Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zahraniční spolupráce « Mezinárodní kontakty « O městě

Sociální sítě

O městě » Mezinárodní kontakty » Zahraniční spolupráce

Zahraniční spolupráce

perex:

Třídění odpadu, vodní hospodářství nebo fotbal, nad takovými tématy diskutovali zástupci z potenciálního partnerského města Makarska s vedením statutárního města Olomouce.


název článku:
perex:

Primátor Antonín Staněk a jeho náměstek Martin Major přijali včera na radnici irského velvyslance J. E. Charlese Sheehana. Zdvořilostní návštěva se netočila jen kolem Irish pubů či fotbalové kvalifikace na mistrovství světa, dotkla se hlavně vážných otázek.


perex:

Počty čínských turistů, studia na Konfuciově akademii, květinové výstavy Flora či partnerství Olomouce s městem Kunming, to byla témata, která zajímala delegaci z Velvyslanectví Čínské lidové republiky. Chargé d’affaires velvyslanectví Chen Jianjun a jeho kolegyně, zaměřené na oblast kultury, přijal na radnici náměstek primátora Pavel Urbášek.


název článku:
perex:

O spolupráci v oblasti vědy, turistického ruchu i obchodu jednala v Olomouci britská velvyslankyně Jan Thompson. Na radnici se setkala s primátorem Antonínem Staňkem a ekonomickým náměstkem Martinem Majorem.


název článku:
perex:

Primátor Antonín Staněk přijal dnes na radnici Rolanda Maroteauxe, velmistra japonských bojových umění školy Takeda Ryu a prezidenta evropské asociace bojových umění v jedné osobě. Oba si vzájemně vyměnili pamětní medaile, ale také se vzájemně obohatili o nové názory.


perex:

Prohlídka radnice, Arcibiskupského paláce a dalších památek, takový byl olomoucký program velvyslankyně Norského království, J. E. Siri Ellen Sletner. „Jsem v Olomouci podruhé. Když jsem zde byla poprvé, a to na krátkou dobu, hned jsem věděla, že musím toto absolutně fantastické město navštívit znovu,“ uvedla paní velvyslankyně při návštěvě radnice. Zde ji přijal olomoucký primátor Antonín Staněk a jeho náměstci Filip Žáček a Ladislav Šnevajs.


název článku:
perex:

Izraelskou mořskou archeoložku Evu Grossmannovou přivítal včera v rodném městě primátor Antonín Staněk.


perex:

Jejich předkové ve druhé polovině 19. století odešli do ukrajinské části tehdejšího carské říše, aby zde začali nové životy. Byť z českých zemí odešli před jedním a půl stoletím, do dneška si volyňští Češi udržují vazby na starou vlast i znalost českého jazyka. Zástupci krajanského spolku z oblasti západoukrajinského Žytomyru teď navštívili Olomouc.


perex:

Dva roky po podpisu memoranda došlo dnes k podpisu partnerské smlouvy mezi Olomoucí a čínským Kunmingem. Olomouc s čínským městem spolupracuje v oblasti zdravotnictví, turistického ruchu, sportu nebo ve floristice.


název článku:
perex:

Dvě desítky studentů i izraelské Open University v Jeruzalémě zavítaly dnes na olomouckou radnici. Kromě prohlídky budovy, kaple a věže je čekala i diskuse s politiky. Vedení radnice zastupovali náměstci primátora Pavel Urbášek a Aleš Jakubec.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 146, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 15}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu