Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

název článku:
perex:

Polská ambasadorka Barbara Ćwiorová zavítala včera na olomouckou radnici. S primátorem Mirkem Žbánkem se shodla na tom, že rok 2022 bude v Olomouci ve znamení polské kultury. Samotná velvyslankyně pochází z Krakova, který je olomouckým partnerským městem.


název článku:
perex:

Ze šesti zemí Evropy a také Asie pocházejí účastníci konference, která se v těchto týdnech odehrává v Olomouci. Ve čtvrtek odpoledne je na radnici přijal náměstek primátora Karel Konečný. Představil jim město i jeho bohatou historii.


název článku:
perex:

Téměř 250 studentů a pedagogů z 12 čínských univerzit se začalo učit v letních školách Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Kromě studia stačí poznávat Olomouc. Část z nich zavítala na olomouckou radnici, kde je přivítal náměstek primátora pro školství Karel Konečný.


název článku:
perex:

Delegaci z německého partnerského města Nördlingen přijal dnes na radnici primátor Mirek Žbánek a jeho náměstci. Atmosféru uvolnil hned po svém mírně opožděném příchodu, když se omlouval, že neměl kde zaparkovat.


perex:

Velvyslance Francouzské republiky jeho eminenci Rolanda Galharagua přijal včera ve své pracovně olomoucký primátor Mirek Žbánek. Spolu s francouzským ambasadorem usedla ke stolu i Isabelle Rollandová, náměstkyně starosty partnerského města Antony. Řeč byla především o kulturní výměně a nových možnostech.


perex:

Poprvé a hned s jasným vzkazem zamířil do Olomouce velvyslanec Španělska Angel Lossada Torres-Queved. Na olomoucké radnici jej přijal primátor Miroslav Žbánek a jeho náměstek Karel Konečný. Vizí španělského velvyslance, který v České republice působí od roku 2018, je stavět na společných hodnotách obou zemí a zároveň hledat nové možnosti spolupráce.


perex:

Pět návštěv Olomouce za dva roky ve funkci stihl velvyslanec Izraele v České republice , J.E. Daniel Meron. Zatím poslední návštěvu absolvoval tento týden ve středu, kdy do Olomouce přijel při příležitosti udělení pamětní ceny Prof. Dr. Ingeborg Fialové-Fürstové a Centru pro judaistická studia Kurta a Ursuly Schubertových na Filozofické fakultě Univerzity Palackého za mezináboženský dialog. Ve stejný den navštívil i radnici a jednal s představiteli města.


perex:

Krásné město, o němž toho její krajané moc nevědí. Tak charakterizovala při své první návštěvě Olomouc velvyslankyně Kanady, J. E. Barbara C. Richardson. „Příjemně mě překvapilo také to, kolik kanadských studentů je v Olomouci, konkrétně na lékařské fakultě Univerzity Palackého,“ řekla zástupkyně velké zaoceánské země. Na radnici ji přijal primátor Olomouce Mirek Žbánek a jeho náměstci Martin Major, Matouš Pelikán a Karel Konečný.


perex:

Generálního konzula Ruské federace Alexandra Budajeva a konzula Valery Terentieva přijal dnes na olomoucké radnici primátor Mirek Žbánek a jeho náměstek Karel Konečný. Diskutovali o vzájemné spolupráci.


perex:

Ve francouzském městě Antony se na podzim příštího roku odehraje velká výstava výtvarníků z Olomouce. Právě proto přijely kurátorky Domu kultury z tohoto partnerského francouzského města tento týden do Olomouce, aby se setkaly s výtvarníky a poznaly jejich díla. Při té příležitosti je na radnici přijal první náměstek primátora Martin Major, který vzácné hosty uvítal v jejich mateřském jazyce.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 166, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 17}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu