Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

perex:

Roku 1848 do Olomouce zamířil vídeňský císařský dvůr, aby tady nakonec zůstal více než půl roku, dokud se ve Vídni neuklidní revoluční bouře. Jak uvedl při čtvrteční návštěvě Olomouce náměstek vídeňského starosty Johann Gudenus, do Olomouce by Vídeňané mohli klidně zamířit i dnes.


perex:

V září čeká Olomouc 23. Mezinárodní festival vojenských hudeb. Oslavy, které mají ve městě dlouholetou tradici, tentokrát obohatí svým vystoupením vojenská hudba z německého města Koblenz.


název článku:
perex:

Partnerství s městem a jazzový koncert v Olomouci přivedly deset členů skupiny Escalate z nizozemského Veenendaalu k primátorovi. Mladí jazzmani zahráli v Olomouci v pondělí 13. února v rámci společného koncertu s olomouckou kapelou Blue Apple. Až na jednu výjimku se členové hudebního uskupení podívali do Olomouce vůbec poprvé.


perex:

Jeho excelence Narong Sasitorn, velvyslanec Thajského království v České republice, navštívil v pondělí Olomouc. Setkal se s představiteli Výstaviště Flora, Krajské hospodářské komory a také s primátorem Antonínem Staňkem a jeho náměstkem Ladislavem Šnevajsem. Už na jaře Olomoučané uvidí nejkrásnější možnou vizitku Thajska v podobě hlavní expozice na výstavě Flora. To ale není ze strany této exotické země ani zdaleka všechno.


perex:

Krásné město Olomouc, které má dle vlastních slov velmi rád, navštívil ve čtvrtek velvyslanec Dánského království pan Christian Hoppe. Ve Vlastivědném muzeu Olomouc se zúčastnil zahájení výstavy Hans Christian Andersen – Vánoce v Dánsku. „Je to pro mne srdeční záležitost. Tradiční Vánoce v Dánsku jsou krásné a zajímavé, proto jsem rád byl při zahájení této povedené výstavy, a současně to byl dobrý důvod znovu navštívit vaše krásné město. Olomouc se mi opravdu líbí, mám to tady rád,“ uvedl Christian Hoppe.


název článku:
perex:

Jedno z nejdelších a nejlépe fungujících partnerství přijeli utužit zástupci amerického Owensboro, se kterým Olomouc spolupracuje již od roku 1993. Na půdě olomoucké radnice se setkali s prvním náměstkem primátora Martinem Majorem. Společně hledali další odvětví, která by mohla Olomouc s Owensboro ještě více propojit.


perex:

Dcera zachránce stovek židovských dětí z bývalého Československa, Barbara Winton navštívila tento týden Olomouc. Přednášela zde studentům na Gymnáziu Hejčín a na radnici se setkala rovněž s představiteli města Olomouce, s náměstky primátora Ladislavem Šnevajsem a Pavlem Urbáškem. Do České republiky přijela rovněž kvůli Fóru 2000, kde se setkala s dalajlamou.


název článku:
perex:

Členové mládežnické organizace JouwVeenendaal se v Olomouci inspirují veřejným děním a zajímají se o fungování samosprávy. O tématech z oblasti veřejného života v Česku a Nizozemí debatovali na radnici s náměstkem primátora Filipem Žáčkem.


perex:

U příležitosti rekonstrukce jihoslovanského mauzolea přijeli do Olomouce ambasadoři Chorvatska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Makedonie a náměstkyně velvyslance Slovinska. Setkání se uskutečnilo na pozvání primátora Antonína Staňka a jeho součástí byla prohlídka opravovaného památníku jihoslovanských vojínů v Bezručových sadech.


perex:

Pamětní deska na stěně kavárny Opera ode dneška připomíná zhruba měsíční pobyt zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda v Olomouci.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 128, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 13}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00/19:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu