Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:

Informace z jednání Rady města

23. května 2023 (út)
perex:

Rada města Olomouce se na dnešním jednání zabývala mimo jiné posouzením vzniku nové multifunkční haly, která by nahradila současný zimní stadion, a také sloučením Moravského divadla a Moravské filharmonie do jedné organizace.


perex:

V době od 19. května do 16. června se po celém Česku otevřou večer muzea, galerie a kulturní prostory. Letos se Muzejní noc uskuteční v 622 institucích, ve 187 městech. Národní zahájení se koná v Olomouci při otevření nového kulturního stánku – Červeného kostela.


perex:

Každý kousek lesa někomu patří, proto má i jeho návštěva svá pravidla. Lesy už dávno nejsou divočinou. Na jejich pěstování dohlíží odborný lesní hospodář a po těžbě dřeva dochází k jeho obnově, tak aby byla existence lesa zajištěna i pro další generace. Tuto myšlenku poutavou formou šíří už druhý ročník akce Den otevřených lesů, která v sobotu 13. května proběhne na různých místech republiky včetně lesa Království u Grygova, který patří do majetku města Olomouce.


perex:

Dvě opravená hřiště a jedno zcela nové. Na to se mohou olomoucké děti těšit v letošním a stejně tak i v příštím roce. Do obnovy dětských hřišť jdou každoročně z městského rozpočtu více než dva miliony korun. Ještě v této sezóně budou mít opravená hřiště děti z Lazcí a z okolí Neumannovy ulice, zcela nové pak vznikne v Holickém lese. A radní už schválili i přípravu lokalit pro rekonstrukce nebo výstavbu v příštím roce.


perex:

Hojně využívaná spojnice mezi olomouckým sídlištěm Lazce a centrem města bude až do poloviny srpna neprůchodná. Lávka pro pěší přes Mlýnský potok ve Vlkově ulici projde kompletní rekonstrukcí. Přípravné práce začnou už v úterý 9. května. K cestě do centra tak budou muset lazečtí po celou dobu opravy lávky využívat most v Lazecké ulici nebo blízkou lávku v Bořivojově.


perex:

Na konci dubna se rozjede oprava silnic a kruhového objezdu u olomouckého hlavního nádraží a krajského úřadu. Stavební práce jsou rozloženy do tří etap, aby co nejméně zatěžovaly dopravu. I tak se musí řidiči a cestující MHD připravit na objížďky a uzavírky.


perex:

Vstup na ústřední hřbitov a do prostoru olomouckého krematoria dozná úprav. Kořeny šestnácti vzrostlých platanů tam totiž nadzvedávají dlažbu a vytvořily nebezpečné nerovnosti. Plánovaná renovace pomůže nejen stromům, ale přispěje i k většímu komfortu veřejnosti. Práce na úpravách, které město zahájí na konci dubna, potrvají zhruba deset týdnů.


název článku:
perex:

Sezona dobrého počasí začala, Ariónova kašna ode dneška opět tryská vodu. Do prostoru nádrže nejmladší olomoucké kašny, která zdobí Horní náměstí, pracovníci Technických služeb nalili tři a půl cisterny vody, což je zhruba 25 tisíc litrů. Letošní původní termín naplnění kašny pozdržely ranní mrazíky.


perex:

Jednání s Českou poštou probíhají ve všech městech, kterých se dotýká jejich záměr rušit pobočky. V Olomouci jich pošta plánuje zrušit polovinu ze čtrnácti. Ačkoli vedení České pošty tvrdí, že výběr poboček určený ke zrušení je správný, radnice nesouhlasí. Například obyvatelé olomoucké části Holice by tak měli nejbližší poštu skoro až pět kilometrů daleko. Nešťastně zvolené je podle primátora i rušení pobočky v samotném centru na Horním náměstí. Právě o těchto dvou pobočkách navržených ke zrušení chce se zástupci pošty město dále jednat.


perex:

Na festivalovou i kongresovou turistiku se zaměří letošní sezona cestovního ruchu v Olomouci, odstartuje ji Olomoucký tvarůžkový festival. Do aktuální turistické sezony vstupuje město také s novými webovými stránkami cestovního ruchu na adrese tourism.olomouc.eu.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 268}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon