Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

název článku:
perex:

Ekonomika, zaměstnanost, ale i politické a kulturní otázky se staly hlavními tématy diskuse francouzského velvyslance v Olomouci. J.E. Roland Galharague při setkání kladl důraz na poznávání města a regionu. Na radnici velvyslance Francie oficiálně přijal první náměstek primátora Martin Major.


název článku:
perex:

Náměstek primátora Pavel Urbášek přivítal ve středu na radnici účastníky plenárního zasedání Technické konference IEC TC87 „Ultrasonics“, která dnes končí v Olomouci. Zaštítil ji Ústav lékařské biofyziky. International Electrotechnical Commission (IEC) sídlí ve Švýcarsku a spravuje normy IEC a ISO.


perex:

Mladí fotbaloví hráči a trenéři z partnerského Owensboro v americkém státě Kentucky zamířili do Olomouce. Ve čtvrtek je na hřišti v Řepčíně čeká mezinárodní fotbalový turnaj mužstev z partnerských regionů. Před turnajem žáci několika škol z Owensboro poznávají Olomouc, absolvují tréninky a využili možnosti prohlédnout si Andrův stadion.


perex:

Oslav svátků města, které tradičně připomínají historii Olomouce a uctívají jeho patronku svatou Pavlínu, se účastní delegace z partnerských měst. Pozvání k oslavám přijali zástupci z Noerdlingenu, Lucernu, Antony i z chorvatského města Makarska. V prostorách historické budovy radnice delegaci slavnostně přivítali primátor Antonín Staněk a jeho náměstci Ladislav Šnevajs, Filip Žáček a Aleš Jakubec.


perex:

Zástupci Guangzhou College of South China University of Technology, univerzity v čínském Kuang-čou (Kantonu), navštívili tento týden olomouckou radnici.


perex:

Mimořádné město, které jí silně přirostlo k srdci. Tak o Olomouci hovořila při čtvrteční návštěvě radnice J. E. Ines Troha, velvyslankyně Chorvatské republiky. V Olomouci byla během svého funkčního období mnohokrát a nyní, kdy ji v brzké budoucnosti čeká návrat do vlasti, se tedy přijela se svým oblíbeným městem rozloučit.


perex:

Čtvrt století spolupráce mezi Veenendaalem a Olomoucí bylo tématem víkendových oslav v nizozemském městě. Ve Veenendaalu se do připomínkových akcí zapojili jak představitelé tamní radnice, tak lidé z nadace Stichting Stedeband Veenendaal - Olomouc a představitelé mnoha veřejných institucí a škol. Z Olomouce do sympatického města poblíž Utrechtu dorazila početná delegace i s připraveným kulturním programem.


perex:

Další konkrétní podobu má spolupráce Olomouce s Krakovem. Aktuálně ji rozvíjí učitelé z polské školy Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza, kteří do Olomouce přijeli na výměnu odborných zkušeností a navštívili olomouckou radnici.


perex:

Třídění odpadu, vodní hospodářství nebo fotbal, nad takovými tématy diskutovali zástupci z potenciálního partnerského města Makarska s vedením statutárního města Olomouce.


název článku:
perex:

Primátor Antonín Staněk a jeho náměstek Martin Major přijali včera na radnici irského velvyslance J. E. Charlese Sheehana. Zdvořilostní návštěva se netočila jen kolem Irish pubů či fotbalové kvalifikace na mistrovství světa, dotkla se hlavně vážných otázek.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 154, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 16}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu