Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Jednání trojkoalice, která v následujících čtyřech letech povede Olomouc, pokračují. Zástupci všech jejích politických subjektů se dnes znovu sešli, aby se dohodli na rozložení sil v Radě města Olomouce, určili odpovědnost za rezorty budoucích náměstků primátora a ladili parametry koaliční smlouvy i detaily programového prohlášení.


perex:

S několikadenním předstihem byla dokončena oprava komunikací na křižovatce třídy Svobody a Havlíčkovy ulice u okresního soudu. Ještě v úterý odpoledne bude na křižovatce obnoven provoz pro motorová vozidla. Ve čtvrtek ráno se k němu přidají také tramvaje.


název článku:
perex:

Stromy v novém parku, který začne vyrůstat na Nových Sadech u kapličky, zasadí patroni. Akce Nadace Malý Noe a města Olomouce startuje výsadbou v sobotu 17. září. Získat vlastní strom v nově vznikajícím Parku Lásky a Přátelství totiž zároveň znamená pomoct znevýhodněným dětem.


perex:

Zajímáte se o architekturu? Pak si určitě nenechte ujít křest publikace ALFABET - ČESKÁ MODERNÍ ARCHITEKTURA, která odkazuje na velice úspěšnou výstavu „Česká moderní architektura od secese k dnešku“. Ta se minulý podzim konala v Jízdárně Pražského hradu.


perex:

Téměř kilometr dlouhá cyklostrasa vyrostla podél frekventované Chválkovické ulice. Pohodlně a hlavně bezpečně teď nasměruje cyklisty mimo rušnou výpadovku a postará se o výrazné zlepšení dopravní situace v městské části Chválkovice.


perex:

Jeden z nejvýznamnějších památkových objektů, součást světového dědictví UNESCO, sloup Nejsvětější Trojice, se tyčí v centru Olomouce na Horním náměstí. Letos se tato barokní památka dočkala zpracování v podobě detailního haptického modelu pro lidi se zrakovým postižením. Vystavena je v prvním patře radnice.


název článku:

Evropský týden mobility

14. září 2022 (st)
perex:

Stejně jako v předchozích letech se i letos olomoucká radnice zapojí do kampaně Evropský týden mobility, která cílí na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy a pravidelně probíhá v termínu od 16. do 22. září. Letošní ročník je již jednadvacátý a ústředním tématem kampaně je „Kombinuj a jeď“.


název článku:

Polská sezóna v Olomouci vrcholí

12. září 2022 (po)
perex:

Workshopy pro celou rodinu, soutěže o vouchery a upomínkové předměty, ochutnávky polské kuchyně, tipy na výlety i dovolenou – to vše si budou moci užít všichni, kteří 16. a 17. září dorazí na Horní náměstí v Olomouci. Právě tady totiž vyvrcholí letošní česko-polské setkávání. Polská sezóna, kterou organizuje město Olomouc s Polským institutem v Praze a Generálním konzulátem Polské republiky v ČR, probíhá až do konce října.


název článku:
perex:

Třídenním festivalem vyvrcholí na Horním náměstí projekt Sportuje celá Olomouc 2022, jehož akce se po celý rok snažily co nejvíce podporovat aktivní využití volného času všech generací. Sportu bude centrum města patřit od 15. do 17. září, v rámci posledního dne přijede akci podpořit také olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.


perex:

Olomouc opět slaví tradiční Dny evropského dědictví! Část doprovodného programu si můžete užít už během týdne, hlavní program však vypukne o víkendu 9. – 11. září. A těšit se můžete na krásné překvapení – Olomouc představí svou novou znělku! Součástí programu Dnů evropského dědictví budou samozřejmě opět Otevřené památky, komentované prohlídky a procházky, koncerty, divadelní pohádky pro děti nebo velkolepé open-air představení Moravského divadla na Horním náměstí, letošní Dny evropského dědictví však nabídnou i novinky. Zábavu si budete moci užít přímo v centru města na Otevřených dvorcích a v Živých ulicích.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 264}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu