Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

perex:

Moderní technologie, otevřená data a jejich využití, řešení klimatických změn i symbióza cyklistiky s ostatní dopravou ve městech. O principech a přínosech smart city, tedy chytrých řešení pro města, diskutoval primátor města Olomouce Mirek Žbánek se zástupci Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře na jejich návštěvě v Olomouci.


perex:

Nádherné, úžasné centrum! Takové reakce sklízela Olomouc při včerejší prohlídce, připravené pro neobvyklé hosty. V Olomouci totiž v těchto dnech jednají zhruba tři desítky zahraničních i českých důstojníků, vyčleněných do speciální pracovní skupiny NATO JCBRND CDG Training and Exercise Panel, která plní úkoly související s výcvikem v oblasti ochrany proti zbraním hromadného ničení.


název článku:

Na radnici zněla japonština

14. října 2021 (čt)
perex:

Udržitelný rozvoj, ekonomika a dopady pandemie, věda, vzdělávání i kultura se staly stěžejními tématy rozhovoru při příležitosti návštěvy japonského velvyslance v České republice v Olomouci. Na radnici se Hideo Suzuki setkal s náměstkem primátora Otakarem Štěpánem Bačákem.


název článku:
perex:

Velice přátelsky působila středeční návštěva britského velvyslance Nicholase Stewarta Archera MVO u primátora města Olomouce Mirka Žbánka. J.E. velvyslanec Velké Británie byl v Olomouci poprvé, avšak společných témat našli pánové hned několik. Řeč byla nejen o krásách a bohaté historii Olomouce, ale také o ekologii, nadcházejících volbách i o potenciálu, který má naše město v univerzitě i ve výzkumu a vývoji moderních technologií.


perex:

Město oživuje partnerství a zahajuje Česko – maďarský rok. Program slibuje pestrý výběr z kultury, filmu, sportu i gastronomie. O maďarské prvky bude letos obohaceno mnoho společenských akcí ve městě, které Olomoučany i turisty osloví v období od června do listopadu. Na přípravě programu se podílí partnerské město Pécs, Velvyslanectví Maďarska a Maďarský kulturní institut v Praze. Vrcholem bude Maďarský den, který se uskuteční 27. září na Horním náměstí.


název článku:
perex:

Na radnici v Olomouci se v pondělí představil nový generální konzul Ruské federace v Brně Alexandr Alexandrovič Kalačev. Přijal ho primátor města Miroslav Žbánek s náměstkem Karlem Konečným, který má na starosti zahraniční vztahy města. Jednalo se jak o ryze historických, tak i aktuálních tématech.


název článku:
perex:

Český velvyslanec na Slovensku Tomáš Tuhý zaštítí Slovenský den, který se v Olomouci bude konat 27. září. Dnes to potvrdil primátorovi Mirku Žbánkovi při návštěvě města.


název článku:
perex:

Olomouc dnes navštívil portugalský velvyslanec Luís de Almeida Sampaio. S primátorem Mirkem Žbánkem se shodli na tom, že by jeho země mohla příští rok v Olomouci zanechat hlubší stopu.


perex:

Pět mladých výtvarníků z Makarské vystavuje svá díla v Olomouci. Primátor Mirek Žbánek na středeční vernisáži v Galerii G ocenil, že se nejedná o klasickou přímořskou „suvenýrovou“ tvorbu, ale o svébytné umění.


perex:

V novém roce čeká Olomouc jedna zajímavá novinka - začne totiž česko-slovenský rok. Bude to první ze série roků, věnovaných zemím Visegrádské čtyřky (V4) a střední Evropy. Následovat bude rok česko-maďarský, česko-polský a konečně i česko-rakouský. Olomouc tak dává okolním zemím najevo, že je v samém centru pomyslné Středoevropské stezky, spojující Vídeň, Budapešť, Bratislavu a Krakov. Olomouci s tím teď slíbil pomoct i český velvyslanec v Budapešti Tibor Bial.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 184, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 19}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu