Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Živý přenos houslového a klavírního recitálu na webu a facebooku Moravské filharmonie! Na středu 1. dubna od 19 hodin připravila Moravská filharmonie Olomouc pro své posluchače a příznivce koncert děl klasické i soudobé hudby. Z důvodu mimořádných opatření vystoupí koncertní mistr Vít Mužík a klavíristka Lucie Kaucká před prázdným hledištěm sálu Reduta.


perex:

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR zveřejňuje informace týkající se podávání žádostí na ošetřovné pro OSVČ a vyhlašuje program „OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ - Výzva I.


název článku:
perex:

AKTUALIZOVÁNO: Stovky respirátorů, které díky práci krizového štábu města včera dorazily do Olomouce, už směřují k potřebným. Ochranné pomůcky krizový štáb aktuálně po celý den distribuuje nejen městským organizacím, ale dokáže reagovat i na okamžitou poptávku lidí v první linii. Více než pět stovek respirátorů třídy FFP2 tak dnes odpoledne zamířilo na Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Stejné množství ochranných pomůcek pokrylo aktuální potřebu pracovníků v sociálních službách, ke kterým spolu s respirátory členové krizového štábu zavezli i 70 litrů dezinfekce. Dalších čtyři sta respirátorů dostala Městská policie Olomouc především pro strážníky.


název článku:
perex:

Statutární město Olomouc k 31. březnu dočasně přerušuje příjem podomácku vyrobených roušek. Dnes v poledne jejich počet překročil 8500 kusů, další jsou na cestě.


název článku:
perex:

V pondělí 6. dubna 2020 od 9:00 hodin se uskuteční 10. veřejné jednání Zastupitelstva města Olomouce prostřednictvím komunikace na dálku umožňující účast členů zastupitelstva na zasedání zastupitelstva v reálném čase, bez jejich osobní přítomnosti. Materiály pro jednání najdete zde.


název článku:
perex:

Program Dobrovolník na telefonu umožňuje seniorům využít bezplatného pravidelného telefonického kontaktu s dobrovolníky z řad studentů i veřejnosti. Po přihlášení do programu je senior propojen s dobrovolníkem, se kterým si může povídat o běžných věcech, sdílet své obavy, nebo požádat o zprostředkování odborné pomoci.


název článku:
perex:

V sobotu o půl deváté večer zhasla radnice i Sloup Nejsvětější Trojice. Olomouc se tak, jako jedno z osmi statutárních měst, zapojila do Hodiny Země.


perex:

Funguje jako jediná městská škola v Olomouci a zvládá to na jedničku! Řeč je o Základní a mateřské škole Holečkova, která zůstala otevřená, a v době nouzového stavu pečuje o děti rodičů v první linii. Do školky a na první stupeň tam chodí děti záchranářů, lékařů, příslušníků bezpečnostních sborů a dalších lidí začleněných do složek Integrovaného záchranného systému.


perex:

Vedoucí odboru informatiky a Smart City olomouckého magistrátu Jiří Fišer vyvinul a vyrobil speciální ústenku. Do konstrukce vytištěné na 3D tiskárně lze vložit jakoukoliv filtrační látku.


název článku:
perex:

S platností od středy 1. dubna schválila Bezpečnostní rada města Olomouce další omezení provozu vybraných autobusových linek.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5562, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 557}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Pracoviště magistrátu