Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality, veřejné zakázky a odkazy « Podnikatelé

Sociální sítě

Podnikatelé » Aktuality, veřejné zakázky a odkazy

Aktuality, veřejné zakázky a odkazy

perex:

Od 1. do 5. října se Olomouc představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ve stánku Olomouckého kraje spolu s Univerzitou Palackého, Vědeckotechnickým parkem, výrobními a vědecko-výzkumnými firmami, které v regionu sídlí a podnikají. Olomouc chce zaujmout zejména malé a středně velké firmy a napomoci tak rozvoji podnikání.


perex:

Setkání členů Rady města Olomouce se zástupci podnikatelské veřejnosti hostil minulý týden Laudonův sál v Pevnosti poznání. Cílem setkání bylo podnikatelským subjektům i významným investorům a developerům představit základní vizi rozvoje města a hlavní rozvojové plány v nejbližší budoucnosti.


perex:

Primátor města Olomouce, první náměstek hejtmana Olomouckého kraje, zástupci Moravské vysoké školy, univerzity, Fakultní nemocnice i dalších významných institucí představili své vize a výzvy pro rozvoj regionu. Okresní hospodářská komora připravila informační konferenci, která se věnovala rozvoji podnikatelského prostředí a regionu, palčivému tématu vzdělávání a také možnostem spolupráce se zahraničními partnery.


perex:

Průzkum asociace ABSL ukazuje, že Olomouc sehraje klíčovou roli v rozvoji segmentu podnikových služeb v České republice. Důvodem je zejména strategická pozice města v centru Moravy, jeho vynikající dopravní spojení s významnými tuzemskými i mezinárodními obchodními centry, výborné zázemí v podobě 77 000 m2 kancelářských prostor, vysoce kvalifikovaná a vzdělaná pracovní síla a výrazně nižší náklady oproti hlavnímu městu.


perex:

Je to přesně týden, co Okresní hospodářská komora změnila své sídlo. Po patnácti letech se kanceláře komory přestěhovaly z rohu Horního náměstí a Opletalovy ulice do budovy BEA Centra Olomouc na třídě Kosmonautů. Komora současně představuje nové responsivní webové stránky.


název článku:
perex:

Výstaviště Flora Olomouc bude hostit mezinárodní multioborový veletrh Czech Republic Business Expo 2017, uskuteční se ve dnech 12. -14. září 2017.


perex:

V novém moderním areálu bude od poloviny června působit společnost MAD Recycling, která v Olomouci zpracovává téměř osmdesát procent papírového odpadu. Firmě, která má zázemí v Německu, pomohlo město s vyhledáním nového areálu pro rozšíření výroby. Vznikne v městské průmyslové zóně v Holici.


perex:

Značný zájem investorů o vstup do chystané průmyslové zóny Kasárna Neředín eviduje město Olomouc. Radní aktuálně schválili postup pro podávání žádostí i způsob, jakým chtějí budoucí zájemce posuzovat.


perex:

Nedostatek lidí v technických profesích a potřeba řešit odborné vzdělávání a návaznost na reálný pracovní proces. Taková témata vévodila diskusi, která se uskutečnila u příležitosti setkání členů, příznivců a přátel Okresní hospodářské komory Olomouc. Účastnici měli možnost zhodnotit uplynulý rok a zejména probrat témata k budoucí spolupráci.


perex:

Investiční záměr spočívající v proměně stávajícího brownfieldu v areálu bývalých kasáren v Neředíně na průmyslovou zónu pro podnikatele, má za sebou další důležitý krok. Město ke svému záměru po měsících posuzování získalo oficiální doporučující stanovisko agentury CzechInvest. Rada města Olomouce proto schválila další kroky směřující k revitalizaci stávajícího brownfieldu.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 22}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu