Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:

Nanomasky pro strážníky i hospic

21. září 2020 (po)
perex:

Efektivní nanomasky s nejvyšší třídou ochrany využijí zcela nově ve službě strážníci olomoucké městské policie. Dvacet speciálních nanomasek jim věnovala společnost, která se před první vlnou pandemie zabývala výhradně výrobou komponent pro letecký průmysl. Stejný počet a druh ochranných prostředků od české společnosti WorkPress Aviation zamířil i do hospice na Svatém Kopečku.


název článku:
perex:

Na inovace a budování identity nového olomouckého kampusu Envelopa je zaměřený osmačtyřicetihodinový hackathon. Smyslem akce s názvem Hackni Envelopu je propagovat moderní olomoucký kampus včetně jeho zajímavého okolí a přispět tím k rozvoji potenciálu Olomouce. Město se do aktivity zapojuje v rámci projektu Olomouc plánuje budoucnost.


perex:

Dvě desítky odborných přednášek ve čtyřech tematických panelech, bohatý doprovodný program, ale také nadstandardní hygienická opatření. To je mezinárodní konference obecních policií, kterou hostí Olomouc. Setkání strážníků městských policií z České republiky, Slovenska a Polska i v jeho náhradním termínu poznamenal aktuální vývoj pandemie.


perex:

Nová nařízení, která mají omezit další šíření onemocnění COVID-19, vydalo Ministerstvo zdravotnictví. Nařízení se týkají především pořadatelů různých kulturních a společenských akcí a platí od pátku 18. září od 18 hodin. Výjimkou je nařízení, které je směřováno k laboratořím, vyšetřujícím vzorky na přítomnost nového koronaviru, které platí už od čtvrtka. Další nová nařízení se týkají různých provozoven a pravidel v nich.


perex:

Evropský týden mobility píše letos svůj devatenáctý ročník. Akce lidí, obcí a měst napříč celou Evropou, která podporuje využívání veřejné dopravy, budování cyklostezek a zkvalitnění pěších zón, probíhá od 16. do 22. září. Na střední Moravě jej doplní společná vyjížďka primátorů tří měst.


název článku:
perex:

Po delší době se v pátek 18. září v Centru Semafor chystá tradiční soutěž rodinných týmů. Městské dopravní centrum připravilo Voice Bike Grand Prix Semafor.


název článku:
perex:

Nové výběrové řízení vypisuje město na stavbu tramvajové trati na Nových Sadech. Zakázka za necelých 470 milionů korun jde kvůli přerušení v době nouzového stavu znovu do soutěže.


perex:

Z důvodu havárie hlavního vodovodního řadu v ulici U Husova sboru a navazující havárii vodovodního řadu v ulici Dlouhá na Lazcích je v těchto částech města přerušena dodávka pitné vody.


název článku:
perex:

Kreativní obory jsou klíčové pro oživení ekonomiky a spoluvytvářejí image města i regionu. Katalog Design s podtitulem Kreativní Olomouc vydává Univerzita Palackého v Olomouci.


název článku:
perex:

Budoucnost zimního stadiónu v Olomouci probírali přímo v terénu na dalším pravidelném setkání hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a primátor Olomouce Miroslav Žbánek. Sportovní svatostánek potřebuje náročnou rekonstrukci.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5754, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 576}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu