Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Kapacita Průmyslové zóny Šlechtitelů je vyčerpaná « Aktuality, veřejné zakázky a odkazy « Podnikatelé

Sociální sítě

Podnikatelé » Aktuality, veřejné zakázky a odkazy » Kapacita Průmyslové zóny Šlechtitelů je vyčerpaná

Kapacita Průmyslové zóny Šlechtitelů je vyčerpaná

Kapacita Průmyslové zóny Šlechtitelů je vyčerpaná

5. listopadu 2015 (čt)

Již od roku 2004 převážně výrobní firmy zpracovatelského průmyslu postupně vstupují do Průmyslové zóny Šlechtitelů. Nyní radní na svém posledním jednání schválili záměr prodat poslední volné pozemky dvěma firmám, čímž se zóna zcela zaplní. Díky průmyslové zóně našly místní malé a střední firmy kvalitní podmínky pro svůj rozvoj, a samy tak přispěly mimo jiné ke snížení nezaměstnanosti v regionu.

Část posledních volných pozemků by měla obsadit společnost MOLPIR GROUP CZ a.s., která vybudovala výrobní areál v průmyslové zóně jako jedna z prvních, v roce 2006. Na navazujících pozemcích chce nyní svůj areál rozšířit. Firma se zabývá vývojem, výrobou, dovozem a následnou distribucí širokého sortimentu autodoplňků na území ČR a SR.

Další firma, společnost EOLA s.r.o., se zabývá návrhem a výrobou jednoúčelových strojů, dodávkou robotických pracovišť zvláště pro automobilový průmysl, obecnou průmyslovou automatizací a vývojem a dodávkou zařízení a přístrojů pro optickou kontrolu kvality, založených na počítačovém zpracování obrazu. Firma má zájem v průmyslové zóně vybudovat nové sídlo společnosti. To má sloužit k rozšíření výrobní a vývojové základny firmy a mimo jiné zde také plánuje vybudovat zázemí pro vývoj pokročilých metod kamerového navádění průmyslových robotů v prostoru.

Rozšířením stávající společnosti a vstupem nové firmy se kapacitní možnosti průmyslové zóny zcela naplní. „V průběhu deseti let jsme zcela vyčerpali kapacitu průmyslové zóny, kde místní firmy našly kvalitní zázemí a podmínky včetně poradenství a pomoci pro rozvoj svého podnikání. Jednoznačným přínosem pro město pak je zejména vznik nových pracovních míst pro občany Olomouce a okolí. Během postupného naplňování průmyslová zóna přinesla již 306 nových pracovních míst a tyto firmy předpokládají další navýšení až na 405 pracovních míst. Další pracovní místa vzejdou z projektů, které jsou zatím ve fázi přípravy, ale už teď víme, že jejich počet se bude blížit až 140,“ vysvětluje náměstek primátora Filip Žáček nejviditelnější pozitivní dopady průmyslové zóny.

PZ Šlechtitelů je v rámci České republiky poměrně unikátním projektem, a to i vzhledem ke kombinaci průmyslové zóny s podnikatelským inkubátorem. „Tímto společným projektem města a univerzity se podařilo vytvořit vynikající podmínky a prostředí nejen pro malé a střední firmy, které chtějí své podnikání rozvíjet, ale také pro začínající firmy, které potřebují v počátcích svého podnikání poradit. Projekt dokonce získal Čestné uznání v národním kole celoevropské soutěže Evropské ceny za přínos podnikání 2011 v kategorii Cena za rozvoj podnikatelského prostředí,“ přibližuje náměstek primátora Aleš Jakubec s tím, že podnikatelský inkubátor, který je součástí Vědeckotechnického parku UP, je nyní již zcela zaplněný začínajícími firmami a připravuje se dokonce projekt Podnikatelský inkubátor II.

Pozitivní dopady však můžeme hledat i v přínosu města a průmyslové zóny pro samotné firmy. V roce 2012 si město nechalo zpracovat Průzkum podnikatelského prostředí. Tento průzkum, který realizovala nezávislá konzultantská společnost Berman Group, ukazuje, že firmy velmi kladně oceňují zejména asistenci, kterou jim město prostřednictvím oddělení hospodářského rozvoje poskytlo při umístění investice v Olomouci nebo při zahájení podnikání. „Do Olomouce tak přišly nebo se rozvíjejí firmy, které by bez nabídky připraveného pozemku pro podnikání v oblasti výroby skončily jinde,“ uzavírá náměstek Žáček.

Poslední úprava: 5. listopadu 2015 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu