Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Od pátečního rána je v provozu celostátní centrální systém registrace zájemců o vakcínu proti covidu-19. Do rezervačního systému ministerstva zdravotnictví se nyní mohou hlásit senioři od osmdesáti let výše. Vzhledem k tomu, že registraci je nutné provést na internetu, představuje to pro řadu starších lidí obtížný úkol. Právě s jejím překonáváním je město připraveno seniorům pomáhat. Možností je telefonická asistence při registraci nebo v případě imobilních občanů i osobní návštěva u nich doma.


perex:

Jedním z nejaktuálnějších společenských témat je změna klimatu a její negativní dopady na lidskou společnost, přírodní ekosystémy a biologickou rozmanitost. Změna klimatu, ať už je způsobena čímkoliv, je realitou. Pomocí včasných a chytrých opatření je možné dopadům změny klimatu na sídla předcházet, počítat s nimi a připravit se. A právě k tomuto účelu bude sloužit Adaptační a mitigační strategie města Olomouce. Tento strategický dokument si nyní město nechá zpracovat.


název článku:
perex:

Přes 56 milionů korun vydá v letošním roce město Olomouc na opravy a údržbu komunikací. Část prostředků míří na klasické opravy, část na větší stavební úpravy silnic, chodníků, zastávek, mostů a lávek, ale třeba i podchodů a veřejného osvětlení či semaforů.


perex:

Na Radíkově začal ve středu 13. ledna zkušební provoz nového městského varovného a informačního systému. Ten přinese Olomoučanům moderní a výrazně flexibilnější možnost informování jak v případě krizové situace, tak v případě potřeby rozšířit mezi občany co nejrychleji nějakou praktickou informaci. Je srozumitelnější než hlášení starého rozhlasu, navíc jej lze používat v různých modifikacích jako rozhlas pro celé město, konkrétní čtvrť nebo dokonce jen pro určitou ulici.


perex:

Na podzim minulého roku rozhodla městská rada, že město vypíše nové výběrové řízení na stavbu tramvajové trati na Nových Sadech. Důvodem pro tento krok bylo přerušení příprav v době nouzového stavu. Radní se nyní na jednání 11. ledna 2021 seznámili s výsledky výběrového řízení a schválili zadání veřejné zakázky vybranému zhotoviteli. Stavba by měla začít letos v březnu a potrvá dvacet měsíců.


perex:

Mateřskou školu Dělnická čeká změna. Dočká se zateplené fasády, střech, nových oken, bezbariérového vstupu a bude mít o jedno oddělení navíc. Radní vybrali firmu, která provede velkou rekonstrukci mateřinky.


perex:

Stížnosti na přemnožené hlodavce zahrnují od počátku nového roku odbor životního prostředí v Olomouci. Důvod je zřejmý. Lidé přikrmují ptáky a volně žijící živočichy ve městě nespotřebovanými potravinami z domácností, další Olomoučané si následně stěžují na enormní výskyt hlodavců, které odložené jídlo láká. Některá místa v Olomouci kvůli tomu čeká deratizace za desítky tisíc korun.


perex:

Po devíti měsících se do ulice 8. května v centru Olomouce vrátil opět běžný život. Ulice je nyní oproti původnímu stavu v mnoha ohledech výrazně vylepšená. Zcela v novém je tramvajové trať, přičemž ta původní už dosluhovala, nové jsou i inženýrské sítě a povrchy silnice i chodníků. Změnil se ale i dopravní režim: polovina ulice se nyní stala pěší zónou. I ve druhé polovině ubyla místa pro parkující auta ve prospěch chodců.


název článku:
perex:

Nezastavit investice. Neškrtat bezhlavě. Neochromit fungování města. To byly hlavní cíle při přípravě rozpočtu města Olomouce pro rok 2021. Jeho návrh pak byl 14. prosince několik hodin projednáván v zastupitelstvu. Autoři ho považují v dané situaci za rozumný kompromis. Město se muselo vypořádat s vážnými výpadky v příjmech kvůli covidové krizi a připravit se na další výpadky, které vzniknou po přijetí „daňového balíčku“.


název článku:
perex:

Konstrukce mostu na Masarykově třídě v Olomouci se začala ve čtvrtek 10. prosince vysouvat z ulice nad hladinu. Jedná se o ojedinělý technologický krok, protože kovová konstrukce poloviny mostu váží zhruba 295 tun, s přídavnou pomocnou konstrukcí dokonce 320 tun. Vysouvání bude trvat asi deset dní, během této doby bude z bezpečnostních důvodů uzavřena i lávka pro pěší. Chodci musí zvolit náhradní trasu přes most v Komenského ulici. Nicméně dnes zatím ještě přes lávku procházet mohli.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 240}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu