Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Jednání Zastupitelstva města Olomouce se odehraje v pondělí 6. dubna. S ohledem na aktuální situaci proběhne prostřednictvím komunikace na dálku, systému, který umožní účast členů zastupitelstva na zasedání v reálném čase, bez jejich osobní přítomnosti v jednacím sále. Důvodem je situace související s šířením nákazy koronavirem, vyžadující přísná hygienická opatření. Zasedání zastupitelů bude možné sledovat online na webu města.


název článku:
perex:

V posledních dnech řeší Odbor životního prostředí řadu stížností na výskyt potkanů i holubů na sídlištích, který přímo souvisí s odkládáním přebytečných a prošlých potravin v blízkosti kontejnerových stání a kolem odpadových nádob.


název článku:
perex:

Od pondělka 6. dubna se v Olomouci opět otevřou sběrové dvory. Dva slouží obyvatelům města, jeden podnikatelům. Technické služby města Olomouce tím vycházejí vstříc požadavkům Olomoučanů.


název článku:
perex:

V návaznosti na bezpečnostní opatření související s pandemií koronaviru se Moravské divadlo rozhodlo odložit chystané oslavy stého výročí vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci. Kočování divadelníků po Olomouckém kraji a prozatímní scény na Výstavišti Flora se milovníci divadla dočkají v příštím roce.


perex:

Jak podnikat v době šíření koronaviru? Jaké finanční i nefinanční podpůrné nástroje Česká republika dnes podnikatelům nabízí? Jaké další dotace jsou ještě k dispozici? A kde najde podnikatel „Rozcestník podpory firem“ s pravidelně aktualizovanými informacemi?


perex:

Výstavba 2B etapy protipovodňové ochrany Olomouce je v další fázi. V jejím průběhu Povodí Moravy, s. p. postaví nový most na Masarykově třídě a z velké části bude dokončena i nejatraktivnější část celé stavby – náplavka. V těchto dnech probíhá příprava na demolici poloviny starého mostu, ta bude zahájena v pondělí 6. dubna. Po dobu demolice, tedy přibližně jeden týden, bude most pro chodce uzavřený.


název článku:
perex:

Úklidové akce naplánované na letošní jaro, do kterých se každoročně zapojují dobrovolníci, města i firmy, se z důvodu vyhlášení karantény nemohou v plánovaném rozsahu uskutečnit. Organizátoři ruší jarní etapu akce Ukliďme svět, ukliďme Česko!


perex:

Živý přenos houslového a klavírního recitálu na webu a facebooku Moravské filharmonie! Na středu 1. dubna od 19 hodin připravila Moravská filharmonie Olomouc pro své posluchače a příznivce koncert děl klasické i soudobé hudby. Z důvodu mimořádných opatření vystoupí koncertní mistr Vít Mužík a klavíristka Lucie Kaucká před prázdným hledištěm sálu Reduta.


perex:

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR zveřejňuje informace týkající se podávání žádostí na ošetřovné pro OSVČ a vyhlašuje program „OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ - Výzva I.


název článku:
perex:

AKTUALIZOVÁNO: Stovky respirátorů, které díky práci krizového štábu města včera dorazily do Olomouce, už směřují k potřebným. Ochranné pomůcky krizový štáb aktuálně po celý den distribuuje nejen městským organizacím, ale dokáže reagovat i na okamžitou poptávku lidí v první linii. Více než pět stovek respirátorů třídy FFP2 tak dnes odpoledne zamířilo na Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Stejné množství ochranných pomůcek pokrylo aktuální potřebu pracovníků v sociálních službách, ke kterým spolu s respirátory členové krizového štábu zavezli i 70 litrů dezinfekce. Dalších čtyři sta respirátorů dostala Městská policie Olomouc především pro strážníky.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5569, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 557}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Pracoviště magistrátu