Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Podnikatelé » Veřejné zakázky » Aktuality » Zástupci města a podnikatelské sféry se sešli v nejmodernější olomoucké budově

Zástupci města a podnikatelské sféry se sešli v nejmodernější olomoucké budově

Zástupci města a podnikatelské sféry se sešli v nejmodernější olomoucké budově

20. ledna 2023 (pá)

Pokračování v úzké spolupráci mezi radnicí a regionálními podnikateli a firmami bylo hlavním motivem k setkání představitelů olomoucké samosprávy a Okresní hospodářské komory Olomouc. Zatímco v OHK k velkým personálním změnám nedošlo, z bývalého vedení města dorazilo na setkání hned tři noví členové městské rady.

„Spolupracujeme dlouhodobě a věřím, že k oboustranné spokojenosti. V minulém období jsme začali navštěvovat zajímavé olomoucké firmy, v čemž chceme pokračovat, nabízíme podnikatelům pomoc a také si děláme obrázek o tom, v čem je naše město výjimečné. Díky návštěvám firem tak například víme, kde všude na světě se lze setkat s výrobky a službami z Olomouce,“ vysvětlil podstatu spolupráce primátor Miroslav Žbánek. „Podnikatelský život je mimořádně důležitou krví města, do které může veřejná správa pouze občas přidat vitamíny ve formě nějaké veřejné zakázky. Jsem rád, že tady v Olomouci stojí podnikatelská sféra na dobrých základech.“

Setkání se odehrálo v budově Envelopa Office Center, což je nejmodernější kancelářský objekt v regionu. Komplex se může pochlubit pokrokovými technologiemi stavby i provozu, šetrnými k životnímu prostředí i lidem, kteří v ní pracují. Na konci roku 2021 uspěl mezi padesáti projekty z celé země a získal prestižní cenu Best Of Realty (Nejlepší z realit). Z pražského Fóra Karlín si tehdy odnesl druhé místo v kategorii Nová administrativní centra.

Komplex nabízí 15 000 m² a je už nyní z více než 80 procent obsazen. „Přeji budově plnou obsazenost, protože i pro město je vždy dobrou vizitkou, když jsou taková administrativní centra zaplněná. Znamená to, že je o podnikání ve městě zájem,“ doplnil primátor Žbánek. Envelopa Office centrum vybudovaly a vybavily vesměs regionální firmy. Dokonce i výzdoba interiérů ve formě kovových prvků pochází od místního umělce, sochaře Jana Dostála. V budově si pak primátor a členové rady prohlédli interiéry sídla firem BP Stavby Morava a mezinárodní advokátní kanceláře Arrows. Do atria nového komplexu chodí lidé i za dobrou gastronomií do Bistra Paulus.

Okresní hospodářská komora Olomouc je podnikatelská organizace, která sdružuje podnikatele a hájí jejich zájmy. Do letošního roku vstoupila posílena o více než třicet nových členů. Generálním partnerem OHK pro letošní rok je olomoucká firma Lorika CZ, která slaví třicet let od založení. Strategickým dlouhodobým partnerem komory je developer Redstone Real Estate.

Fotografie:

Poslední úprava: 20. ledna 2023 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon