Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Podnikatelé » Veřejné zakázky » Aktuality

Aktuality

perex:

Druhým letošním pracovním jednáním pokračovala dnes komunikace mezi vedením Okresní hospodářské komory Olomouc a městem. Více než dvouhodinový program byl zaměřen na výměnu informací o dlouhodobých plánech i o praktických faktorech, které ovlivňují podnikatelské prostředí ve městě. Podstatnou část setkání zabrala diskuze o konkrétních tématech.


perex:

S více než třímiliardovým ročním obratem se společnost T.S.Bohemia řadí na třetí příčku mezi tuzemskými e-shopy, na Moravě je největší. Jedná se o náročnou a vysoce sofistikovanou činnost, na níž se ve firmě podílí okolo 190 zaměstnanců. K tomu má ale zakladatel společnosti Lubomír Pešák další velké aktivity. Jednou z nich je provozování unikátního muzea Veteran Arena, druhou třeba aktuální nabídka bezplatné akademie Veteran Areny, která by měla motivovat školáky k zájmu o technické vzdělávání. Jak ale Lubomír Pešák při setkání se zástupci vedení města a Okresní hospodářské komory Olomouc podotkl, bohužel bez valného zájmu ze strany škol.


perex:

Asi každá žena, která má ráda kvalitní a přitom přírodě blízkou kosmetickou péči, tuto švédskou společnost zná. Kosmetika Oriflame má zastoupení ve více než šedesáti zemích na téměř všech kontinentech. Patří už přes padesát let k největším firmám v oboru. Veškerou digitalizaci a softwarovou podporu této známé společnosti přitom zajišťuje specializovaná forma z Olomouce. Firmu Oriflame Software navštívili zástupci vedení města, aby se seznámili s její současnou situací a nabídli případnou podporu.


perex:

O všem, co vážně komplikuje činnost firmám v Olomouci i o tom, jak může být město příznivější pro podnikatelské aktivity a následný ekonomický růst, se diskutovalo na setkání Rady města Olomouce a vedení Okresní hospodářské komory Olomouc (OHK). Zástupci firem radní informovali o tom, co přesně by v současné Olomouci uvítali a v čem jim může samospráva pomoct.


perex:

On-line veřejnou debatu k Národnímu plánu obnovy uspořádalo ve čtvrtek 15. dubna Ministerstvo průmyslu a obchodu. V diskusi, které se účastnilo na dvě stě účastníků, nechyběli zástupci samospráv, zaměstnavatelů, odborů, či univerzit. Olomouc v on-line diskusi prezentoval primátor Miroslav Žbánek.


perex:

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (dále jen „MPO“) zveřejnilo 15. ledna 2021 Výzvu 3 k dotačnímu programu COVID – Nájemné a 20. 1. 2021 dodatek č.1 k této výzvě. Nárok na příspěvek na uhrazení nájemného budou mít všichni podnikatelé provozující maloobchodní podnikatelskou činnost a poskytování služeb zákazníkům v provozovně, kteří jsou v nájmu a kterým bylo na základě přijatých krizových opatření zakázáno nebo výrazně omezeno poskytování služeb zákazníkům a prodej zboží v těchto provozovnách.


název článku:
perex:

Priority místních podniků, jejich záměry, výzkumné a vývojové aktivity i pohled na rozvoj města. To vše zkoumá průzkum podnikatelského prostředí, který se v Olomouci uskutečnil již pojedenácté. Probíhá od roku 2000, a to v pravidelných dvouletých intervalech.


perex:

Na radnici se v posledních dnech obracejí živnostníci s dotazy, jaká je situace ohledně vyplácení státních kompenzací. Momentálně není ukončen legislativní proces, na jehož základě budou kompenzace vypláceny.


název článku:

Pořiďte si nové technologie

20. července 2020 (po)
perex:

Plánujete pořízení nové technologie, stroje, zařízení, provozních souborů, software aj.? Chcete zefektivnit výrobní proces a stát se tak konkurenceschopnější na trhu? Zapojte se do výzvy Technologie, která končí již 31. 8. 2020!


perex:

Firem, které jsou v informatice a dalších oborech budoucnosti na evropské špici, je v Olomouci víc, než si leckdo myslí. A totéž platí i o sociálně odpovědných firmách. Primátor Mirek Žbánek, jeho náměstek Matouš Pelikán, zástupci magistrátu a také Okresní hospodářské komory Olomouc navštívili společnost Oltis Group Olomouc, která obě tato kritéria bohatě naplňuje.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 25}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu