Program oslav
sdílet

17. listopad 2009
OLOMOUC / HORNÍ NÁMĚSTÍ

Ústřední akcí listopadových oslav bude v úterý 17. listopadu 2009 tzv. Happening na Horním náměstí, který vypukne ve 13: 00 hodin. Na pódiu u Sloupu Nejv. Trojice se vystřídá řada interpretů: písničkáři Jiří Dědeček, Jan Vodňanský nebo kapely Barel rock, Pražský Výběr tribute či Mňága a Žďorp. Chybět nebude ani divadlo, s pouličním představením Invaze vystoupí divadlo Kvelb a divadlo Buchty a loutky předvede v prostorách radnice představení Neposlušná kůzlátka a Automat na filmy. Akci bude moderovat Mikuláš Pánek.

Součástí dění na Horním náměstí bude také totalitní zóna. V tomto ohraničeném skanzenu socialismu se budete moci vrátit do časů normalizace a na vlastní kůži "docenit" výdobytky reálného socialismu. Připravena budou dobová auta, autobus Karosa ŠM 11, technika veřejné bezpečnosti, ale i oživlý orloj, revoluční pomník, retrodiskotéka a pod. Samostatným prvkem bude pokus o zápis do České knihy rekordů s nejdelší frontou na banány.

Celý program bude zakončen slavnostním ohňostrojem.

HAPPENING 20 LET SVOBODY A DEMOKRACIE:

13:00 / Barel rock
14:00 / Jiří Dědeček
14:45 / Jan Vodňanský
16:00 / Pražský Výběr tribute
17:30 / MŇÁGA A ŽĎORP
18:30 / Slavnostní ohňostroj

TOTALITNÍ ZÓNA:

expozice techniky SNB, dobová auta a autobus, rekordní fronta na banány, oživlý orloj, revoluční pomník, záplava karafiátů, retrodiskotéka

stáhněte si:

Program oslav 17. listopadu ve formátu PDF

Příloha: Program oslav 17. listopadu
Dokument PDF, 0.5 MiBValid XHTML 1.0 Transitional