Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Nová moderní cisterna, čestné stuhy a velké poděkování. Tyto benefity získali v pátek odpoledne dobrovolní hasiči na Horním náměstí v Olomouci. Od zástupců města převzali zcela nový cisternový automobil, který se stane součástí výjezdu jednotky SDH Olomouc-Chválkovice. Hasiči současně obdrželi pochvalu a poděkování za nasazení při zvládání pandemie covidu. Za posledních pět let dalo město dobrovolným hasičům sedm dopravních aut, dva speciální technické automobily, člun, mnoho dalšího vybavení a také dvě nové hasičské zbrojnice.


perex:

Jedna z vůbec největších investic Dopravního podniku města Olomouce za poslední desetiletí začíná. Poblíž hlavního vlakového nádraží vznikne nová hala pro odstavování a servis tramvají. Stavba za téměř 280 milionů potrvá rok a půl.


název článku:
perex:

Devět koncertů v historicky cenných a akusticky pozoruhodných prostorách spojených s duchovním, společenským a kulturním životem Olomouce. To je Podzimní festival duchovní hudby. Začíná v neděli a pokračovat bude téměř do konce října.


perex:

Změna klimatu, ať už je způsobena čímkoliv, je realitou. Pomocí včasných a chytrých opatření je možné dopadům změny klimatu předcházet, počítat s nimi a připravit se. A právě k tomuto účelu bude sloužit Adaptační a mitigační strategie města Olomouce. Město nyní veřejnosti předkládá výstupy z analýz.


název článku:
perex:

Zákaz stání kvůli údržbě čeká dvě olomoucké ulice, které vedou dopravu z Olomouce do Šternberka. Ředitelství silnic a dálnic na silnici I/46, která vede ulicemi Pavlovická a Chválkovická, naplánovalo komplexní údržbové práce. Probíhat budou od 22. do 24. září a to vždy mimo dopravní špičku.


perex:

Finalisté soutěže Adapterra Awards o nejlepší adaptační opatření na změnu klimatu se utkají o hlasy veřejnosti. Z osmnácti inspirativních projektů můžou lidé vybírat už jen měsíc, anketa o Cenu sympatie končí 15. října. Mezi nejlepší nápady se za Olomoucko probojoval i Holický les. V soutěži od Nadace Partnerství veřejnost vybírá až dva české projekty a jeden rakouský.


název článku:

Medojedi v zoo překvapili

15. září 2021 (st)
perex:

Mládě medojeda kapského z olomoucké zoologické zahrady je kluk! Pyšně to dnes vyhlásili do světa chovatelé. Malý medojed, který přišel na svět před pěti měsíci, totiž doteď žil se svou matkou v přísné izolaci. Medojedy kapské chová pouze šestnáct institucí na světě a mezi nimi i ta naše.


perex:

Osmdesát čtyři let uběhlo dnes brzy ráno od chvíle, kdy zemřel prezident a hlavní strůjce vzniku samostatného Československa Tomáš Garrigue Masaryk. Byť v té době už nebyl dva roky prezidentem, velká většina obyvatel Československa ho vnímala jako hlavní symbol státu. Výročí smrti TGM si dnes u pomníku státníka na Žižkově náměstí připomněla i Olomouc. Statutární město zastoupil první náměstek primátora Martin Major.


perex:

Ve velkém stylu se představily Dny evropského dědictví v Olomouci ve druhém zářijovém týdnu. „Vloni jsme měli tu čest uspořádat národní zahájení Dnů evropského dědictví. Já ale mohu s velkou hrdostí říct, že tato akce má skutečně evropskou úroveň i letos,“ uvedla při zahájení pátečního audiovizuálního představení Sloup světla náměstkyně primátora Markéta Záleská.


název článku:
perex:

Hlavní program Dnů evropského dědictví je před námi! Tradičně největší kulturní akce olomouckého podzimu bude i letos velkolepá. Už od pondělí 6. září probíhají různě po městě některé části programu, ten hlavní nás ale čeká teď o nadcházejícím víkendu. Co si vyberete vy?


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6107, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 611}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu