Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Informace o provozu úřadu

Sociální sítě

Informace o provozu úřadu

Informace o provozu úřadu

Informace o provozu úřadu

Úředními dny na pracovištích olomouckého magistrátu jsou opět pondělí až čtvrtek. Otevírací hodiny jsou až na výjimky stejné jako před vypuknutím koronavirové krize. Současně ale i nadále platí preventivní pravidla, daná ministerstvem zdravotnictví, tedy například dodržování rozestupů či určitého počtu osob v místnosti. V provozu je už i elektronický rezervační systém, s ohledem na vynucené přerušení agendy je ale nyní zahlcen na několik týdnů dopředu.

Úřední hodiny Magistrátu města Olomouce
Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30

Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Budova magistrátu v Hynaisově ulici 10 je otevřena v úřední hodiny od pondělí do čtvrtka. V pondělí a ve středu jsou všechna pracoviště přístupná libovolným zájemcům, v úterý a ve čtvrtek jsou otevřena informační pracoviště v přízemí budovy a k jednání v kancelářích budou moci jen ti, kdo si schůzku domluví předem telefonicky. (V budově Hynaisova 10 sídlí tyto odbory: odbor dopravy a územního rozvoje, odbor informatiky a Smart City, odbor památkové péče, odbor majetkoprávní, odbor stavební, odbor životního prostředí, odbor městské zeleně a odpadového hospodářství, odbor právní, pokladna (odbor ekonomický), podatelna, správce objektů.)

Budova Namiro v Palackého ulici 14 je otevřena rovněž v úředních hodinách od pondělí do čtvrtka. Pracovníci magistrátu pouze u vstupu regulují počet osob, které jsou současně uvnitř objektu. (V budově Namiro najdou občané tyto odbory: odbor ekonomický, odbor dotačních projektů, odbor investic, odbor ochrany, odbor strategie a řízení, odbor školství, odbor živnostenský, oddělení zprostředkující subjekt ITI, pokladna (odbor ekonomický), oddělení evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů (odbor správních činností), oddělení personální a právní (odbor kancelář tajemníka), ověřování, Czechpoint)

Radnice na Horním náměstí je otevřena také v úředních hodinách od pondělí do čtvrtka. V případě sídla samosprávy je ale stanovena výjimka, že vstup veřejnosti do budovy je možný jen s doprovodem pracovníka magistrátu, který si návštěvníka po telefonickém ohlášení vyzvedne na vrátnici.

Budova na třídě Kosmonautů a ve Vejdovského ulici, kde sídlí odbor agendy řidičů a motorových vozidel, je otevřena od pondělí do čtvrtka, ovšem v úterý a ve čtvrtek jsou přepážky vyhrazeny pro klienty objednané přes internet a v tyto dny odpoledne pro hromadná podání autosalonů a autobazarů. Pro individuální žadatele, kteří nejsou objednaní přes internet, jsou tedy vyhrazeny úřední hodiny v pondělí a ve středu. Úřední hodiny odboru agendy řidičů a motorových vozidel.

Odbor sociálních věcí, který sídlí v budově ve Štursově ulici, má úřední dny od pondělí do čtvrtka, úterý a čtvrtek jsou vyhrazeny pro objednané a předvolané klienty.

Vzhledem k více jak jednoměsíčnímu výpadku činnosti úřadu je zřejmé, že požadavky zejména v oblasti osobních dokladů a veškerých dokladů v oblasti „automobilů“ jsou enormní. Objednávkové systémy jsou přetížené. Celou situaci komplikuje i dosud platné nařízení o dodržování rozestupů a kapacity objektů, které omezuje Vaši i naši přítomnost. Věřím, že tato opatření nejen pro nás, ale i pro jiné provozovny „padnou“.

Je však zřejmé, že zejména v oblasti požadavků na doklady nejsme objektivně schopni v krátkém čase tento mnohatisícový propad nahradit.

Žádám Vás tímto o trpělivost a toleranci, zejména ve výše uvedených oblastech tvorby nových osobních a „automobilových“ dokladů.

Děkuji za pochopení.

Jan Večeř
tajemník Magistrátu města Olomouce

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu