Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

IT specialisté pokračovali i během víkendových dnů v práci na odstranění následků kybernetického útoku na magistrátní datovou síť. Dílčí úspěchy jsou známy už nyní.


název článku:
perex:

Knihovna města Olomouce se ode dneška opět těší na své čtenáře. V obvyklých hodinách již mohou zájemci navštívit knihovnu osobně, samozřejmě zatím v omezeném počtu a za dodržení nastavených hygienických pravidel. Podmínkou jsou tedy respirátory, dezinfekce rukou a rozestupy. Dětské oddělení má otevřeno i v dopoledních hodinách, internet a čítárna zatím zůstávají uzavřené.


název článku:
perex:

Stavební práce na nové tramvajové trati si dočasně vynutí uzavření chodníku na konci Trnkovy ulice, kde se spojuje s ulicí Rooseveltovou. Chodci budou nyní využívat nově vybudovanou obchůznou trasu pro pěší mezi sídlištěm a tramvajovou zastávkou Trnková.


perex:

Míra podpory, které se olomoucké zoo v těžkých časech od veřejnosti dostalo, byla nečekaná. „Rádi bychom všem lidem dobré vůle nejen poděkovali, ale i ukázali, jak s jejich příspěvky nakládáme. Je potřeba, aby lidé viděli konkrétní zvířecí příběhy. Tentokrát se podíváme pod pokličku zoo a nahlédneme tak do zvířecích domácností v rámci krmení,“ říká tisková mluvčí Zoo Olomouc Iveta Gronská.


perex:

O Velikonoční neděli rozezněla Zoologickou zahradu v Olomouci hudba. Konal se zde koncert na podporu zahrady. Touto akcí chtěla zoo především poděkovat všem lidem, kteří zvířatům pomohli. Myšlenka koncertu vznikla spontánně a samotný nápad dělila od realizace hrstka dnů. Vznikl téměř dvouhodinový záznam. Ten si nyní mohou přátelé zoo pustit i na YouTube.


perex:

Od časných hodin ve středu 7. dubna čelila magistrátní datová síť masivnímu kybernetickému útoku na celý systém. Kybernetický útočník napadl datovou infrastrukturu magistrátu, načež byly z bezpečnostních důvodů odpojeny jednotlivé subsystémy


perex:

Magistrát města Olomouce žádá občany o trpělivost a odložení plánovaného vyřizování agend na úřadě. Z technických důvodů byla totiž dnes v noci odstavena magistrátní datová síť a na prozatím blíže neurčenou dobu je tak znemožněno standardní zpracovávání veškeré úřední agendy občanů.


název článku:
perex:

V těchto dnech dostávají Olomoučané do svých poštovních schránek další vydání časopisu Olomoucké listy. Oblíbený měsíčník mimo jiné informuje o zvelebení interiéru baziliky, obnovení fresky či restaurování hlavního oltáře chrámu na Svatém Kopečku.


perex:

Jaké by to bylo jaro bez pořádného úklidu? Jdeme na to! Hlásí Technické služby města Olomouce a rozjíždí blokové čištění ulic po zimě, na které si vyhradily celý duben. Řidiče prosí, aby respektovali dopravní značení upozorňující na úklid a zavčas přeparkovali svoje auta. Ohleduplností totiž přispějí ke snížení prašnosti ve městě.


perex:

Květnou nedělí začal velikonoční Svatý týden. V centru města jej od pondělí doprovází typická výzdoba včetně Kraslice od srdce, přibyla ale i jedna atraktivní novinka - malé velikonoční pastorále ze slámy.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5977, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 598}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
je dočasně mimo provoz.

Datová schránka ID: kazbzri
je přetížena.


IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý:
(objednaní klienti)
8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek:
(objednaní klienti)
8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu