Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Projekt Bezbariérová Olomouc « Sociální služby « Občané

Sociální sítě

Občané » Sociální služby » Projekt Bezbariérová Olomouc » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

Zpět na svém místě je haptický model z lipového dřeva znázorňující historickou budovu olomoucké radnice. Po nutné renovaci restaurátora Otakara Ručka opět pomáhá lidem se zrakovým postižením a zároveň zdobí chodbu radniční budovy.


název článku:
perex:

Město chystá bezbariérové úpravy na ulici Střední Novosadské, s financováním významně pomohou dotace. Akci město plánuje uskutečnit ještě letos.


perex:

Euroklíč zajišťuje rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení, např. výtahů, svislých a schodišťových plošin, osazených jednotným Eurozámkem.


název článku:
perex:

Přijďte do Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech podpořit 24 hodinový maraton nazvaný Štafeta na vozíku. Start je připraven na pátek 19. června v 9 hodin.


název článku:
perex:

Květen je nejen měsícem lásky a rozkvetlých stromů, ale i zasukovaných tkaniček, které symbolizují pomoc handicapovaným spoluobčanům. Do letošní jarní sbírky, jež probíhala v olomouckých ulicích ve dnech 18. a 19. května, se zapojilo 25 dvojic studentů a pět vozíčkářů.


název článku:
perex:

Už od roku 2001 město postupně uskutečňuje projekt Bezbariérová Olomouc. Cílem projektu je odstraňování existujících architektonických, technických a komunikačních bariér, ztěžujících běžný život osobám se sníženou schopností pohybu a orientace.


název článku:
perex:

V rámci projektu „Reliéfní plánky pro osoby se zrakovým postižením“ TyfloCentrum Olomouc vytvořilo dva hmatové plánky – „Obchodní galerie Šantovka“ a „Tržnice, autobusové nádraží a stanoviště MHD“.


perex:

Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera pracuje na projektu, který se snaží zmapovat přístupnost veřejné dopravy pro osoby s omezenou mobilitou, tedy pro rodiče s dětmi v kočárku, seniory, osoby pohybující se na vozíku apod.


název článku:
perex:

Stavební práce související s bezbariérovými úpravami Ladovy ulice v Hejčíně se dostávají do závěrečné fáze. Ulice Ladovu a Dolní Hejčínskou čeká v době od 15. do 17. listopadu úplná uzavírka. Na vyfrézovaná místa v Ladově ulici bude totiž stavební firma pokládat asfaltový koberec. Poté už řidičům skončí nepříjemné projíždění staveništěm.


název článku:
perex:

I v rámci běžné údržby chodníků pracuje odbor dopravy magistrátu na tvorbě přístupného města.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu