Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Podnikatelé » Průmyslové zóny a kancelářské komplexy » Kancelářské budovy a komplexy

Kancelářské budovy a komplexy

Kancelářské budovy a komplexy

Olomouc je strategickým místem pro investory/společnosti působící v oblasti podnikových služeb, outsourcingu a v dalších činnostech administrativního charakteru. Dle průzkumu asociace ABSL sehraje Olomouc klíčovou roli v rozvoji segmentu sdílených podnikových služeb (BSS) v České republice.

Důvodem je zejména strategická poloha města v centru Moravy, jeho vynikající dopravní napojení na významná tuzemská i mezinárodní centra, nabídka vhodných prostor pro umístění „nevýrobních“ firem – kvalitní kancelářské komplexy (výborné zázemí v podobě 54 000 m2 kancelářských prostor), vysoce kvalifikovaná a vzdělaná pracovní síla, vysoký počet VŠ absolventů s cizojazyčným vzděláním (= vysoký potenciál zaměstnanců v sektoru BSS) a výrazně nižší náklady oproti hlavnímu městu. Aktuálně v Olomouci působí více než 15 mezinárodních center podnikových služeb, které zaměstnávají zhruba 5000 lidí. Tento segment tak patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v olomouckém regionu. Podrobnější informace naleznete Příloha: zde.

Pro umístění investičních záměrů nejenom z oblasti strategických služeb mohou investoři při splnění určitých podmínek získat také výhodnou podporu. Proces získání podpory je administrován agenturou CzechInvest, bližší informace lze získat na jejích webových stránkách. Další možnosti podpory zaštiťuje také agentura API v rámci výzev ICT a Sdílené služby OP PIK. Informace o aktuálně otevřených výzvách lze najít zde.

Kvalifikovaná a motivovaná pracovní síla

Z hlediska nabídky pracovní síly jsou město i okolní spádová oblast charakteristické relativně vysokým počtem středoškolských absolventů ekonomických, administrativních a správních oborů a zároveň vysokou poptávkou pracovních sil po „kancelářském“ charakteru zaměstnání, jež dlouhodobě převyšuje nabídku ze strany firem. Navíc se město může pyšnit neobvykle širokou nabídkou cizojazyčně vzdělaných studentů. Univerzitu Palackého v Olomouci, na které se vyučuje téměř 20 jazyků, každoročně absolvuje přibližně 2 000 studentů s jazykovou specializací. Společně se soukromou Moravskou vysokou školou Olomouc a v nedalekém Přerově sídlící Vysokou školou logistiky čítá počet vysokoškolských studentů v olomoucké aglomeraci více než 23 000 osob.

Aktuální nabídka kancelářských prostor

V současné době nabízí v Olomouci moderní kancelářské prostory vysoké kvality s příznivými ekonomickými podmínkami několik kancelářských komplexů, mezi nimiž jsou budovy nově postavené, kompletně zrekonstruované i projekty, které se teprve připravují.

Pozn. Aktuální disponibilitu / obsazenost prostor je třeba ověřit u vlastníků jednotlivých projektů.

Envelopa Office Center

Envelopa Office Center je projekt moderní administrativní budovy v centru města Olomouce. Projekt má 6 nadzemních pater o celkové rozloze cca 15 tisíc m2. Budova disponuje 160 parkovacími místy umístěných ve třech suterénech. Díky vynikající lokalitě, v samotném srdci Olomouce, jsou všechny služby na dosah. Budova stojí přímo na křižovatce MHD včetně tramvaje, které zajistí krátké spojení všemi směry. Budova se nachází v sousedství obchodního centra Galerie Šantovka, jen 2 zastávky od hlavního nádraží a s přímým silničním napojením na městský vnitřní okruh spojující všechny dálniční propojení města.

BEA centrum – kancelářské prostory k pronájmu v unikátním prostředí

Moderní komplex BEA campusu se nachází na třídě Kosmonautů a jeho součástí je i 18podlažní výšková budova BEA centrum. Komplex nabízí kancelářské prostory k pronájmu v unikátním prostředí s ambicí akcelerace podnikání. Prostory mohou oslovit zejména malé a střední firmy s inovativním potenciálem hledajíc zázemí pro podporu řízení projektů, výzkum, vývoj, transfer technologií a prostředí pro zavádění byznys inovací. Výstavba BEA campusu nadále pokračuje. V návazných etapách je postupně budováno 5 objektů, které přinesou zázemí pro ICT odborníky a organizace, jež poskytují finanční, právní a další poradenské služby.
Příloha: BEA - Business Education Acceleration

Dům U Zlatého jelena

Dům u Zlatého jelena je určen zájemcům s citem pro historické prvky spolu s moderní technologií. Objekt nabízí všechny atributy a požadavky na současné podnikatelské, pracovní a životní prostředí. Díky vhodnému umístění budovy nabízí všechna patra krásný výhled na samotné centrum Olomouce. Dům U Zlatého jelena je nově zrekonstruovaná čtyřpodlažní budova v historickém centru města Olomouce stojící na nároží Horního a Dolního náměstí. V budově je k dispozici 1 355 m2 pronajímatelných ploch ve čtyřech podlažích. Funkční využití objektu tvoří komerční plocha v přízemí a administrativní provoz s nezbytným technickým a hygienickým zázemím ve 2NP, 3NP a 4NP.

 

Upozornění pro developery a vlastníky podnikatelských nemovitostí:

V případě zájmu o prezentaci nabídky významných projektů podnikatelských nemovitostí vhodných pro investory z oblasti výroby, administrativy, hi-tech či výzkumných oborů kontaktujte prosím oddělení strategického rozvoje.

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon