Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

Město Olomouc a mateřský klub na špičkově obsazeném turnaji Santa Claus Cup v Maďarsku skvěle reprezentovali mladí hokejisté HC Olomouc v kategorii do 9 let. V silné konkurenci týmů ze Slovenska, Rakouska, Německa, Rumunska a Maďarska dosáhli na celkové vítězství. Adam Zelinka byl navíc nejlepším brankářem turnaje a Denis Bělohlávek získal cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Celému týmu i s trenérem Michalem Šimkem pogratulovali na radnici primátor Miroslav Žbánek a náměstkyně Markéta Záleská.


perex:

Speciální minikurz pro pedagogy olomouckých škol připravilo městské Centrum Semafor, které se zabývá dopravní výchovou. Pilotní seminář se minulý týden zaměřil na správné přecházení.


název článku:
perex:

Jednadvacátý ročník Městského bálu v česko-slovenském duchu zahájil v sobotu plesovou sezonu v Olomouci. Taneční páry v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora tančily na hudbu kapely Boom!Band Jiřího Dvořáka, ale i na zpěv Moniky Absolonové nebo Miroslava Žbirky.


název článku:
perex:

Parodie na kriminálky se vrací na místo svého vzniku. Film Případ mrtvého nebožtíka proměnil rektorát na policejní ředitelství. Natáčelo se i v Konviktu, Norské a Fischerově ulici nebo v činžáku naproti hotelu Palác na třídě 1. máje.


perex:

V průběhu pracovní návštěvy Olomouckého kraje se předseda vlády Andrej Babiš setkal ve středu 8. ledna s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem i s primátorem Olomouce Miroslavem Žbánkem. Vedle návštěv institucí s nadregionálním významem, jako je například Fakultní nemocnice Olomouc či Vědecká knihovna Olomouc, se premiér zajímal také o krajské město, mimo jiné o otázky dopravy.


perex:

Moravské divadlo chystá kočování po kraji i letní prozatímní scénu. Letošní rok je totiž pro olomoucké divadlo rokem významného výročí, které je třeba připomenout a řádně oslavit. V průběhu sezony proto do Olomouce zavítají výrazné osobnosti české divadelní i filmové režie a oslavám sta let českého divadla bude věnovaná také letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc.


název článku:
perex:

O boží pomoc a požehnání pro představitele města a zaměstnance magistrátu prosil 7. ledna páter František Hanáček v gotické kapli sv. Jeronýma. Ta je součástí radnice v těsné blízkosti primátorovy pracovny.


název článku:

Novoroční koncert

7. ledna 2020 (út)
perex:

Moravská filharmonie Olomouc a Český filharmonický sbor Brno společně uvedou tradiční Novoroční koncert. Pod taktovkou dirigenta Tomáše Hanáka přivítají nový rok nejznámějšími operními díly Smetany, Dvořáka i Janáčka, posluchači si budou moci vychutnat i to nejlepší z děl Verdiho, Bizeta a Wagnera. Novoroční koncert rozezní olomouckou Redutu už tuto sobotu 11. ledna mimořádně v 18 hodin. Sólových partů se ujmou Jana Melišková, Pavlína Švestková a Marie Vrbová.


perex:

Citelnou ztrátu utrpěla hned na začátku nového roku olomoucká kulturní scéna. Ve čtvrtek 2. ledna totiž zemřel ve věku 87 let Bohumír Kolář, publicista, pedagog, prvořadý znalec regionální literatury a všestranný kulturní činitel. Bohumír Kolář byl i držitelem Ceny města Olomouce za přínos v oblasti kultury za rok 2002.


perex:

Kašpar, Melichar a Baltazar. Trojice, která se na rámy dveří podepisuje tradičním symbolem K+M+B+, dorazila v pondělí dopoledne do centra Olomouce. Tříkrálovou sbírku tentokrát symbolizovali králové v podání primátora Mirka Žbánka, ředitele Charity Olomouc Petra Prinze a rektora Arcibiskupského kněžského semináře Pavla Stušky. V centru města navštívili různé instituce, jako Vědeckou knihovnu Olomouc, univerzitu či Moravské divadlo, ale třeba i Mateřskou školu Ovečka. Koledovat přišli také k radnici.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5444, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 545}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu