Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality, veřejné zakázky a odkazy « Podnikatelé

Sociální sítě

Podnikatelé » Aktuality, veřejné zakázky a odkazy

Aktuality, veřejné zakázky a odkazy

název článku:

Pořiďte si nové technologie

20. července 2020 (po)
perex:

Plánujete pořízení nové technologie, stroje, zařízení, provozních souborů, software aj.? Chcete zefektivnit výrobní proces a stát se tak konkurenceschopnější na trhu? Zapojte se do výzvy Technologie, která končí již 31. 8. 2020!


perex:

Firem, které jsou v informatice a dalších oborech budoucnosti na evropské špici, je v Olomouci víc, než si leckdo myslí. A totéž platí i o sociálně odpovědných firmách. Primátor Mirek Žbánek, jeho náměstek Matouš Pelikán, zástupci magistrátu a také Okresní hospodářské komory Olomouc navštívili společnost Oltis Group Olomouc, která obě tato kritéria bohatě naplňuje.


perex:

Přes tisíc subjektů z Olomouce a okolí obsahuje databáze, která vznikla v rámci dlouhodobého projektu mapujícího oblast tzv. kulturních a kreativních průmyslů na Olomoucku. Zájemci v ní mohou objevit vše – ať už hledají originální umělecké dílo, dárky pro své blízké, výjimečnou reklamní kampaň, nový design bytu či kulturní program na večer. Databázi plnou kreativních talentů zpracoval tým Univerzity Palackého v Olomouc za podpory města Olomouce.


název článku:
perex:

Nájemné za zábor veřejného prostranství Olomouc letos odpustí provozovatelům restauračních zahrádek. Vybraný poplatek by činil asi jeden a půl milionu korun. Se změnou veřejné vyhlášky souhlasili zastupitelé.


perex:

Od pondělí 20. dubna budou moci opět začít fungovat řemeslníci, farmářské trhy, budou se moci konat malé svatby či individuální konzultace a zkoušky pro studenty nejvyšších ročníků na vysokých školách.


perex:

Olomoucká aglomerace vyhlásila velmi zajímavou výzvu pro sběr projektových námětů, vztahujících se k nemoci COVID-19. Nabízí pomoc jednotlivých ministerstev na užitečné a přínosné projekty, které mohou přispět k řešení současné těžké situace. To je velká šance pro podnikavé lidi s dobrými a užitečnými nápady.


perex:

Osmadvaceti provozoven ve městě se týká prominutí nájemného na tři měsíce. Městská pokladna tím přijde o zhruba 2,8 milionu korun. V případě restauračních zahrádek, které budou letos zdarma, se jedná přibližně o výnos 1,5 milionu korun. S finanční úlevou souhlasilo zastupitelstvo.


perex:

Jak podnikat v době šíření koronaviru? Jaké finanční i nefinanční podpůrné nástroje Česká republika dnes podnikatelům nabízí? Jaké další dotace jsou ještě k dispozici? A kde najde podnikatel „Rozcestník podpory firem“ s pravidelně aktualizovanými informacemi?


perex:

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR zveřejňuje informace týkající se podávání žádostí na ošetřovné pro OSVČ a vyhlašuje program „OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ - Výzva I.


perex:

Obecní živnostenský úřad v Olomouci obdržel dne 27. 3. 2020 e-mailem od Ministerstva průmyslu a obchodu, odboru živností a spotřebitelské legislativy následující informaci: „Živnostenské úřady budou přijímat žádosti včetně příloh a zasílat je MPO, které bude o poskytnutí podpory rozhodovat.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 24}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu