Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

perex:

Zástupci Guangzhou College of South China University of Technology, univerzity v čínském Kuang-čou (Kantonu), navštívili tento týden olomouckou radnici.


perex:

Mimořádné město, které jí silně přirostlo k srdci. Tak o Olomouci hovořila při čtvrteční návštěvě radnice J. E. Ines Troha, velvyslankyně Chorvatské republiky. V Olomouci byla během svého funkčního období mnohokrát a nyní, kdy ji v brzké budoucnosti čeká návrat do vlasti, se tedy přijela se svým oblíbeným městem rozloučit.


perex:

Čtvrt století spolupráce mezi Veenendaalem a Olomoucí bylo tématem víkendových oslav v nizozemském městě. Ve Veenendaalu se do připomínkových akcí zapojili jak představitelé tamní radnice, tak lidé z nadace Stichting Stedeband Veenendaal - Olomouc a představitelé mnoha veřejných institucí a škol. Z Olomouce do sympatického města poblíž Utrechtu dorazila početná delegace i s připraveným kulturním programem.


perex:

Další konkrétní podobu má spolupráce Olomouce s Krakovem. Aktuálně ji rozvíjí učitelé z polské školy Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza, kteří do Olomouce přijeli na výměnu odborných zkušeností a navštívili olomouckou radnici.


perex:

Třídění odpadu, vodní hospodářství nebo fotbal, nad takovými tématy diskutovali zástupci z potenciálního partnerského města Makarska s vedením statutárního města Olomouce.


název článku:
perex:

Primátor Antonín Staněk a jeho náměstek Martin Major přijali včera na radnici irského velvyslance J. E. Charlese Sheehana. Zdvořilostní návštěva se netočila jen kolem Irish pubů či fotbalové kvalifikace na mistrovství světa, dotkla se hlavně vážných otázek.


perex:

Počty čínských turistů, studia na Konfuciově akademii, květinové výstavy Flora či partnerství Olomouce s městem Kunming, to byla témata, která zajímala delegaci z Velvyslanectví Čínské lidové republiky. Chargé d’affaires velvyslanectví Chen Jianjun a jeho kolegyně, zaměřené na oblast kultury, přijal na radnici náměstek primátora Pavel Urbášek.


název článku:
perex:

O spolupráci v oblasti vědy, turistického ruchu i obchodu jednala v Olomouci britská velvyslankyně Jan Thompson. Na radnici se setkala s primátorem Antonínem Staňkem a ekonomickým náměstkem Martinem Majorem.


název článku:
perex:

Primátor Antonín Staněk přijal dnes na radnici Rolanda Maroteauxe, velmistra japonských bojových umění školy Takeda Ryu a prezidenta evropské asociace bojových umění v jedné osobě. Oba si vzájemně vyměnili pamětní medaile, ale také se vzájemně obohatili o nové názory.


perex:

Prohlídka radnice, Arcibiskupského paláce a dalších památek, takový byl olomoucký program velvyslankyně Norského království, J. E. Siri Ellen Sletner. „Jsem v Olomouci podruhé. Když jsem zde byla poprvé, a to na krátkou dobu, hned jsem věděla, že musím toto absolutně fantastické město navštívit znovu,“ uvedla paní velvyslankyně při návštěvě radnice. Zde ji přijal olomoucký primátor Antonín Staněk a jeho náměstci Filip Žáček a Ladislav Šnevajs.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 150, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 15}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu