Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

perex:

Generálního konzula Ruské federace Alexandra Budajeva a konzula Valery Terentieva přijal dnes na olomoucké radnici primátor Mirek Žbánek a jeho náměstek Karel Konečný. Diskutovali o vzájemné spolupráci.


perex:

Ve francouzském městě Antony se na podzim příštího roku odehraje velká výstava výtvarníků z Olomouce. Právě proto přijely kurátorky Domu kultury z tohoto partnerského francouzského města tento týden do Olomouce, aby se setkaly s výtvarníky a poznaly jejich díla. Při té příležitosti je na radnici přijal první náměstek primátora Martin Major, který vzácné hosty uvítal v jejich mateřském jazyce.


perex:

Náměstek primátora Pavel Urbášek přivítal dnes na radnici zpěváky brémského sboru. Ti přijeli na pozvání olomouckých kolegů z Collegium vocale.


perex:

Kontakty s čínským Kunmignem se promítají do další oblasti spolupráce. Delegace z partnerského města se v Olomouci zajímá o školství. Čínská strana má zájem navázat kontakty mezi školami, které se věnují přípravě mladých fotbalových talentů.


název článku:
perex:

Ekonomika, zaměstnanost, ale i politické a kulturní otázky se staly hlavními tématy diskuse francouzského velvyslance v Olomouci. J.E. Roland Galharague při setkání kladl důraz na poznávání města a regionu. Na radnici velvyslance Francie oficiálně přijal první náměstek primátora Martin Major.


název článku:
perex:

Náměstek primátora Pavel Urbášek přivítal ve středu na radnici účastníky plenárního zasedání Technické konference IEC TC87 „Ultrasonics“, která dnes končí v Olomouci. Zaštítil ji Ústav lékařské biofyziky. International Electrotechnical Commission (IEC) sídlí ve Švýcarsku a spravuje normy IEC a ISO.


perex:

Mladí fotbaloví hráči a trenéři z partnerského Owensboro v americkém státě Kentucky zamířili do Olomouce. Ve čtvrtek je na hřišti v Řepčíně čeká mezinárodní fotbalový turnaj mužstev z partnerských regionů. Před turnajem žáci několika škol z Owensboro poznávají Olomouc, absolvují tréninky a využili možnosti prohlédnout si Andrův stadion.


perex:

Oslav svátků města, které tradičně připomínají historii Olomouce a uctívají jeho patronku svatou Pavlínu, se účastní delegace z partnerských měst. Pozvání k oslavám přijali zástupci z Noerdlingenu, Lucernu, Antony i z chorvatského města Makarska. V prostorách historické budovy radnice delegaci slavnostně přivítali primátor Antonín Staněk a jeho náměstci Ladislav Šnevajs, Filip Žáček a Aleš Jakubec.


perex:

Zástupci Guangzhou College of South China University of Technology, univerzity v čínském Kuang-čou (Kantonu), navštívili tento týden olomouckou radnici.


perex:

Mimořádné město, které jí silně přirostlo k srdci. Tak o Olomouci hovořila při čtvrteční návštěvě radnice J. E. Ines Troha, velvyslankyně Chorvatské republiky. V Olomouci byla během svého funkčního období mnohokrát a nyní, kdy ji v brzké budoucnosti čeká návrat do vlasti, se tedy přijela se svým oblíbeným městem rozloučit.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 158, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 16}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu