Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Podnikatelé » Průmyslové zóny a kancelářské komplexy » Průmyslové zóny a nájemní haly

Průmyslové zóny a nájemní haly

Průmyslové zóny a nájemní haly

25. října 2022 (út)

Olomouc se stala atraktivním místem pro řadu investorů z výrobní oblasti zejména díky své poloze, kvalitě života, zkušené pracovní síle, úrovni vzdělanosti, výborné dopravní logistice a infrastruktuře.

Nové atraktivní příležitosti pro výstavbu firemních provozů na zelené louce či pronájem prostor v kvalitních průmyslových halách nabízí v současné době v Olomouci soukromí vlastníci a developeři. Průmyslové zóny, které v uplynulém období připravilo město, jsou již zcela rezervované.

Nabídka nemovitostí pro investory z oblasti výroby a logistiky

Investoři z oblasti lehkého průmyslu, hi-tech oborů i strategických služeb mají možnost realizovat své záměry na připravené zóně Technologického parku Olomouc – Hněvotín. Lokalita je ve vlastnictví soukromého developera, s velmi výhodnou polohou u dálniční křižovatky směrem na Prostějov – Brno. Zóna aktuálně nabízí investorům v rámci spolupráce se společností VGP výrobní a skladovací plochy v nově budovaných nájemních halách o celkové rozloze až 217 386 m2.

P3 Olomouc se nachází v městské části Olomouc – Nemilany, hned vedle dálnice D35 na exitu 272. Z centra města je park snadno dostupný hromadnou dopravou. V blízkosti areálu se nachází železniční stanice, která leží na trati Olomouc – Prostějov – Brno. Výstavba tohoto parku byla zahájena v roce 2009 a v současnosti park tvoří čtyři budovy. Největšími nájemci parku jsou společnosti Erreka Plast, PPL CZ, Raben Logistics a Kaufland.

  • Další nájemní haly a podnikatelské areály v Olomouci

Nájemní prostory většího rozsahu v původních halových objektech pro lehkou výrobu, skladování či logistiku nabízí v Olomouci průběžně také několik soukromých společností. Řada původních areálů prošla moderní rekonstrukcí a kvalitní zázemí pro svou činnost v nich nalézají místní i zahraniční výrobní firmy.

Nabídka prostor pro začínající inovativní firmy

Výhodný pronájem prostor (kanceláří, laboratoří a drobných výrobních prostor) nabízí Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v rámci dvou podnikatelských inkubátorů a přilehlých prostor v lokalitě průmyslové zóny Šlechtitelů. Prostory jsou vhodné pro začínající malé a střední firmy se zajímavým podnikatelským nápadem a činností v některém z hi-tech sektorů. Park nabízí firmám širší zázemí a služby, včetně odborného poradenství.

Průmyslové zóny vybudované městem

V letech 1998 až 2002 došlo v Olomouci v návaznosti na aktivity města a na vládní Program podpory rozvoje průmyslových zón k přilákání nezanedbatelného počtu přímých zahraničních investic, a to zejména v oblasti výroby.

Postupně bylo díky tomu vytvořeno přibližně 2000 nových pracovních míst, s výrazným efektem v tzv. druhotné zaměstnanosti u subdodavatelů na území města a v jeho okolí. Nové průmyslové zóny vznikly buď jako rekonverze tzv. území brownfields (průmyslová zóna Keplerova), nebo jako doplňování a intenzifikace využití územních rezerv v návaznosti na původní areály (průmyslové zóny Pavelkova, Železniční, Šlechtitelů). Vstupem spíše středních zahraničních investorů v různých odvětvích, s dobrou přidanou hodnotou, došlo k posílení a zachování diverzifikované struktury průmyslové výroby v Olomouci.

Kromě podmínek pro zahraniční investory a větší firmy připravilo město také zainvestované plochy pro podporu menších místních firem. Společně s Univerzitou Palackého připravilo město projekt průmyslové zóny Šlechtitelů a podnikatelského inkubátoru, realizovaný s podporou z programu EU Phare 2003, který byl dokončen v roce 2006. Součástí této zóny je i Vědeckotechnický park Univerzity Palackého sídlící v budově podnikatelského inkubátoru, jež poskytuje mj. na zvýhodněné bázi nájemní prostory a poradenské služby pro začínající inovativní firmy působící zejména v oblasti nanotechnologií, biotechnologií a informačních technologií.

 

Upozornění pro developery a vlastníky podnikatelských nemovitostí:
V případě zájmu o prezentaci nabídky významných projektů podnikatelských nemovitostí vhodných pro investory z oblasti výroby, administrativy, hi-tech či výzkumných oborů kontaktujte prosím oddělení strategického rozvoje.

| Poslední úprava: 25. října 2022 (út)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon