Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Už posedmé nastartuje letní festivalovou sezonu v České republice olomoucký Bounty Rock Cafe Open Air. Program v areálu Korunní pevnůstky se ale 17. června poprvé rozdělí na dvě pódia. Zahraje jedenáct kapel a interpretů, mezi nimi americká zpěvačka Dana Fuchs, česká bigbítová legenda Pražský výběr, slovenští Horkýže Slíže nebo hard rockový Škwor.


perex:

Olomouc bude v létě hostit 6. celostátní setkání katolické mládeže, ve dnech 15. – 20. srpna na něj zamíří tisíce mladých lidí z celé České republiky. Program pro ně připravují už nyní stovky dobrovolníků, přímo v Olomouci jich v srpnu bude pomáhat asi 700.


název článku:
perex:

Během noci srážky přechodně ustaly a zejména v severovýchodní polovině území poklesly také teploty, čímž se zpomalilo odtávání sněhu a hladiny zasažených toků kulminovaly, nebo aktuálně kulminují. Dolní a střední úseky toků jsou však i nadále vzhledem k dotoku na vzestupu,“


název článku:
perex:

Bezplatný seminář pro žadatele k vyhlášeným výzvám ITI Olomoucké aglomerace pořádá olomoucká radnice. Chce tak pomoci potenciálním příjemcům dotací s přípravou a administrací potřebných náležitostí takové žádostí.


perex:

Oteplení a déšť zvedly hladiny řek v povodí Moravy. Na některých místech voda dosáhla povodňových stupňů. Vodohospodáři z Povodí Moravy, s.p. zasahovali s pomocí mechanizace na několika místech, kde ledové kry ucpaly koryta řek. Situaci mají pod kontrolou a riziková místa monitorují.


název článku:
perex:

Vrcholné operní dílo Bohuslava Martinů Řecké pašije se dočká historicky prvního uvedení na jevišti Moravského divadla. A bude u toho režisér Jan Antonín Pitínský, tvůrce oceňované olomoucké inscenace Pád Antikrista. Premiéra se uskuteční v pátek 24. února v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.


název článku:
perex:

Od osmého ročníku Mattoni 1/2Maraton Olomouc nás sice dělí ještě čtyři měsíce, přesto je nejvyšší čas! Na co? Přece na to sehnat si startovní číslo – na jeden z největších závodů v České republice jich zbývá už jen 1000 a rychle mizí. Vzhledem k tomu, že Magistrát města Olomouc je spoluorganizátorem závodu, přinášíme nabídku i pro všechny místní občany!


perex:

Od pondělního večera přechází přes naše území frontální systém, který přináší déšť, jen v nejvyšších horských polohách může zpočátku i sněžit. Nejvyšší teploty budou většinou kolem 7 °C“. Od úterý bude počasí zamračené, deštivé, teplé a větrné.


název článku:
perex:

Pod dohledem olympijského medailisty vyvrcholil v lyžařském areálu v Hlubočkách u Olomouce první ročník Lyžování s Janem Hudcem, kterého se zúčastnilo třiapadesát dětí se základních školy Gorkého a základní školy Droždín.


perex:

Opět po roce se sešli pracovníci Městské policie Olomouc u pravidelného vyhodnocení své práce za uplynulý rok. Primátor města Olomouce Antonín Staněk společně s ředitelem MPO Pavlem Skalickým zhodnotili pozitivní stránky práce strážníků i jejich rezervy, vyznamenali nejlepší pracovníky a předali i čestnou medaili za zásluhy.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 4431, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 444}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00/19:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu