Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

perex:

Město oživuje partnerství a zahajuje Česko – maďarský rok. Program slibuje pestrý výběr z kultury, filmu, sportu i gastronomie. O maďarské prvky bude letos obohaceno mnoho společenských akcí ve městě, které Olomoučany i turisty osloví v období od června do listopadu. Na přípravě programu se podílí partnerské město Pécs, Velvyslanectví Maďarska a Maďarský kulturní institut v Praze. Vrcholem bude Maďarský den, který se uskuteční 27. září na Horním náměstí.


název článku:
perex:

Na radnici v Olomouci se v pondělí představil nový generální konzul Ruské federace v Brně Alexandr Alexandrovič Kalačev. Přijal ho primátor města Miroslav Žbánek s náměstkem Karlem Konečným, který má na starosti zahraniční vztahy města. Jednalo se jak o ryze historických, tak i aktuálních tématech.


název článku:
perex:

Český velvyslanec na Slovensku Tomáš Tuhý zaštítí Slovenský den, který se v Olomouci bude konat 27. září. Dnes to potvrdil primátorovi Mirku Žbánkovi při návštěvě města.


název článku:
perex:

Olomouc dnes navštívil portugalský velvyslanec Luís de Almeida Sampaio. S primátorem Mirkem Žbánkem se shodli na tom, že by jeho země mohla příští rok v Olomouci zanechat hlubší stopu.


perex:

Pět mladých výtvarníků z Makarské vystavuje svá díla v Olomouci. Primátor Mirek Žbánek na středeční vernisáži v Galerii G ocenil, že se nejedná o klasickou přímořskou „suvenýrovou“ tvorbu, ale o svébytné umění.


perex:

V novém roce čeká Olomouc jedna zajímavá novinka - začne totiž česko-slovenský rok. Bude to první ze série roků, věnovaných zemím Visegrádské čtyřky (V4) a střední Evropy. Následovat bude rok česko-maďarský, česko-polský a konečně i česko-rakouský. Olomouc tak dává okolním zemím najevo, že je v samém centru pomyslné Středoevropské stezky, spojující Vídeň, Budapešť, Bratislavu a Krakov. Olomouci s tím teď slíbil pomoct i český velvyslanec v Budapešti Tibor Bial.


perex:

Vzácnou návštěvou vyvrcholil v úterý 19. listopadu jubilejní rok připomínek 200 let od nástupu Rudolfa Jana Habsburského na trůn olomouckých arcibiskupů. Památce muže, který dokázal před dvěma staletími nastartovat rozvoj Olomouce a zanechal ve městě řadu pozitivních stop, se přijel dnes poklonit arcivévoda Georg Habsburg-Lothringen, vnuk posledního rakouského císaře a posledního českého krále Karla I.


název článku:
perex:

Žáci a kantoři z Portugalska, Turecka a Rumunska se v listopadu setkali v Olomouci se svými kolegy ze Základní školy Zeyerova. Stalo se tak díky projektu Šikana je out, přátelství je in! a programu Erasmus+. A nezapomněli navštívit ani olomouckou radnici.


perex:

Oficiální návštěvu z partnerské Bratislavy – Staré Město dnes na radnici v Olomouci čekal poměrně netypický program. Hned po přivítání na radnici totiž čekalo starostku Zuzanu Aufrichtovou pozvání k tanci.


perex:

Priority města, vize jeho rozvoje i konkrétní východiska pro další spolupráci diskutoval s vedením města Dominic Furgler, švýcarský velvyslanec v České republice. Do Olomouce přijel vůbec poprvé. Na radnici se setkal s primátorem Miroslavem Žbánkem a jeho náměstky Martinem Majorem, Karlem Konečným a Otakarem Bačákem.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 180, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 18}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu