Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Starosta se změní, přátelství zůstane « Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce » Starosta se změní, přátelství zůstane

Starosta se změní, přátelství zůstane

Starosta se změní, přátelství zůstane

30. května 2019 (čt)

Delegaci z německého partnerského města Nördlingen přijal dnes na radnici primátor Mirek Žbánek a jeho náměstci. Atmosféru uvolnil hned po svém mírně opožděném příchodu, když se omlouval, že neměl kde zaparkovat.

„Jsem rád, že mohu navázat na své předchůdce a pokračovat v přátelství nejen mezi městy, ale i mezi lidmi,“ uvedl primátor. Nato starosta Nördlingenu Hermann Faul všechny jeho předchůdce s rozkošným akcentem vyjmenoval: „To byli pánové Tesařík, Novotný, Major, Staněk… Já jsem starostou od roku 2006 a mohu potvrdit, že přátelství mezi našimi městy funguje,“ řekl Hermann Faul. Jak potvrdil, v březnových volbách se už o post starosty ucházet nebude. Kvůli věku mu to zákon nedovoluje. Kandidovat však budou jiní členové dnešní delegace.

Obě strany stolu se vzájemně představily. Jak poznamenal starosta Faul na adresu české strany, jde o úplně nový mančaft. Zatímco radní Johannes Ziegelmeier podotkl, že v Olomouci byl už před deseti lety, manželka starosty Nördlingenu paní Faulová potvrdila pro dnešek čtvrtou návštěvu. Z nového vedení radnice byl v partnerském městě v Bavorsku zatím jen náměstek Pavel Hekela. Ostatní se tam chystají v září.

Když došlo na výměnu dárků, věnoval primátor Žbánek Hermannu Faulovi zarámovanou vedutu Olomouce. On sám pak dostal dřevěné pero adjustované v pět set let starých pozůstatcích nördlingenských hradeb. Na psacím stole mu má partnerské město stále připomínat. „Přesně takové pero mi chybělo, abych si mohl zapisovat dějiny nebo kroniku,“ zažertoval primátor.

Německá delegace se poté neformálně setkala i s budoucími laureáty Cen města. Jedním z nich totiž bude i starosta Hermann Faul, kterému město udělí cenu za rozvoj partnerství. „Nevnímám to jako cenu pro sebe, ale pro celé naše město a věřím v naše přátelství i pro budoucí generace,“ prohlásil starosta Faul.

Fotografie:

| Poslední úprava: 30. května 2019 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu