Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Podnikatelé » Veřejné zakázky » Aktuality » Věděli jste, že AŽD Praha působí už 70 let právě v Olomouci?

Věděli jste, že AŽD Praha působí už 70 let právě v Olomouci?

Věděli jste, že AŽD Praha působí už 70 let právě v Olomouci?

8. dubna 2022 (pá)

V rámci série návštěv významných regionálních zaměstnavatelů přišla na řadu i společnost AŽD Praha. Byť tomu název nenasvědčuje, významná část společnosti sídlí už od roku 1954 v Olomouci. Konkrétně jde o montážní závod, výrobní závod a konečně zásobovací a odbytový závod. Produkty společnosti se podílejí i na řízení dopravy v Olomouci.

Ve třech olomouckých závodech pracuje 560 zaměstnanců. To z této špičkové, ryze české firmy dělá jednoho z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Olomouci. Zástupce města při setkání s managementem podniku zajímalo, jak se AŽD Praha daří, co by firma mohla udělat pro město nebo zda existuje něco, s čím jí naopak může radnice pomoct.

„Před nástupem do funkce jsem pracoval pro správu železnic, takže když jsme se dneska byli v rámci naší spolupráce s Okresní hospodářskou komorou Olomouc podívat v olomouckých závodech firmy AŽD Praha, cítil jsem se jako ryba ve vodě. Téma železnic je mi stále blízké a spousta věcí mi byla povědomá,“ uvedl primátor Mirek Žbánek.

Během prohlídky závodu i rozhovoru s managementem se opravdu našlo několik bodů, ve kterých si mohou obě strany vzájemně pomoci. „A já jsem rád, že jsme toto téma otevřeli. Jsme tady totiž od toho, abychom si společně sedli ke stolu a pokusili se vyřešit to, co vyřešit lze,“ dodal primátor Žbánek. Hovořilo se například o připravovaných městských projektech v oblasti smart řešení v dopravě, které by pro tuto firmu mohly být zajímavé. Na řadě olomouckých projektů z oblasti řízení dopravy se totiž už podílí, konkrétním příkladem jsou modernizace světelných signalizačních zařízení nebo velký projekt preference MHD v řízení městské dopravy.

Tématem setkání byly i společensky odpovědné aktivity AŽD. Společnost má velmi vysoké nároky na ekologické aspekty své činnosti. To potvrzuje i řada certifikátů o odpovědném chování k životnímu prostředí. AŽD Praha podporuje rovněž odborné vzdělávání. Společnost pomáhá nadačnímu fondu AutTalk, zaměřenému na pomoc lidem s autistickou poruchou. Zabývá se ale i sponzorováním různých zdravých aktivit, například některých sportovních klubů.

Setkání na půdě AŽD Praha se odehrálo díky dobré spolupráci města s Okresní hospodářskou komorou Olomouc.

Fotografie:

Poslední úprava: 8. dubna 2022 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon