Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Kancelářské budovy a komplexy « Průmyslové zóny a kancelářské komplexy « Podnikatelé

Sociální sítě

Podnikatelé » Průmyslové zóny a kancelářské komplexy » Kancelářské budovy a komplexy

Kancelářské budovy a komplexy

Kancelářské budovy a komplexy

Olomouc je strategickým místem pro investory/společnosti působící v oblasti podnikových služeb, outsourcingu a v dalších činnostech administrativního charakteru. Dle průzkumu asociace ABSL sehraje Olomouc klíčovou roli v rozvoji segmentu sdílených podnikových služeb (BSS) v České republice.

Důvodem je zejména strategická poloha města v centru Moravy, jeho vynikající dopravní napojení na významná tuzemská i mezinárodní centra, nabídka vhodných prostor pro umístění „nevýrobních“ firem – kvalitní kancelářské komplexy (výborné zázemí v podobě 54 000 m2 kancelářských prostor), vysoce kvalifikovaná a vzdělaná pracovní síla, vysoký počet VŠ absolventů s cizojazyčným vzděláním (= vysoký potenciál zaměstnanců v sektoru BSS) a výrazně nižší náklady oproti hlavnímu městu. Aktuálně v Olomouci působí více než 15 mezinárodních center podnikových služeb, které zaměstnávají zhruba 5000 lidí. Tento segment tak patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v olomouckém regionu. Podrobnější informace naleznete Příloha: zde.

Pro umístění investičních záměrů nejenom z oblasti strategických služeb mohou investoři při splnění určitých podmínek získat také výhodnou podporu. Proces získání podpory je administrován agenturou CzechInvest, bližší informace lze získat na jejích webových stránkách. Další možnosti podpory zaštiťuje také agentura API v rámci výzev ICT a Sdílené služby OP PIK. Informace o aktuálně otevřených výzvách lze najít zde.

Kvalifikovaná a motivovaná pracovní síla

Z hlediska nabídky pracovní síly jsou město i okolní spádová oblast charakteristické relativně vysokým počtem středoškolských absolventů ekonomických, administrativních a správních oborů a zároveň vysokou poptávkou pracovních sil po „kancelářském“ charakteru zaměstnání, jež dlouhodobě převyšuje nabídku ze strany firem. Navíc se město může pyšnit neobvykle širokou nabídkou cizojazyčně vzdělaných studentů. Univerzitu Palackého v Olomouci, na které se vyučuje téměř 20 jazyků, každoročně absolvuje přibližně 2 000 studentů s jazykovou specializací. Společně se soukromou Moravskou vysokou školou Olomouc a v nedalekém Přerově sídlící Vysokou školou logistiky čítá počet vysokoškolských studentů v olomoucké aglomeraci více než 22 500 osob.

Aktuální nabídka kancelářských prostor

V současné době nabízí v Olomouci moderní kancelářské prostory vysoké kvality s příznivými ekonomickými podmínkami několik kancelářských komplexů, mezi nimiž jsou budovy nově postavené, kompletně zrekonstruované i projekty, které se teprve připravují. Nyní je ve městě k dispozici k pronájmu cca 4 000 m2 volných kancelářských ploch, do roku 2020 by mělo být dokončeno dalších 30 000 m2. Předností všech objektů je těsná blízkost historického centra a výborná dopravní dostupnost, a to jak s přímou návazností na městskou hromadnou dopravu, tak s napojením na dálnice do Brna, Ostravy či Prahy. Investoři jistě ocení také nižší náklady vynakládané za nájmy komerčních prostor ve srovnání např. s Prahou. Nájmy se v olomouckém regionu pohybují v rozmezí 8,5 – 9,5 eur/ m2/měsíc.

Pozn. Aktuální disponibilitu / obsazenost prostor je třeba ověřit u vlastníků jednotlivých projektů.

CPI City Center Olomouc – kanceláře s kongresovým centrem k pronájmu

Multifunkční komplex CPI City Center Olomouc byl zprovozněn v roce 2013. Jedná se o moderní komplex v těsném sousedství hlavního vlakového nádraží, jehož součástí je čtyřhvězdičkový hotel Clarion, na který navazují dva administrativní objekty s kancelářemi a částečně i obchodními plochami. Ve vnitrobloku jsou budovy spojeny s rozsáhlým kongresovým centrem o kapacitě až 1 400 osob. Majoritní část administrativních prostor využívá jako své zázemí Raiffeisenbank.
Příloha: CPI City Center Olomouc - informační brožura

Envelopa – kanceláře k pronájmu (v přípravě)

Stavba šestipodlažní polyfunkční budovy pro zdravotnictví, služby a administrativu se připravuje na pozemku nedaleko centra Olomouce. Projekt dostal jméno Envelopa a budova má stát u křižovatky třídy Kosmonautů a Wittgensteinovy ulice. Plánovanou budovu tvoří dva objekty spojené átriem. Administrativní komplex poskytne zájemcům kancelářské prostory kategorie „A“.

BEA centrum – kancelářské prostory k pronájmu v unikátním prostředí

Moderní komplex BEA campusu se nachází na třídě Kosmonautů a jeho součástí je i 18podlažní výšková budova BEA centrum. Komplex nabízí kancelářské prostory k pronájmu v unikátním prostředí s ambicí akcelerace podnikání. Prostory mohou oslovit zejména malé a střední firmy s inovativním potenciálem hledajíc zázemí pro podporu řízení projektů, výzkum, vývoj, transfer technologií a prostředí pro zavádění byznys inovací. Výstavba BEA campusu nadále pokračuje. V návazných etapách je postupně budováno 5 objektů, které přinesou zázemí pro ICT odborníky a organizace, jež poskytují finanční, právní a další poradenské služby.
Příloha: BEA - Business Education Acceleration

Silo Tower Olomouc – kanceláře k pronájmu s výhledem na Olomouc

Zajímavým projektem je architektonicky nápaditý objekt Silo Tower Olomouc. Přestavba objektu bývalého sila v centru města, dokončená v květnu 2014, nabízí moderní prosklené kancelářské prostory, jež poskytují exkluzivní výhled na Olomouc.

Salmův palác – kanceláře k pronájmu v historickém centru města

Reprezentativní kancelářské a obchodní prostory nabízí k pronájmu také kompletně zrekonstruovaná historická budova Salmova paláce, která se nachází v samotném centru Olomouce na Horním náměstí.

Šantovka – záměr office parku ve třetí etapě rozvoje území

Multifunkční projekt Šantovka postupně ve třech etapách nahradí původní areál továrny MILO Olomouc. Na podzim 2013 již byla v rámci první fáze projektu otevřena nákupní galerie Šantovka s moderní architekturou renomovaného londýnského ateliéru Benoy. Další zahájenou etapou je vybudování nové bytové čtvrti Rezidence Šatovka. Poslední fáze projektu počítá i s výstavbou office parku. V území byla také s pomocí dotace ze švýcarských fondů vybudována nová tramvajová trať, která spojuje centrum s jižní částí města.

 

Upozornění pro developery a vlastníky podnikatelských nemovitostí:

V případě zájmu o prezentaci nabídky významných projektů podnikatelských nemovitostí vhodných pro investory z oblasti výroby, administrativy, hi-tech či výzkumných oborů kontaktujte prosím oddělení hospodářského rozvoje.

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu