Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

perex:

V úchvatnou expozici magického Thajska se proměnila část pavilonu A na Výstavišti Flora Olomouc. Unikátní a velmi pestrá výstava, která probíhá v rámci jarní etapy Flory, je výsledkem spolupráce s velvyslanectvím Thajského království. Z olomouckého výstaviště se má nyní přenést i do oblasti ekonomiky.


perex:

První oficiální návštěvu města Olomouce dnes absolvoval velvyslanec Slovinska, J. E. Leon Marc. Jak ovšem hned při přijetí na radnici u primátora Antonína Staňka a jeho náměstka Pavla Urbáška zdůraznil, v Olomouci není poprvé. „Byl jsem zde před rokem s rodinou na několik dní jako turista, tehdy jsem vaši krásnou radnici viděl zvenčí, dne si ji mohu prohlédnout i zevnitř,“ uvedl slovinský velvyslanec.


perex:

Co má společného Olomouc, New York, Los Angeles, Paříž a třeba Vídeň? V průběhu posledních deseti let obdržela tato města ojedinělý artefakt, obří chorvatskou kraslici, vyzdobenou ve stylu naivního malířství umělci z oblasti Podráví.


název článku:
perex:

Smlouva o spolupráci s polským Krakovem podepsaná v roce 2016 se promítá i do oblasti školství. Aktivně se rozběhla především mezi Střední polygrafickou školou Olomouc a pedagogy a studenty polygrafické školy v Krakově. Polští studenti se v Olomouci účastnili mezinárodní soutěže mladých grafiků, jejich učitele uvítal na radnici primátor Antonín Staněk.


perex:

Roku 1848 do Olomouce zamířil vídeňský císařský dvůr, aby tady nakonec zůstal více než půl roku, dokud se ve Vídni neuklidní revoluční bouře. Jak uvedl při čtvrteční návštěvě Olomouce náměstek vídeňského starosty Johann Gudenus, do Olomouce by Vídeňané mohli klidně zamířit i dnes.


perex:

V září čeká Olomouc 23. Mezinárodní festival vojenských hudeb. Oslavy, které mají ve městě dlouholetou tradici, tentokrát obohatí svým vystoupením vojenská hudba z německého města Koblenz.


název článku:
perex:

Partnerství s městem a jazzový koncert v Olomouci přivedly deset členů skupiny Escalate z nizozemského Veenendaalu k primátorovi. Mladí jazzmani zahráli v Olomouci v pondělí 13. února v rámci společného koncertu s olomouckou kapelou Blue Apple. Až na jednu výjimku se členové hudebního uskupení podívali do Olomouce vůbec poprvé.


perex:

Jeho excelence Narong Sasitorn, velvyslanec Thajského království v České republice, navštívil v pondělí Olomouc. Setkal se s představiteli Výstaviště Flora, Krajské hospodářské komory a také s primátorem Antonínem Staňkem a jeho náměstkem Ladislavem Šnevajsem. Už na jaře Olomoučané uvidí nejkrásnější možnou vizitku Thajska v podobě hlavní expozice na výstavě Flora. To ale není ze strany této exotické země ani zdaleka všechno.


perex:

Krásné město Olomouc, které má dle vlastních slov velmi rád, navštívil ve čtvrtek velvyslanec Dánského království pan Christian Hoppe. Ve Vlastivědném muzeu Olomouc se zúčastnil zahájení výstavy Hans Christian Andersen – Vánoce v Dánsku. „Je to pro mne srdeční záležitost. Tradiční Vánoce v Dánsku jsou krásné a zajímavé, proto jsem rád byl při zahájení této povedené výstavy, a současně to byl dobrý důvod znovu navštívit vaše krásné město. Olomouc se mi opravdu líbí, mám to tady rád,“ uvedl Christian Hoppe.


název článku:
perex:

Jedno z nejdelších a nejlépe fungujících partnerství přijeli utužit zástupci amerického Owensboro, se kterým Olomouc spolupracuje již od roku 1993. Na půdě olomoucké radnice se setkali s prvním náměstkem primátora Martinem Majorem. Společně hledali další odvětví, která by mohla Olomouc s Owensboro ještě více propojit.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 132, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 14}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00/19:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu