Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:

Změny na úseku občanských průkazů

23. července 2021 (pá)
perex:

Od 2. srpna 2021 budou vydávány nové typy občanských průkazů s biometrickými údaji, tj. zobrazení obličeje a dva otisky prstů rukou, uložené na zabezpečeném paměťovém médiu, tzv. bezkontaktním nosiči dat.


perex:

Vyšší poptávku olomouckých rodičů po možnosti umístit malé děti do jesliček by mělo vyřešit přebudování bývalého hospodářského zázemí v areálu MŠ Husitská v části Olomouc-Povel. Jeho prostory budou po rekonstrukci sloužit provozu nových městských dětských jeslí. Investiční záměr schválila na svém včerejším jednání Rada města Olomouce.


název článku:
perex:

V pátek padla v Praze první klapka nového filmu Miroslava Krobota Šnajdr. A hned v neděli filmový štáb odjel vlakem do Olomouce. Právě Olomouc je totiž hlavním dějištěm nové komedie plné vtipných situací i nečekaných zvratů. Scénář vytvořil Miroslav Krobot opět v tandemu s Olomoučanem Lubomírem Smékalem.


název článku:

Povodně na Jesenicku Olomouc neohrozí

19. července 2021 (po)
perex:

V souvislosti s nedělními povodněmi na Jesenicku se nárůst hladiny řeky Moravy v Olomouci a na jejích přítocích neočekává. Výšku hladin totiž výrazně neovlivní. Město do postižené oblasti poslalo pomoc.


název článku:

Nový chodník na Černé cestě

19. července 2021 (po)
perex:

Zbrusu nový chodník bude lemovat komunikaci podél ulice Černá cesta v Olomouci. Stavba začala minulý týden a linie už se jasně rýsují. Většinu chodníku, který má být hotový nejpozději v polovině srpna, pokryje mozaika z žulových kostek.


název článku:
perex:

Do Olomouce se po roce vrací festival Země na talíři. Akce, která se uskuteční 21. července 2021 v Pevnosti poznání, upozorňuje na některé palčivé problémy související s produkcí potravin a změnou klimatu.


název článku:

Večerní pohoda u Trojice podruhé

16. července 2021 (pá)
perex:

Série koncertů na Horním náměstí v Olomouci pokračuje. Festival Pohoda u Trojice nabídne dnes a v zítra další hudební program. Tentokrát v duchu šansonu a folku.


název článku:
perex:

Oprava části vozovky na Návsi Svobody v městské části Holice, přináší částečná omezení v dopravě a organizaci provozu MHD.


perex:

Lidem, kterých se bezprostředně dotýká výstavba protipovodňových opatření na řece Moravě, poskytne město náhradu v podobě nepeněžního daru. Rada města Olomouce schválila postup pro poskytnutí kompenzačního bonusu občanům za ztížené podmínky k bydlení z důvodu této dlouhodobé investice. Žádosti je možné podávat do 31. července.


perex:

Udržitelná rozumná řešení založená na datech a ne na pocitech – tak by se dala popsat oblast Smart City, jejímž cílem je usnadnit lidem život ve městě. A právě na tom se nyní můžete podílet i vy. Jak nejlépe pracovat s otevřenými daty řeší Plán pro chytrou Olomouc. S jeho návrhovou částí se můžete seznámit na veřejném projednávání, kde se samozřejmě můžete zapojit také do diskuse a podělit se o svůj názor. Veřejná prezentace bude on-line, ve středu 14. července od 17 hodin.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6058, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 606}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu