Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

V těchto dnech je do schránek v našem městě distribuováno prosincové vydání časopisu Olomoucké listy. V listech se dočtete, že v městských částech Povel a Neředín byly v listopadu vyznačeny dvě nové zóny s omezením rychlosti na 30 kilometrů v hodině. Dozvíte se, že jednu z nejrušnějších ulic v Olomouci postupně ozdobí nové stromořadí. V části Velkomoravské ulice nahradí dožívající lípy nové platany. Věříme, vás že zaujme spousta dalších zajímavých zpráv a informací z našeho města.


název článku:

Zimní jarmark hlásí otevřeno!

3. prosince 2021 (pá)
perex:

Stánky s tradičním zbožím můžete navštívit každý den od 10 do 20 hodin až do 23. prosince. Bez punčů či potravin k přímé spotřebě, i tak ale věříme, že si krásnou atmosféru předvánočního centra města se svými blízkými užijete.


název článku:

Sběrové dvory otevírají v sobotu

3. prosince 2021 (pá)
perex:

Olomoucké sběrové dvory budou od soboty 4. prosince 2021 opět v běžném provozu. Na několik dní je totiž musely Technické služby města Olomouce uzavřít. Potýkaly se s důsledky epidemie covidu, které byly příčinou nedostatku pracovníků.


perex:

Rychlý postup stavby nové tramvajové trati postupně mění i režim prací. Výstavba se v těchto dnech rozdělila na dva úseky. První lokalitou je pokračující rekonstrukce křižovatky ulic Rooseveltova, U Dětského domova, Střední Novosadská a Zikova. Druhé, oddělené centrum stavebních aktivit je na křižovatce ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova.


perex:

Moderní technologie, otevřená data a jejich využití, řešení klimatických změn i symbióza cyklistiky s ostatní dopravou ve městech. O principech a přínosech smart city, tedy chytrých řešení pro města, diskutoval primátor města Olomouce Mirek Žbánek se zástupci Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře na jejich návštěvě v Olomouci.


perex:

Zhruba 2300 hodin tisku, asi padesát dílů a uzounké vrstvy materiálu o výšce 0,17 milimetru. Do podrobných detailů vyvedený model synagogy, vytvořený na 3D tiskárně, představili na radnici odborníci z katedry geoinformatiky Univerzity Palackého. Objekt, vytištěný z kvalitního ASA materiálu, následně poslouží ve slévárně pro výrobu finálního bronzového modelu synagogy. Ten bude stát na kamenném soklu na Palachově náměstí a spolu s vysokou kamennou stélou má připomínat nádhernou olomouckou synagogu, zničenou v březnu 1939 olomouckými nacisty. Za projektem stojí Židovská obec Olomouc. 


název článku:
perex:

Úřední hodiny olomouckého magistrátu i přes citelné dopady epidemie na početní stav zaměstnanců zůstávají stále stejné. S ohledem na minimalizaci šíření nákazy bylo ale přijato nové opatření, kterým se budovy magistrátu v pátky, kdy nejsou úřední hodiny, uzavírají pro veřejnost. Výjimku z tohoto omezení mají jen předem dohodnutá jednání a také schůze zastupitelstva města.


název článku:

Topení už topí, teplá voda teče

1. prosince 2021 (st)
perex:

Dodavatel dnes odpoledne oznámil, že díky dostatečnému výkonu náhradního zdroje už probíhají dodávky tepla i teplé vody v plném rozsahu, a to bez omezení pro všechny odběratele. Oprava poruchy na hlavním kotli ještě pokračuje.


název článku:
perex:

Vůbec poprvé vyrazila letos do ulic Olomouce nově nazdobená vánoční tramvajová souprava. Do provozu ji 1. prosince vypravil Dopravní podnik města Olomouce. Chce tak přispět k příjemné vánoční atmosféře ve městě.


název článku:
perex:

Veolia právě obnovila kontinuální dodávky teplé vody na území celého města. Dodávky tepla jsou díky záložním zdrojům oproti běžnému stavu omezeny už jen o 20 procent, pro zdravotnická zařízení jsou zajištěny v plném rozsahu.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6192, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 620}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu