Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Podnikatelé » Veřejné zakázky » Aktuality

Aktuality

perex:

Vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Olomouckém kraji stalo statutární město Olomouc. Obhájila tak prvenství z minulého roku, kdy zpracovatelé výzkumu hodnotili především aktuální rozvoj podnikatelského prostředí. Letos v souvislosti s Olomoucí vyzdvihují zejména nadprůměrné výsledky v testu mystery mailing.


perex:

Pokračování v úzké spolupráci mezi radnicí a regionálními podnikateli a firmami bylo hlavním motivem k setkání představitelů olomoucké samosprávy a Okresní hospodářské komory Olomouc. Zatímco v OHK k velkým personálním změnám nedošlo, z bývalého vedení města dorazilo na setkání hned tři noví členové městské rady.


perex:

Krajské město se vyhouplo do čela letošních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Stojí za tím především aktuální rozvoj podnikatelského prostředí v Olomouci. Na dalších stupních vítězů se v kraji umístily Prostějov a Mohelnice. Ve výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, jsou hodnocena všechna města a obce s rozšířenou působností v rámci celé České republiky.


perex:

Spousta milovníků oříšků nebo sušeného ovoce tuto značku důvěrně zná, netuší ale, že pochází z Olomouce a vznikla původně v dětském pokoji. A že se zrodila v okamžiku, kdy měl být původní málo úspěšný e-shop zrušen. Jeden z nejrychleji rostoucích tuzemských podniků v oblasti e-commerce se jmenuje Grizly a v Olomouci se mu daří skvěle.


perex:

Bez těchto výrobků by dálnice celého světa nemohly brázdit nádherné vozy značky Porsche. V Olomouci funguje už skoro čtvrt století firma weba, která dodává do špičkových vozů důležité kovové, za tepla lisované strukturní díly. Firmu nyní navštívil primátor Mirek Žbánek spolu s náměstky Matoušem Pelikánem a Otakarem Štěpánem Bačákem a se zástupci Okresní hospodářské komory Olomouc.


perex:

V rámci série návštěv významných regionálních zaměstnavatelů přišla na řadu i společnost AŽD Praha. Byť tomu název nenasvědčuje, významná část společnosti sídlí už od roku 1954 v Olomouci. Konkrétně jde o montážní závod, výrobní závod a konečně zásobovací a odbytový závod. Produkty společnosti se podílejí i na řízení dopravy v Olomouci.


perex:

V souladu s § 59 zákona č. 541/2020 Sb., o odpadech, a Obecně závaznou vyhláškou statutárního města Olomouce č. 13/2021 se do obecního systému odpadového hospodářství může zapojit právnická nebo podnikající fyzická osoba (PO/PFO), jejíž provozovna se nachází v katastrálním území statutárního města Olomouce (SMOl), na základě uzavření Smlouvy o využití obecního systému odpadového hospodářství SMOl (dále jen Smlouva).


perex:

Program obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností ministerstvo kultury letos nevyhlašuje. Rozhodnutí zdůvodnilo úsporami.


perex:

Druhým letošním pracovním jednáním pokračovala dnes komunikace mezi vedením Okresní hospodářské komory Olomouc a městem. Více než dvouhodinový program byl zaměřen na výměnu informací o dlouhodobých plánech i o praktických faktorech, které ovlivňují podnikatelské prostředí ve městě. Podstatnou část setkání zabrala diskuze o konkrétních tématech.


perex:

S více než třímiliardovým ročním obratem se společnost T.S.Bohemia řadí na třetí příčku mezi tuzemskými e-shopy, na Moravě je největší. Jedná se o náročnou a vysoce sofistikovanou činnost, na níž se ve firmě podílí okolo 190 zaměstnanců. K tomu má ale zakladatel společnosti Lubomír Pešák další velké aktivity. Jednou z nich je provozování unikátního muzea Veteran Arena, druhou třeba aktuální nabídka bezplatné akademie Veteran Areny, která by měla motivovat školáky k zájmu o technické vzdělávání. Jak ale Lubomír Pešák při setkání se zástupci vedení města a Okresní hospodářské komory Olomouc podotkl, bohužel bez valného zájmu ze strany škol.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 26}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon