Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomouci budu dělat dobrou reklamu, prohlásil francouzský velvyslanec « Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce » Olomouci budu dělat dobrou reklamu, prohlásil francouzský velvyslanec

Olomouci budu dělat dobrou reklamu, prohlásil francouzský velvyslanec

Olomouci budu dělat dobrou reklamu, prohlásil francouzský velvyslanec

9. dubna 2019 (út)

Velvyslance Francouzské republiky jeho eminenci Rolanda Galharagua přijal včera ve své pracovně olomoucký primátor Mirek Žbánek. Spolu s francouzským ambasadorem usedla ke stolu i Isabelle Rollandová, náměstkyně starosty partnerského města Antony. Řeč byla především o kulturní výměně a nových možnostech.

Velvyslanec Galharague připomněl, že naposledy navštívil Olomouc v červnu loňského roku. „Tehdy jsem na univerzitě zmínil možnost znovuotevření Francouzského centra, je příjemnou náhodou, že dnes k němu dojde,“ řekl velvyslanec a poděkoval i městu za jeho podporu. „My pouze prošlapáváme cestičku, po které mají chodit naši občané,“ reagoval primátor Žbánek.

Město Antony, které má Paříž na dohled, bude příští rok již třicet let partnerem Olomouce. „Jsme s touto spoluprací spokojeni a jsme jí stále nakloněni,“ potvrdila náměstkyně Rollandová a vyjmenovala hned tři stěžejní oblasti spolupráce: výměnu účastníků na půlmaratonech v obou městech, vzájemné výstavy výtvarných umělců a spolupráci hudebních těles. „Jsem odhodlaná nadále podporovat projekty, které svou vášní a zaujetím neznají hranic,“ dodala náměstkyně z Antony odpovědná za kulturu a občanské záležitosti.

Primátor Žbánek informoval své hosty, že Olomouc dává dost prostředků na kulturu a údržbu památek, které jsou hlavním atributem cestovního ruchu, ale jedním dechem dodal, že důležité jsou i investice a udržení kvality veřejných služeb.

Oba pánové spolu hovořili i o vodohospodářské a teplárenské infrastruktuře, kterou by město chtělo převzít zpět do svých rukou od společnosti Veolia. „Respektujeme právní vztahy, ale chceme hledat nové modely spolupráce,“ naznačil primátor. Francouzského ambasadora to nijak nepřekvapilo. „Je to trend přítomný v celé Evropě,“ poznamenal.

Dalšími tématy konverzace byla udržitelná mobilita a globální oteplování. „Věřím, že naše setkání je startem dlouhodobé spolupráce mezi našimi zeměmi i městy,“ uvedl primátor Žbánek.

Na závěr návštěvy velvyslanec Galharague ocenil olomoucké Slovanské gymnázium, jeho roli a kvalitu výuky ve francouzštině. „Mít ve městě takovou školu, je pro vás konkurenční výhoda,“ konstatoval velvyslanec. Svou poslední větou si všechny naklonil. „Olomouci budu dělat dobrou reklamu,“ ujistil primátora, náměstka Karla Konečného a další přítomné.

Fotografie:

| Poslední úprava: 9. dubna 2019 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu