Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: všechny komentáře k otázce C.1 « Vyhodnocení ankety – územní studie náměstí Republiky a navazující území « Studie veřejných prostranství v Olomouci « Územní plánování « O městě

Sociální sítě

O městě » Územní plánování » Studie veřejných prostranství v Olomouci » Vyhodnocení ankety – územní studie náměstí Republiky a navazující území » všechny komentáře k otázce C.1

Anketa náměstí Republiky - komentáře k odpovědi C.1

Konkrétní problémy a požadavky k podobě ulic Křižkovského, Mariánská, Akademická a Wurmova:
je zde špatný povrch cest a chodníků a málo prostoru pro procházející
zeleně více, lepší osvětlení, nerovnosti na vozovkách - lepší by byl kvalitní asfalt, než rádoby historická dlažba, chodníky jsou v žalostném stavu
stav vozovky i chodníků je tristní - sídlí zde rektorát univerzity, je to ostuda
nezřetelná linie komunikací, zda realizovat pěší zónu, nebo zřetelně oddělit pochůzí plochy
Velmi špinavé okolní ulice kolem Zbrojnice, přilehlý park nebezpečný, s bezdomovci, chodníky i silnice ve velmi špatném stavu
Rozbitý asfalt, velké plochy ulice, úzké chodníky, žádné stromy
Špatný technický stav komunikací včetně chodníku, nepřehlednost parkovacích míst.
viz výše
Dlažba/vozovka v prostoru je nejednotná.
Úzké chodníky, široké silnice - extrém je jižní konec Wurmovy. Krásné ulice hyzdí asfaltový povrch, navíc v bídném stavu, ničemu ani nepřidá ani přemíra vodorovného i svislého dopravního značení. Ani stav chodníků není kdovíjaký, zejména betonové dlažby v Křížkovského. Nedořešený mi přijde nástup do uličky vedoucí na parkánové zahrady a dále do Bezručových sadů.
Obnovit dlažbu.
povrch silnice a chodníků je zcela nevyhovující, v Křížkovského ulici prakticky neexistuje zeleň, což z ní v létě dělá nepříjemně vyprahlé místo
Nejednotne, nerespektujici historickou hodnotu techto mist, party bezdomovcu v "parciku"
Opět - bezdomovci,individua,auta vyjíždějící velkou rychlostí do kopce....v zimě tam jde o život. Primárně se zaměřit na chodce a jejich potřeby. Vyhánět individua. Policii častěji. Přemístění charity pryč.
Stará dlažba.
Ulice Křížkovského by možná mohla být vydlážděna kamenem pro zvýraznění historického ducha místa. Osvětlení by taktéž mohlo být více historizující.
Dlazba je hrozna, nerovna a kdyz zaprsi, strika to pri dostoupnuti
špatná dostupnost pro osoby na invalidním vozíku, opravit chodníky, pokud z prostorových důvodů nelze, upravit silnici jako smíšený provoz
V některých místech by byla vhodná alespoň oprava povrchu.
Hlavně špatný stav vozovek i chodníků.
dlažba je ve špatném stavu, chodníky za deště hodně kloužou
udělat jednoúrovňovou vozovku, po vzoru Denisova-Pekařská, pro snadnější pohyb pěších, zeleně je velmi málo, dlažba chodníků nedobrá, stav silnice hrozný
v těchto místech by byla asi vhodnější historizující dlažba (kostky)
vše je třeba nahradit kvalitním detailem veřejných prostranství
Zlepšit stav vozovky, osvětlení, předláždění ulic
Špatný stav chodníku, nedostatek zelene, neatraktivní
Nerovný povrch chodníku a vozovky. Potřeba sjednocení. Doplnění ulic výsadbou polovysokých stromů.
Stav vozovek je katastrofální, stálo by za úvahu jedna výškový úroveň vozovky a chodníku,
žádná zeleň, vozovka v dezolátním stavu
úprava kostkové dlažby, asfaltu, jednotné lampy (historický vzhled)
špatný povrch vozovky, žádné stojany na kola, nedostatek zeleně.
Spatny stav vozovky a chodniku.
Doufám, že se tam neobjeví podobná světla jako na Horním a Dolním náměstí. To je ostuda :-/
vše zanedbané, bezdomovci žebrájící o almužnu na turistech - špatná vizitka města
Více zeleně, osvětlení s možností umístit květiny do truhlíků, zlepšit dláždění tak, aby chodníky splynuly s cestou.
Chodníky rozbité, silnice děravé a zeleň žádná, popř. velmi neupravená.
Dle mého subjektivního názoru je v prostoru málo zeleně.
Ulice působí příjemně, v Křížkovského o víkendu nikdo neparkuje, i proto je tudy vedena turistická trasa, povrch vozovky potřebuje opravit.
moc aut v těchto úzkých uličkách znehodnocují dojem z historické části města pro turisty, kteří se musí prodírat mezi auty, k parkování by měli být vyhrazeny větší prostory a záchytná parkoviště, nikoliv úzké ulice
Ulice Křížkovského, přestože je v centru, je na rozdíl od okolních ulic nesmyslně vylitá asfaltem. V této poměrně široké ulici chybí pásy zeleně. Ulice Mariánská, Akademická a Wurmova je optimální.
Ulice působí zastarale.
ulice slouží jen jako parkoviště, vozovka i chodníky jsou rozbité, neudržované, ulice přecpané auty, celkový dojem neutěšený. Člověk se tu necítí jako v centru historického města.
neuvědomuji si
dejte tam kvalitni dlažbu
nulová zeleň. dlažba je ucházející
Dlažbu bych zanechal původní, dlažební kostky, parkování omezil, přidal lavičky, zeleň a osvětlil významné historické budovy.Zbrojnici a schody k parkánovým zahradám a do parku bych také více označil, ať se využívá. Spolupracoval bych s Univerzitou, pohybuje se tam spousta studentů, rektorát, Zbrojnice, místo by mělo žít a být impulzivní a otevřené pro všechny. Arcibiskupský palác bych také zviditelnil pro turisty společně při cestě k Dómu.
Opět nevyhovující povrch (viz komentáře výše), parkování by mělo být řešeno pod zemí (ulice Křížkovského, Náměstí Republiky), ulice Křížkovského by měla být pěší zónou s dostatkem zeleně (pás stromů podél Zbrojnice a dále), omítka Zbrojnice evidentně z důvodu vlhkosti opadává - zde je třeba nalézt technicky vhodné a trvalé řešení, na rohu ulic Křížkovského a Wurmova by mělo vzniknout malé náměstíčko, odpočinková zóna se zelení.
Nabízí se rekonstrukce ul. Křížkovského dlažbou , která je asi nyní zalita asfaltem ?
Je to tam jak po válce. Samé prohlubně, vyvýšeniny, když pak člověk jde po chodníku a jsou kaluže, každé auto ho může obšustnout. Nedalo by se to nějak srovnat? Neuvěřitelné jsou tzv. "olomoucké kachličky", které se nacházejí u Vojenského archivu, kde když naprší a člověk na ně stoupne, má celé nohy až do kolen mokré, protože nedrží, je pod nimi voda, a když na ně člověk stoupne, voda jde nahoru. Otřesné je parkování u pošty, CZC... když je to po obou stranách, tak to opravdu dobru neslouží...
špatný stav vozovky
centrum pro existence - bezdomovce aj. - necitim bezpecnost
Křížkovského špatná, zbudovat šikmé stání a navýšit tak kapacitu
Silnice a chodníky by potřebovaly opravu
Komunikace byly opakovaně rozkopány a opravovány, nedaleko se stále staví (Křížkovského). Stav tomu odpovídá. Po ukončení hlavních akcí by bylo vhodné na prostor udělat architektonickou soutěž (studie) pro studenty. Výsledné práce by se hodnotily a nejlepší by byl odměněn, např. 15tis., druhý 10, třetí 5.
Nejednotná dlažba, místy ve velmi špatném stavu - týká se vozovky i chodníků.
Nevhodný asfalt. Obnovit kamennou dlažbu.
Vyhovuje
poničený asfalt, nevhodné pro cyklisty
Dlažba v Mariánské, Akademické i Wurmově ulici je hlučná z hlediska automobilového provozu. Nicméně pokud má být z historických důvodů zachována - rozumím tomu. Osvětlení v Akademické ulici (kolem Zbrojnice) je velmi oslňující. Velmi intenzivně svítí do oken protějších domů. Biskupské náměstí postrádá promyšlenější architektonickou či urbanistickou koncepci a nevyužívá svůj potenciál. Zeleň zde by měla být zachována - jen by mělo být využítí parku lépe promyšleno z hlediska potřeb daného místa (viz výše).
zkvalitnění cest, lepší chodníky
zakázat automobilovou dopravu (povolit pouze zásobování).
Bylo by skvělé upravit např. chodníky na Křížkovského (k čemuž doufám dojde zároveň s rekonstrukcí budov UP), ale také asfalt na komunikacích (ideální by byly dlažební kostky jako v ulici Wurmova, odpovídalo by to duchu lokality).
Vyřešit dlažbu
Více zeleně by bylo vítáno, ale pravděpodobně v těchto prostorech příliš místa nezbývá. Dlažba a chodníky by potřebovaly menší opravy. Osvětlení je dostatečné.
Dalžbu bych udělal jednotnou, nejlépe žulové kostky nebo v podobném stylu, což více sedí do konkrétních míst a souvisí s historickým rázem ulic.
ve vozovce jsou díry
Po každém dešti obrovská kaluž před rektorátem UP. Vozovka zalátaná. Zeleň - jaká zeleň?
Příliš úzké chodníky tam, kde se hromadí studenti - okolí Zbrojnice, cesta podél Vojenského archivu a Křížkovského. Parkující auta překážejí v přirozených cestách pro pěší, např. mezi rektorátem a Zbrojnicí. Asfalt nahradit dlažbou. Celou trasu bezbariérově. Mezi rektorátem a Zbrojnicí by mohl být vyvýšený sjednocený "plac" s preferencí chodců, auta by mohla projet jen velmi pomalu, krokem.
Neodpovida dnesnim pozadavkum
upravit chodníky, mělo by se myslet více na cyklisty, stojany na kola, cyklostezky
Především je nevyhovující stav vozovek, asfalt by měl být nahrazen žulovými dlažebními kostkami.
Vozovka i chodníky již vyžadují opravu, osvětlení bych uvítal v jednotícím stylu pro celou oblast. (Prosím, jen ne od shodného "tvůrce" jako na Horním Náměstí...)
Špatné chodníky pro pěší.
Díry v silnicích (Křížkovského),stará dlažba
dlažba je určitě nevyhovující.
nevím, kdo na magistrátu je tak laxní, ale na zdivo několik let otlučený památkově chráněný! dům na rohu Akademické je opravdu otřesnou vizitkou, zbytek OK
cesty jsou rozbité
Nechodím často
Bez parkoviště, více stromů a zeleně, více laviček. Ulice nejsou pro auta, ale pro lidi.
Málo místa pro chodce. Nechápu proč tam jezdí tolik aut.
Oboustranné parkování na Mariánské je nepřípustné. Parkování by mělo být řešeno po jedné straně a vysázena alej původních druhů dřevin, dlažba na Wurmově je pro cyklisty zcela nesjízdná.
Misto asfaltu by se mi libila dlazba, treba kočičí hlavy. Vysadila bych do ulic stromy a dala vice lavicek,je tam mnoho studentů.
Vozovka i chodníky rozbité, v zimě neschůdné
Prilis uzke chodniky. Malo mobiliare, chybejici odpadkove kose a lavecky.
úprava dlažby
je třeba rekonstrukce
Opravit dlažbu
určitě vylepšit dlažbu
Špatný asfalt
moc tyto ulice neznám
Diry na krizkovskeho ceste
kočičí hlavy jsou nebezpečné (vyvrtnutý kotník....) člověk musí při chůzi dávat pozor kam šlape, takže kouká hlavně pod nohy než na krásu okolí.
opravit silnici zejm. na Křížkovského
Ok
Stav vozovky v Křížkovského ulici, zaparkovaná auta po obou stranách v Mariánské ulici
Vše potřebuje vyspravit.
jde o důležité kulturně-historické místo, takže rozhodně ne asfaltové silnice
Někde je potřeba opravit chodníky.
Co myslíte?
Je vidět, že dlažby není nejnovější...
po opravě tramvajové trati, kdy je provoz veden těmito ulicemi, budou silnice v katastrofálním stavu
Dlažba špatná, nutná rekonstrukce a nejlépe rozšíření; vozovka plná výmol, velké kaluže po dešti; vysadit více stromů
V těchto ulicích nevidím výraznější problémy, snad jen, že by se v Křížkovského ul. hodil stojan na kola.
V těchto ulicích mě napadá spíše renovovat omítky některých historických domů.
Město je hezčí bez aut. V různých částech Evropy to jde, proč ne Olomouc ?
Úprava vozovky, dlažby
Oprava dlazby
Dlažba, asfalt v tragickém stavu. Zeleň neexistuje, osvětlení - jen silniční lampy. Ostuda historického jádra Olomouce!
Opět jako předchozí odpovědi - odstranit asfalt, vrátit historickou podbu povrchu. Na zeleň asi není prostor.
Opravit vozovky. Kde jsou žulové kostky tam je ponechat, ale porovnatva hlavně pravidelně dosypávat, aby se opět nerozjely. Kde je asfalt, tam ho opravit, aby byla vrstva souvislá a ne zálátaná a s výmoly.
Dlažba by potřebovala opravit.
Řešila bych spíš stav rohového domu v ulici rovnoběžné s Wurmovou.
oprava povrchu nezbytná, vždyť je to pořád rozkopané a látané
Obnovit dlažbu, ponechat pro pěší a vjezd jen pro dopravní obsluhu.
Nevyhovuje především dlažba na chodnících na Křížkovského ulici a ani asfalt na tamní cestě.
Velký provoz aut. Není pro chodce a cyklisty bezpečno.
Málo zeleně, historická dlažba je částečně pod asfaltem. Některé části chodníků jsou opotřebované/neudržované.
Špatné chodníky a vozovka.
Vhodná by byla oprava dlažby (vozovky)
Bylo by potreba opravit dlažbu chodníků
krizkovskeho - nevyhovující- špatný stav chodníku, u ostatních ulic jsou chodníky také nevyhovující
špatné chodníky - nebezpečné, žádná zeleň, žádné lavičky
Chtělo by to lepší dlažbu, více zeleně a odpovídající vozovku.
Víc zeleně.
zbytečné, aby se v centru vyskytovala jakákoliv osobní doprava
asfalt v Křížkovského ulici je otřesný, neodpovídá významu místa
Více zeleně
Na řadě míst rozbité (Křižkovského), nevyhovující chodníky, nevyhovující povrch komunikace (výtluky, neodtékající voda po dešti)
Několik chátrajících domů, rozbitá dlažba a opadávající omítka
stav vozovky je špatný, zeleň se asi více rozšířit nedá.
Viz výše: zeleň místo parkování, chodci místo aut.
Chodníky nejsou bezbariérové, v nevyhovujícím technickém stavu, úzké. Je preferována silniční doprava a parkování na úkor většiny uživatelů prostoru, tj. studentů.
zlepšit stav vozovek - hlavně Křížkovského. navrhuji upravit přednost u kláštera františkánek, díky zídce musí řidič téměř zastavit, aby dal přednost zprava, ale stejně tam nikdy nic nejede. A HLAVNĚ NA MARIÁNSKÉ UMOŽNIT VJEZD CYKLISTŮM Z OBOU SMĚRŮ, málokdo respektuje, že by se správně mělo objíždět přes Křížkovského. STEJNĚ TAK VYTVOŘIT NÁJEZD PRO CYKLISTY U SNĚŽENKY, aby nebyli cyklisti pokutování za přejezd přes chodník, ale zároveň se neomezilo bezpečí a plynulost chodců (cyklista by měl mít nájezd, s tím, že nesmí omezit chodce)
špatná silnice pro jízdu na kole
mariánská, velmi málo místa, auta parkují po obou stranách
Problém jsou derave chodniky a cesty, nove osvětlení zapadající do historického centra a ideálně stejné jako na Nám.Republiky by nebylo na škodu
co říci k osvětlení, v dnešní době bych očekával LED lampy které mají stínítka orientovaná výhradně směrem dolů aby minimalizovala světelný smog a zbytečné energetické stráty. Prosím vás neřeště jak lampa vypadá, vaši předchůdci přesně toto dělali, zabývají se jen vzhledem neřeší technické aspekty a ekonomiku provozu. Nedělejte stejné dětinské chyby, nevybíráte si hračku ale nástroj který má plnit svou funkci především.
Křížkovského potřebuje kompletní rekonstrukci vozovky. Doporučuji zneprůjezdnit Wurmovu v místě napojení na 1. Máje.
kvalita a druh povrchu, špatné odtokové poměry srážkových vod
Dlazebni kostky v zoufalem stavu pro cyklisty,longboardisty i pesi.
Jak jsem psal v předešlé části - vozovka je dosti zvlněná, jak už je spíše poslepovaná z jednotlivých úprav a dodělávek, chodníky by se taky mohly opravit.
Vozovka je rozbitá, při dešti se na ní tvoří velké louže, kterými projíždějící auta znečišťují okolí. Osvětlení by si také zasloužilo obnovit. Některé části chodníků už také potřebují opravit. Bylo by záslužné vymezit na vozovce i pás pro cyklisty.
šedivé, fasády některých domů ošklivé, chodníky a vozovka poškozené
Dlažební kostky nejsou vyrovnané, hrůza.! Chodníky-bída.!!
Vozovka by zaslouzila opravit
stav chodníků
Bohužel vytvoření denního centra pro lidi bez domova v této lokalitě bylo opravdu nešťastné, a od toho se odvíjí celé řada problémů jako odstranění laviček, nepořádek, hluk, obtěžování kolemdoucích. V takto významné lokalitě našeho města toto opravdu nemá co dělat
Působí historicky
špatné chodníky, asfalt - hlavně po dešti
Špatný stav vozovky a chodníků, nerovný povrch, kaluže.
Bylo by hezké, kdyby tam byla nějaká zeleň, třeba v kontejnerech, nebo aspoň květiny v oknech.
Chybí bezbariérové řešení
bez požadavků
Opravit silnice.
Zejména stav ulice Křížkovského neodpovídá tomu, že vede k srdci tak významné instituce jako je UP. Stejně tak neodpovídá tomu, že zejména po jeho levé straně (směrem od zbrojnice k nám. Rep.) zde v semestru proudí doslova davy studentů mezi jednotlivými univerzitními budovami (umělecké centrum, na hradě, centrum města). Totéž platí pro možnost cyklodopravy (včetně statické - stojany) - ta zde v současné situaci nemá místo, přitom kolo je jedním z důležitých dopravních prostředků jak studentů, tak zaměstnanců UP.
Máme vchod z Akademické a je často problém s parkováním našeho auta do dvora. Auta stojí často i před vraty nebo tak blízko, že se nedá vyjet, vozovka je úzká.
Místo asfaltu na vozovkách v Křížkovského a na náměstích by měly být kostky. Je dobře, že chodníky jsou z velkoformátových dlaždic, po malých kostkách (Wurmova, Akademická) se nedá chodit - aspoň jeden chodník by mohl být pohodlný, druhý ať zůstane z kostiček.
Stejně jako ve většině jiných částí Olomouce vidím jako velkou výzvu stav chodníků. Zvláště po dešti je to loterie, zda se člověk "zhoupne" do vody, nebo ne. Různé výmoly v dlažbě, nerovnosti chodníků, pokud se někde vydrolí několik "kočičích hlav", pak to nikdo neopraví a už tam zůstává díra...
Ulice jsou rozbité, povrch vozovky je velmi zničený, chodníky jsou úzké a také zničené. Je to boj tudy projít nebo projet vzhledem k množství děr a kaluží. Toto místo je velmi smutné. A v létě velmi horké, protože zde není jediný stín. Kdyby zde neměla Univerzita své zázemí a knihovnu, tak by zde bylo minimum lidí.
Revitalizace by ulice určitě zpříjemnila.
Stav chodníků a zejména vozovky je tristní...
nahradit asfalt (který je mimochodem v katastrofálním stavu) kostkami (těmi hladkými nehlučnými, co jsou v ulicích Denisova a Pekařská), rozšířit chodníky (pohyb velkého množství studentů), na Křížkovského by se vlezly i stromy
Chodníky jsou křivé, úzké.
Nevhodná dlažba. Úzké chodníky. Málo zeleně.
dlažba je nevyhovujici
Málo odpadkových košů,špatná dlažba,málo zeleně
Odstranit moderní dlažbu, přidat historické plynové lampy, omezit dopravu.
Stav vozovky je nevyhovující. Vzhledem k blízkosti mnoha univerzitních budov bych rozšířil chodníky, minimálně v ulici Křižkovského. Vzhledem k rozvíjející se cyklistice ve městě by nebylo špatné vyčlenit pruh pro cyklisty (opět ulice Křižkovského, která je dostatečně široká). Jinak by to chtělo více zeleně.
Hrozná, rozbité chodníky, žádná zeleň, špina
Zeleň zde schází, ale asi zde příliš nepatří. Stav vozovky je spíše špatný, chodníky také nejsou v ideálním stavu. Hlavní problém je estetická stránka ulic a špatné osvětlení.
Nutná rekonstrukce, sjednotit styl dlažby.
Katastrofální stav dlažby, silnice i některých chodníků
Stejně jako výše, měla by být pěší zóna - auta jen pro zásobování
staré nevyhovující povrchy (asfalt) degradující historické centrum.
Tristní stav ulic a okolních domů, málo odpadkových košů, zeleň není nutná, osvětlení dostatečné
Špatný technický stav komunikací, ul. Křížkovského by mohla částečně sloužit i k parkování.
Opět, jako předešle. K historickým budovám by se lépe hodily historicky vypadající lucerny a lampy..
Nejsem odborník.
Kultivovat povrchy dlažbami dle hist.vzorů z města Olomouce, nečlenit plochy na vyvýšené chodníky a vozovku a tím více ukáznit aut.dopravu.
Stav komunikace na Křížkovského nedělá Olomouci dobrou reklamu vzhledem k tomu, že těmito místy prochází velké množství návštěvníků mezinárodních konferencí, ale i místních akademiků a studentů.
Vozovka není v dobrém stavu, stejně tak chodníky.
Vzhledem k historické části města by ulice mohly vypadat lépe.
Revitalizaci by si určitě zasloužily
stav vozovky je v důsledku oprav objektů a s nimi související vjezdy těžkých nákladních vozidel značně poškozen - doporučení předláždit, vyrovnat a vyspádovat ke kanalizačním vpustím.
Otřesný stav infrastruktury (vozovka, chodníky) v jádru památkové rezervace, příliš velký pohyb vozidel
vozovka samá díra, chodníky dlouho neopravované, parkování chaotické, každý si stoupne kde chce a pak se špatně projíždí.
parkování rozšířit
V historickém jádru města bych uvítala dlaždičky, než beton.
Osvětlení bez nápadu, vozovka asfalt a bariéry, zeleň žádná bez koncepce.
bezbřehé polátané asfaltové plochy
dlažba - vozovka ? přesně řečeno tankodrom. doufám že po provedené opravě třídy 1. máje proběhne oprava těchto provozem zdevastovaných ulic
kostková dlažba je esteticky v pořádku, jen zasluhuje opravu. Asfaltová vozovka je děravá, v Křížkovského ulici se drží v kalužích velké množství vody, což dohromady s čilým provozem dělá problémy studentům a vyučujícím. Co nahradit asfalt také kostkami?
Přijde mi, že by mohli být zde širší chodníky pro chodce pokud možno se zelení, vzhledem k tomu, že se jedná o oblast s koncentrací univerzitních budov a univerzitní knihovny. Dále bych uvítal místo asfaltu dlažební kostky, aby byl umocněn historický duch univerzity.
málo zeleně, v Mariánské moc aut po obou stranách vozovky
Vždy se dá něco vylepšit
Rozbitá vozovka, asfaltový povrch, úzké chodníky... Chtělo by to prostor kultivovat, vytvořit zónu, kde mohou (nejen) studenti spohodlně procházet. Zeleň by k větší přívětivosti možná také pomohla.
místo poníčeného asfaltu by byly lepší odpovídající kostky
Oprava vozovky a doplneni kosu, mozna nove osvetleni
automobilová doprava je privilegována na úkor pěších a cyklistů
uliční profil, úzký chodník v poměru k vozovce, chybějící zeleň
lepší by byla "jemnější" dlažba, při jízdě na kole je to obtížné. A když už dlažba, tak ve všech ulicích a nekombinovat s asfaltem.
Zejména přesluhující povrchy komunikací a chodníků, úzké chodníky na úkor vozovky, dopravní značení ubírající prostor z průchozího profilu, zastarávající veřejné osvětlení
Odpovídá středověku
to snad každý vidí, v jak hrozném stavu jsou povrchy i mobiliář. Zvážit nasvětlení dominant (muzeum, kašna, knihovna)
bez zeleně, laviček, hezkého osvětlení, kde nejsou kočičí hlavy je vozovka i chodník vizuálně velmi neatraktivní.
předláždit
je treba opravit dlazdeni, chodniky, ...
Wuirmova, Akademická a Mariánská je spíše vyhovující, Křížkovského je v havarijním stavu.
Ulice Křížkovského potřebuje kostkovou dlažbu, ne asfalt s dírami.
Dlažba na chodnících je podemletá dešťovou vodou zvláště v okolí svislých svodů, které nestačí při průtržích vodu odvádět a tak podemílá dlaždice chodníků. Lavičky využívají zvláště lidé bez domova, jsou podnapilí, žebrají peníze po kolemjdoucích, křičí až do noci a ruší noční klid spoluobčanů...
Nevyhovuje mi jednosměrnost pro cyklisty.
špatný stav komunikací i chodníků
vyhovující - dlažba, zeleň, osvětlení; nevyhovující - vozovka
vozovka je nevyhovující
Dlažba je zcela nevyhovující. Ul. Mariánská má pořád propadající chodníky a silnice! Za Zbrojnicí úplně nevyhovující silnice! Na některých místech se úplně propadá! Nedá se projet autem!
povrchy ulic a hlavně vozovek jsou ve špatném technickém stavu
Ve všech ulicích bych zavedl pěší zónu, ale osob. Autům vjezd povolen.

 

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu