Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

název článku:
perex:

O spolupráci v oblasti vědy, turistického ruchu i obchodu jednala v Olomouci britská velvyslankyně Jan Thompson. Na radnici se setkala s primátorem Antonínem Staňkem a ekonomickým náměstkem Martinem Majorem.


název článku:
perex:

Primátor Antonín Staněk přijal dnes na radnici Rolanda Maroteauxe, velmistra japonských bojových umění školy Takeda Ryu a prezidenta evropské asociace bojových umění v jedné osobě. Oba si vzájemně vyměnili pamětní medaile, ale také se vzájemně obohatili o nové názory.


perex:

Prohlídka radnice, Arcibiskupského paláce a dalších památek, takový byl olomoucký program velvyslankyně Norského království, J. E. Siri Ellen Sletner. „Jsem v Olomouci podruhé. Když jsem zde byla poprvé, a to na krátkou dobu, hned jsem věděla, že musím toto absolutně fantastické město navštívit znovu,“ uvedla paní velvyslankyně při návštěvě radnice. Zde ji přijal olomoucký primátor Antonín Staněk a jeho náměstci Filip Žáček a Ladislav Šnevajs.


název článku:
perex:

Izraelskou mořskou archeoložku Evu Grossmannovou přivítal včera v rodném městě primátor Antonín Staněk.


perex:

Jejich předkové ve druhé polovině 19. století odešli do ukrajinské části tehdejšího carské říše, aby zde začali nové životy. Byť z českých zemí odešli před jedním a půl stoletím, do dneška si volyňští Češi udržují vazby na starou vlast i znalost českého jazyka. Zástupci krajanského spolku z oblasti západoukrajinského Žytomyru teď navštívili Olomouc.


perex:

Dva roky po podpisu memoranda došlo dnes k podpisu partnerské smlouvy mezi Olomoucí a čínským Kunmingem. Olomouc s čínským městem spolupracuje v oblasti zdravotnictví, turistického ruchu, sportu nebo ve floristice.


název článku:
perex:

Dvě desítky studentů i izraelské Open University v Jeruzalémě zavítaly dnes na olomouckou radnici. Kromě prohlídky budovy, kaple a věže je čekala i diskuse s politiky. Vedení radnice zastupovali náměstci primátora Pavel Urbášek a Aleš Jakubec.


název článku:
perex:

Delegaci z partnerského města Antony, šedesátitisícového předměstí Paříže, přijal dnes primátor Antonín Staněk spolu s náměstkem Martinem Majorem. Protějškem jim byla náměstkyně pro kulturu Isabelle Rollandová a radní pro sociální odbor Saïd Ait-Ouaraz. Spolu s nimi přišli i čtyři výtvarníci, kteří ode dneška vystavují svá díla v Galerii G.


název článku:
perex:

Členy švýcarského sboru Kantatenchor Bern přijal dnes na radnici náměstek primátora Pavel Urbášek. Zítra se bor představí na společném koncertě s Collegium Vocale Olomouc v chrámu sv. Michala.


perex:

Na basketbal a whisky jsou nejpyšnější studenti z kentuckého Owensboro a v Olomouci je nejvíce zaujalo stáří budov, které přesahuje historii Spojených států. Vyplynulo to z dnešní diskuse studentů s primátorem Antonínem Staňkem a jeho náměstkem Martinem Majorem.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 143, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 15}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu