Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Podnikatelé » Veřejné zakázky » Aktuality » Z dětského pokoje k velké výrobní hale. Oříškový Grizly je z Olomouce

Z dětského pokoje k velké výrobní hale. Oříškový Grizly je z Olomouce

Z dětského pokoje k velké výrobní hale. Oříškový Grizly je z Olomouce

25. května 2022 (st)

Spousta milovníků oříšků nebo sušeného ovoce tuto značku důvěrně zná, netuší ale, že pochází z Olomouce a vznikla původně v dětském pokoji. A že se zrodila v okamžiku, kdy měl být původní málo úspěšný e-shop zrušen. Jeden z nejrychleji rostoucích tuzemských podniků v oblasti e-commerce se jmenuje Grizly a v Olomouci se mu daří skvěle.

„Firmu jsem založil před osmi lety při studiu na Vysoké škole ekonomické. Zprvu jsem měl sklad firmy ve svém pokoji v domě u rodičů,“ vysvětloval šéf společnosti Grizly Dominik Píchal při setkání s primátorem Miroslavem Žbánkem a dalšími zástupci radnice. Toto setkání bylo součástí série návštěv regionálních firem se zajímavým programem a sociálním přesahem, které pořádá primátor Žbánek ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Olomouc. Jak Dominik Píchal dodal, úplně na začátku byla žádost jeho otce, aby mu pomohl zrušit nevýdělečný e-shop s jiným sortimentem zboží. „Byl jsem tehdy student a napadlo mě, že bych zkusil ten e-shop místo zrušení oživit a rozjet na něm prodej zdravé výživy,“ popsal Dominik Píchal.

Před osmi lety se ukázalo, že o takový sortiment je velký zájem a že právě oblast internetového obchodu neboli e-commerce má veliký potenciál. O různé druhy oříšků, sušené ovoce a další zdravou stravu, nabízenou v do té doby nestandardně velkých baleních, byl a je veliký zájem. Obrat společnosti začal během pár let velmi výrazně stoupat. Dalším krokem bylo proměnit firmu Grizly „z baliče na výrobce“. Nyní je značka Grizly na osmi stovkách produktů a na e-shopu je v nabídce sortiment deseti tisíc výrobků od špaldové mouky až po mandle ve slaném karamelu.

„Vyrábíme z ořechů a dalších plodů různé pasty a másla, obalujeme nebo dochucujeme ořechy, vyrábíme raw bar tyčinky,“ popisuje zakladatel firmy Grizly. Mimochodem, pokud jde o plody samotné, firma je nakupuje přímo od pěstitelů. Právě proto pak třeba oříšky z jejich balíčků chutnají výrazně jinak než ty, které ležely kdovíjak dlouho ve skladech supermarketů.

Primátora během návštěv v olomouckých společnostech zajímá jejich vztah k zaměstnancům či takzvaná sociální odpovědnost firem. Grizly teď dává práci 130 lidem a je docela dobře možné, že jich brzy bude potřeba ještě víc. „Nabízíme i zajímavá pracovní místa v e-commerce odvětví. Tyto pozice typu BI analytik, Grafik, Performance manager či Influencer marketing specialist jsou v kraji unikátní,“ dodala za společnost Grizly její HR manažerka Lucie Stehlíková.

Významná je snaha o ekologicky šetrnou a udržitelnou produkci, což je už v principu dáno tím, že zákazníci odebírají zboží ve větších baleních, samotná balení jsou ekologicky šetrná a bývají používána opakovaně. Dobročinné aktivity se týkají nejen lidí, ale i zvířat. Aktuálně například firma věnovala tunu ovocných tyčinek v hodnotě 300 tisíc korun na pomoc lidem z Ukrajiny, brzy podpoří benefiční akci Běh pro Hospic sv. Alžběty, dlouhodobě sponzoruje sportovní aktivity jako je mládežnická cyklistika, pohybové aktivity lidí s tělesným postižením nebo mažoretkový sport. Velký díl pomoci ale míří ke zvířatům – Grizly podporuje psí útulek, příležitostně zasílá potraviny pro zvířata do zoo nebo do hospodářských provozů a zapojil se do monitorovacího projektu Oko medvěda.

Fotografie:

Poslední úprava: 25. května 2022 (st)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon