Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

název článku:
perex:

Delegaci z partnerského města Antony, šedesátitisícového předměstí Paříže, přijal dnes primátor Antonín Staněk spolu s náměstkem Martinem Majorem. Protějškem jim byla náměstkyně pro kulturu Isabelle Rollandová a radní pro sociální odbor Saïd Ait-Ouaraz. Spolu s nimi přišli i čtyři výtvarníci, kteří ode dneška vystavují svá díla v Galerii G.


název článku:
perex:

Členy švýcarského sboru Kantatenchor Bern přijal dnes na radnici náměstek primátora Pavel Urbášek. Zítra se bor představí na společném koncertě s Collegium Vocale Olomouc v chrámu sv. Michala.


perex:

Na basketbal a whisky jsou nejpyšnější studenti z kentuckého Owensboro a v Olomouci je nejvíce zaujalo stáří budov, které přesahuje historii Spojených států. Vyplynulo to z dnešní diskuse studentů s primátorem Antonínem Staňkem a jeho náměstkem Martinem Majorem.


perex:

Už čtvrt století uplyne od začátku úzké spolupráce a přátelských vztahů mezi městy Olomouc a Veenendaal v Nizozemí. Pětice členů Nadace Olomouc – Veenendaal dnes jednala na olomoucké radnici o podobě oslav, které se v Nizozemsku chystají na rok 2018. Primátor Antonín Staněk s nimi hovořil také o další konkrétní spolupráci, která se týká například středoškolských studentů, umělců a také sportovců.


perex:

V úchvatnou expozici magického Thajska se proměnila část pavilonu A na Výstavišti Flora Olomouc. Unikátní a velmi pestrá výstava, která probíhá v rámci jarní etapy Flory, je výsledkem spolupráce s velvyslanectvím Thajského království. Z olomouckého výstaviště se má nyní přenést i do oblasti ekonomiky.


perex:

První oficiální návštěvu města Olomouce dnes absolvoval velvyslanec Slovinska, J. E. Leon Marc. Jak ovšem hned při přijetí na radnici u primátora Antonína Staňka a jeho náměstka Pavla Urbáška zdůraznil, v Olomouci není poprvé. „Byl jsem zde před rokem s rodinou na několik dní jako turista, tehdy jsem vaši krásnou radnici viděl zvenčí, dne si ji mohu prohlédnout i zevnitř,“ uvedl slovinský velvyslanec.


perex:

Co má společného Olomouc, New York, Los Angeles, Paříž a třeba Vídeň? V průběhu posledních deseti let obdržela tato města ojedinělý artefakt, obří chorvatskou kraslici, vyzdobenou ve stylu naivního malířství umělci z oblasti Podráví.


název článku:
perex:

Smlouva o spolupráci s polským Krakovem podepsaná v roce 2016 se promítá i do oblasti školství. Aktivně se rozběhla především mezi Střední polygrafickou školou Olomouc a pedagogy a studenty polygrafické školy v Krakově. Polští studenti se v Olomouci účastnili mezinárodní soutěže mladých grafiků, jejich učitele uvítal na radnici primátor Antonín Staněk.


perex:

Roku 1848 do Olomouce zamířil vídeňský císařský dvůr, aby tady nakonec zůstal více než půl roku, dokud se ve Vídni neuklidní revoluční bouře. Jak uvedl při čtvrteční návštěvě Olomouce náměstek vídeňského starosty Johann Gudenus, do Olomouce by Vídeňané mohli klidně zamířit i dnes.


perex:

V září čeká Olomouc 23. Mezinárodní festival vojenských hudeb. Oslavy, které mají ve městě dlouholetou tradici, tentokrát obohatí svým vystoupením vojenská hudba z německého města Koblenz.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 136, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 14}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu