Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Celostátní setkání mládeže, které se koná tento týden v Olomouci, přivedlo do města také nejvyšší hlavu katolické církve v Čechách, arcibiskupa pražského Dominika kardinála Duku. Ten v pátek odpoledne spolu s arcibiskupem olomouckým Janem Graubnerem navštívil i olomouckou radnici. Zde jej přijal primátor Antonín Staněk, jeho náměstek Ladislav Šnevajs a člen Rady města Olomouce Miroslav Petřík.


perex:

Dva roky po podpisu memoranda došlo dnes k podpisu partnerské smlouvy mezi Olomoucí a čínským Kunmingem. Olomouc s čínským městem spolupracuje v oblasti zdravotnictví, turistického ruchu, sportu nebo ve floristice.


perex:

Aktualizovaný seznam městského mobiliáře, do něhož patří např. lavičky, stojany na kola, odpadkové koše nebo informační tabule, je výsledkem provedeného pasportu městského mobiliáře. Z nového přehledu majetku bude magistrát vycházet při rozhodování o jeho údržbě a modernizaci.


perex:

Radní města se včera seznámili se stavem vymáhání pohledávek statutárního města ze správních a rozhodovacích činností. Nejvíce, přes dva tisíce případů pohledávek eviduje ekonomický odbor a odbor agendy řidičů a motorových vozidel.


perex:

Další lávka, která překonává Mlýnský potok poblíž centra Olomouce, projde opravou. Plánované rekonstrukce se dočká lávka na trase z ulice Dobrovského do ulice Václava III. Po nové lávce by mohli pěší poprvé bezpečně přejít počátkem letošního listopadu. Na stavební práce dohlédne biologický dozor stavby.


perex:

Záplava pestrobarevných květů vrcholícího léta i řada dalších atraktivních lákadel. Taková bude opět letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na olomouckém výstavišti uskuteční od 17. do 20. srpna 2017.


název článku:
perex:

Více než šest set metrů nové cyklostezky vytvoří nové propojení olomouckých městských částí Chválkovice a Týneček. „Smyslem této investiční akce je zajistit bezpečné propojení pro cyklisty i pěší mezi Chválkovicemi a Týnečkem. Akce souvisí s dlouhodobou snahou o budování infrastruktury pro cyklistickou dopravu,“ uvedl investiční náměstek primátora Filip Žáček.


perex:

Takhle živo bývá v olomouckém přístavišti jen párkrát do roka. Druhý ročník Olomouckého draka, tedy závodů ve sprintu originálních dračích lodí, přilákal na nábřeží Moravy kousek od univerzitních kolejí davy zvědavců. Pohled na štíhlé lodě, které kupředu po hladině žene deseti nebo dvacetičlenná posádka, je totiž opravdu atraktivní.


perex:

Zatímco děti jsou na prázdninách, na budově Mateřské školy v Rožňavské ulici vyrostlo lešení. Školka bude v následujících několika měsících procházet úpravou pláště, konkrétně druhou etapou energeticky úsporných opatření. Nejnáročnější část prací se odehraje ještě do konce prázdnin.


perex:

Hlediště Moravského divadla prochází během prázdnin druhou fází revitalizace. Průběh prací zkontrolovali dnešního kontrolního dne i zástupci vedení města – primátor Antonín Staněk a investiční náměstek Filip Žáček.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 186}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu