Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

název článku:
perex:

Mnoho témat k inspiraci a výměně zkušeností. Olomouc hostila návštěvu z francouzského partnerského města Antony. Na radnici se debatovalo o udržitelném rozvoji, participaci veřejnosti i problematice úspor energií.


perex:

Transatlantické vazby nejsou jen otázkou Spojených států. Za oceánem je například také Mexiko a celá latinská Amerika. I o tomto se hovořilo při návštěvě mexické velvyslankyně J. E. Rosaury Leonory Rueda Gutierrez a jejího zástupce Miguela Angela Vilchis na olomoucké radnici.


název článku:
perex:

Kultura, vzdělávání, energetika i nakládání s odpady. To byla stěžejní témata společné schůzky primátora města Olomouce Mirka Žbánka a jeho náměstka Viktora Ticháka s J.E. Ljiljanou Pancirov, chorvatskou velvyslankyní. „Olomouc je příliš zajímavá na to, abych ji nechala stranou svého zájmu, stranou chorvatského zájmu,“ řekla při své první návštěvě v Olomouci J.E. Ljiljana Pancirov.


perex:

Vztah Olomouce a Španělska v oblastech vzdělávání, kultury i partnerství měst byla obsahem jednání na radnici. Alberto Moreno Humet, velvyslanec Španělska, zavítal do Olomouce vůbec poprvé ve své funkci. V České republice působí od srpna 2022.


název článku:
perex:

Ukázat, co máme společné, poučit o provázanosti historie našich regionů, představit typickou gastronomii, hudbu i kulturu, pozvat k návštěvě. To vše měla za cíl Polská sezóna v Olomouci, která vyvrcholila právě tento víkend. Lépe se seznámit s našimi severními sousedy se mohli Olomoučané nejen díky prezentaci polských regionů a měst na Horním náměstí, ale také díky výstavám, koncertům, nebo i street artu. Děti ze dvou olomouckých základních škol mohly Polsko poznat díky poutavé přednášce v rámci projektu Polský den na školách, který už se uskutečnil i v dalších městech. Polská sezóna však ještě nekončí. V programu jsou během podzimu ještě velmi zajímavé akce.


perex:

Velvyslankyně Státu Izrael, J.E. Anna Azari, přijela do Olomouce. Setkala se zde se studenty gymnázia Hejčín, navštívila židovskou obec Olomouc a také katedru judaistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Na radnici ji přijal i primátor Mirek Žbánek a jeho náměstci Karel Konečný a Otakar Štěpán Bačák.


perex:

Nová výstava na Horním náměstí vypráví příběh unikátní republiky, která od konce 14. až do konce 18. století existovala na dnešních územích Polska, Litvy, Ukrajiny a Běloruska. Výstavu s názvem „Republika mnoha národů. Historická šance středovýchodní Evropy?” můžete zhlédnout před Krajinskou lékárnou do 23. května.


perex:

Slavnostního zahájení jarní etapy květinové výstavy Flora se společně s vedením města a výstaviště zúčastnila také slovinské velvyslankyně J.E. Tanja Strniša. V České republice už působí více než dva roky, kvůli komplikacím a omezením v souvislosti s covidem a v posledních týdnech také s válkou na Ukrajině však do Olomouce zavítala až nyní. S primátorem Žbánkem našli společnou řeč zejména v otázkách péče o krajinu a také v oblasti architektury.


název článku:
perex:

Je důležité poznat partnery v regionu, míní velvyslanec Itálie. Mauro Marsili zavítal do Olomouce ve funkci velvyslance vůbec poprvé. V debatě s primátorem Miroslavem Žbánkem a náměstkem primátora pro Smart City Matoušem Pelikánem řešil na radnici vize a obrysy nové spolupráce i rozvoj té stávající.


perex:

Rozhořčení, šok, ale následně i intenzivní jednání vyvolaly na úrovni olomoucké samosprávy čtvrteční informace o zahájení vojenských útoků na území suverénního státu Ukrajina. Byť město samo nemá žádné nástroje k ovlivnění zahraniční politiky, chce obyvatelstvu Ukrajiny nabídnout alespoň pomoc. „Jakoukoliv pomoc, která je v našich silách,“ zdůrazňuje primátor Miroslav Žbánek.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 196, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 20}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon