Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Největší investice roku 2017 v oblasti školství začíná. Olomoucké Fakultní základní škole Hálkova vyroste nová přístavba s jídelnou a čtyřmi učebnami. Nejdříve se však muselo bourat. Investice za 20,5 milionu korun odstartovala demolicí stávající nízkopodlažní budovy školy.


perex:

Zajištěná sezona 2016/2017 a dobré vyhlídky při jednání s možným strategickým partnerem SK Sigma Olomouc, a.s. To byly hlavní body brífinku, na kterém před novináře v pátek v podvečer předstoupili zástupci akcionářů a statutárních orgánů klubu. „Chceme veřejnost informovat o postupu jednání a hledání strategického partnera, který by vstoupil do klubu a zajistil jeho další rozvoj,“ uvedl olomoucký primátor Antonín Staněk.


perex:

Historickou budovu radnice, jednu z nejviditelnějších olomouckých památek, čeká výměna střešní krytiny, oprava poškozených prvků krovu a sanace staticky narušených částí podokapní římsy. Jedinečná investiční akce bude z tohoto důvodu radnici, vždy zčásti ukrývat pod lešením, a to až do letošního listopadu.


perex:

Podstatně důstojnější podobu by mělo v budoucnosti získat Kollárovo náměstí v centru Olomouce. Součástí změn je jak úprava veřejné zeleně, komunikací a systému parkování, tak i instalace nového výtvarného díla, které je věnováno památce sochaře Václava Rendera. Radní se na včerejším jednání seznámili s aktuální územní studií, která tyto změny řeší.


název článku:
perex:

Pro chodce bezpečnější a pro řidiče přehlednější dopravní situace bude brzy v centru místní části Olomouc-Nedvězí. Letos zde totiž v ulici Jilemnického vzniknou dvě bezpečná a bezbariérová místa pro přecházení a také nový záliv u autobusové zastávky. Na investici ve výši 7,4 milionu korun přispěje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a ze státního rozpočtu přesahující 3,3 milionu korun.


perex:

Podchod pod frekventovanou Brněnskou ulicí se dočká velké rekonstrukce. Zastřešení i podzemní část podchodu včetně osvětlení projde kompletní opravou, tak aby mohl být zajištěn bezpečný a bezbariérový přístup k zastávkám tramvajové i autobusové dopravy. Rekonstrukce by měla začít v dubnu letošního roku, hotovo by pak mělo být na konci letních prázdnin.


perex:

Čerstvou novinkou v přípravách plánu udržitelné městské mobility v Olomouci je zapojení Univerzity Palackého. Dosud se přípravou tohoto dokumentu, jehož cílem je bezpečnější a šetrnější doprava v kontextu zdravého životního prostředí města, zabývali zástupci města a magistrátu spolu s Centrem dopravního výzkumu.


perex:

Od 1. ledna 2017 platí nová úprava hranic jednotlivých komisí městských částí. Změny, které v prosinci loňského roku schválila rada města, spočívají v úpravě hranic nebo v novém rozdělení ulic do jednotlivých komisí městských částí (KMČ).


název článku:
perex:

Novoroční požehnání s bohoslužbou hostila v pondělí 3. ledna krásná gotická kaple svatého Jeronýma, která je součástí historické budovy radnice. Hlavními žehnajícími byli p. Antonín Basler z farnosti sv. Michala a p. František Hanáček z farnosti svatého Mořice. Přítomným i ostatním Olomoučanům požehnali a popřáli do nového roku vše dobré.


název článku:
perex:

Mimořádný zájem byl letos o adventní Olomouc a její proslulé Vánoční trhy. Do města zavítaly desítky tisíc lidí a zájem byl také o delší pobyty v Olomouci. Mezi návštěvníky bylo také velké množství hostů ze zahraničí.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 172}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00/19:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu