Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:

Úprava jízdních řádů MHD

26. ledna 2023 (čt)
perex:

Dopravní podnik města Olomouce upravuje jízdní řády. Vychází tím vstříc podnětům cestujících i olomouckých firem. Změny na třech linkách začnou platit 1. února 2023.


perex:

Pokračování v úzké spolupráci mezi radnicí a regionálními podnikateli a firmami bylo hlavním motivem k setkání představitelů olomoucké samosprávy a Okresní hospodářské komory Olomouc. Zatímco v OHK k velkým personálním změnám nedošlo, z bývalého vedení města dorazilo na setkání hned tři noví členové městské rady.


název článku:
perex:

Vůbec nejvyšší návštěvnost za posledních jedenáct let zaznamenala v roce 2022 Zoologická zahrada Olomouc. Počet návštěvníků se na turniketu u vstupu do zoo loni zastavil na čísle 367 711. Mezi nejvíce atraktivní akce se z hlediska zájmu návštěvníků zařadily Velikonoce v zoo, Večer duchů a Víkend dětí.


název článku:
perex:

Začátkem února odstartuje třetí ročník soutěže žáků olomouckých základních škol Vytuň si školu. Školáci si v ní vyzkoušejí jaké to je, řídit projekt, jehož cílem je vylepšení prostor vlastní školy nebo blízkého okolí. Tři nejlepší projektové týmy čeká odměna 35 tisíc korun, která je určena právě na uskutečnění jejich plánu. Soutěž město vyhlašuje v rámci místní Agendy 21.


název článku:
perex:

Společné projekty, možnosti další spolupráce a informace o plánech, které pro rok 2023 chystá město a Univerzita Palackého. O tom všem mluvili zástupci vedení obou institucí na pravidelném pracovním setkání. Tentokrát se odehrálo v zasedacím sále historické radnice.


perex:

V souvislosti s výskytem ptačí chřipky se na odboru životního prostředí olomouckého magistrátu začínají scházet nejrůznější dotazy občanů. Na ty nejčastější z nich i na to, jak správně během zimy přikrmovat ptáky ve městě, odpovídá vedoucí odboru životního prostředí Petr Loyka:


název článku:
perex:

O manipulaci, zle a podlosti, ale také o svobodě ducha a znovunalezené odvaze žít vypráví Přelet nad kukaččím hnízdem Dalea Wassermana. Činohra Moravského divadla v čele s hostujícím režisérem Pavlem Khekem uvede titul po třiceti šesti letech. Premiéra se uskuteční v pátek 20. ledna v 19 hodin.


perex:

Zájemci o podporu ze značně rozšířeného Fondu pomoci olomouckým dětem už mohou podávat své žádosti, a to průběžně během celého roku. Celkem osm milionů korun pomůže rodičům olomouckých dětí z nízkopříjmových rodin s úhradou zájmových kroužků, společensko-kulturních akcí, pobytů na škole v přírodě, lyžařských kurzů či prázdninových aktivit dětí. Podpora ve výši 5000 korun na jedno dítě se nově týká předškoláků, žáků základních škol i středoškoláků, tedy dětí od 5 do 19 let (včetně).


perex:

Jak aktivní může být člověk v seniorském věku, dokázala na podzim ve finále soutěže Babička roku 2022 Blanka Vrbková z Olomouce-Chomoutova, která soutěž ovládla a kromě hlavního titulu si odnesla také prvenství v kategoriích Babička sympatie a Babička EU. Úspěšnou Olomoučanku velmi rád přijal ve své pracovně i primátor města Olomouce Mirek Žbánek.


název článku:

Inventura v zoo s lístkem o ceny

11. ledna 2023 (st)
perex:

Konec roku přinesl pro zaměstnance olomoucké zoo pravidelnou inventarizaci. Bylo potřeba spočítat zvířata. Nejen tak ledabyle, ale přesně. Práci sčítacích komisařů si mohou teď v době od 2. ledna do 12. února vyzkoušet i návštěvníci. V těchto zimních měsících se tradiční zooinventurou baví téměř všichni příchozí.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6517, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 652}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon