regece se velmi rychle rozvíjí a vzdělání tam hraje stěžejní roli. Zhruba jeden měsíc se tak čínští studenti budou na pedagogické fakultě učit v třinácti různě zaměřených skupinách.

Fotografie:

| Poslední úprava: 17. července 2019 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu