Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Samospráva » Zastupitelstvo města » Blog zastupitelů

Blog zastupitelů

název článku:

Léto budiž rozkopáno!

22. července 2020 (st)
perex:

Dobře si uvědomuji, že „někdy se to opravit musí“. Nežehrám proto na situaci, kdy se ve vrcholném létě a uprostřed turistická sezóny mění Olomouc ve slalom mezi staveništi. Za problém však považuji nekoncepční postup v (ne)plánování oprav, špatně nastavený vztah města a Technických služeb, nehospodárné nakládání s veřejným prostorem.


perex:

Nedávno jsme dostali vzkaz na facebooku. Zněl pozitivně, ve výsledku byl ale velmi skeptický: „Čeho jste dosáhli?“, ptal se. „Političtí mastodonti vás berou jako folklór, jako nutné zlo.“ Popisovali jsme totiž, jak se vyvíjely naše iniciativy ohledně rekonstrukce ulice 8. května.


název článku:
perex:

Krizové chvíle umožňují rozpoznat, co je v daném společenství nejlepší a taky nejhorší. Dobrých okamžiků zažíváme naštěstí hodně: hrdinství lidí v první linii, solidarita, obětavost, kreativita.


perex:

Občanky a občany města Olomouce nemusí odborné komise zajímat. Proč taky? Jejich jednání je neveřejné, zápisy z jednání nedostupné, případný vliv na život města neviditelný.


název článku:
perex:

Olomouc žije adventem, v nás ještě doznívají oslavy 30. výročí listopadových událostí a všeho, co se v nejvýznamnějších dnech letošního podzimu odehrálo. Chceme poděkovat všem, kteří jakkoli přispěli k oslavám a dokázali přijmout myšlenku, že listopadový svátek nás vrací k původním ideám občanské společnosti, svobodných médií a politice, kterou volení zástupci chápou jako veřejnou službu, nikoli jako příležitost k vlastním výhodám.


název článku:
perex:

Od loňských komunálních voleb, ve kterých se obměnila polovina koalice vládnoucí radnici, uběhl rok. Některé věci se začaly měnit, mnoho zůstává ve starých kolejích. Začněme tím, co zajímá obyvatele především.


název článku:
perex:

Gilbert Keith Chesterton napsal v roce 1905 zábavnou knížku Klub podivných živností. Za ten rok, kdy se spolu s kolegy ze zastupitelského klubu Piráti a Starostové pohybuji v komunální politice, jsem po ní několikrát sáhla. S úlevou jsem si v ní četla, že podivné situace řeší lidé odnepaměti. Tak se totiž v opoziční politice často cítím: jista si pomocí a přátelstvím lidí z našeho klubu, svobodná v možnosti vyjádřit se na půdě zastupitelstva, ve skutečnosti však poměrně bezmocná i vůči zcela evidentním nepravostem.


perex:

Milé občanky, milí občané, když se rozhlédnete kolem sebe, uvidíte lidi, kteří srpen 1968 zažili v aktivním věku, stejně tak je tady ale generace lidí, kteří zažili jen dozvuky srpna. Stejně tak budeme za tři měsíce přemýšlet nad významem listopadu 1989, který jsme většina z nás zažila v aktivním věku, ale mezitím dorostly dvě generace lidí, kteří zažívali hlavně dozvuky listopadu. Jak tedy naložit s připomínkou jednoho dne, který sám o sobě byl mezníkem, ale klíčové jsou právě ty dozvuky?


perex:

V červnu vyšla na serveru Aktuálně.cz studie o tom, jak kvalitně se žije v českých městech a obcích. Analýza srovnávala oblast zdraví a životní prostředí, materiálního zabezpečení a vzdělání, služby a vztahy mezi lidmi. Z 206 porovnávaných obcí se Olomouc objevila na 59. místě. Překvapivě nedobré umístění. Jakkoli můžeme být k podobným žebříčkům skeptičtí, určitě stojí za to popřemýšlet, co může jeden každý Olomoučan udělat pro to, aby se ve městě žilo lépe. Když se totiž podíváte podrobněji na místa, kde se lidem žije nejlépe, zjistíte, že oceňují právě svůj aktivní podíl na správě města a pozornost k detailům.


název článku:
perex:

Tuhle otázku slyšíme docela často a jako zastupitelé zvolení za hnutí Starostové a nezávislí, na ni upřímně odpovídáme: Velmi dobře. S Piráty máme mnoho styčných bodů především v důrazu na otevřenou a transparentní radnici, ve snaze o co největší občanskou participaci, smart city a digitalizaci státní správy. Priority vidíme shodně ve vzdělávání a posilování politické kultury. V opozičních lavicích pečlivě sledujeme olomouckou vládu ANO, ODS, KDU-ČSL a místního hnutí Společně.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 16, Stránky: {1, 2}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
je dočasně mimo provoz.

Datová schránka ID: kazbzri
je přetížena.


IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý:
(objednaní klienti)
8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek:
(objednaní klienti)
8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu