Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:

Svátky města ve znamení výročí

1. června 2023 (čt)
perex:

Rovných 400 let patronátu sv. Pavlíny, 450 let od založení Univerzity Palackého a 300 let od vysvěcení mariánského sloupu na Dolním náměstí. Takto významná výročí, která se sešla v jednom roce, si zaslouží opravdovou pozornost. Všechna tato jubilea se proto odrazí v tradičních olomouckých oslavách – Svátcích města.


název článku:
perex:

S příjemným počasím se do Olomouce naplno vrátila sdílená doprava. Kola a elektrokoloběžky se už delší dobu těší přízni a město se s provozovateli letos zase zaměří hlavně na pravidla jejich správného užívání. Patří mezi ně dodržování dopravních předpisů a správné parkování.


název článku:

Informace z jednání Rady města

23. května 2023 (út)
perex:

Rada města Olomouce se na dnešním jednání zabývala mimo jiné posouzením vzniku nové multifunkční haly, která by nahradila současný zimní stadion, a také sloučením Moravského divadla a Moravské filharmonie do jedné organizace.


perex:

V době od 19. května do 16. června se po celém Česku otevřou večer muzea, galerie a kulturní prostory. Letos se Muzejní noc uskuteční v 622 institucích, ve 187 městech. Národní zahájení se koná v Olomouci při otevření nového kulturního stánku – Červeného kostela.


perex:

Každý kousek lesa někomu patří, proto má i jeho návštěva svá pravidla. Lesy už dávno nejsou divočinou. Na jejich pěstování dohlíží odborný lesní hospodář a po těžbě dřeva dochází k jeho obnově, tak aby byla existence lesa zajištěna i pro další generace. Tuto myšlenku poutavou formou šíří už druhý ročník akce Den otevřených lesů, která v sobotu 13. května proběhne na různých místech republiky včetně lesa Království u Grygova, který patří do majetku města Olomouce.


perex:

Dvě opravená hřiště a jedno zcela nové. Na to se mohou olomoucké děti těšit v letošním a stejně tak i v příštím roce. Do obnovy dětských hřišť jdou každoročně z městského rozpočtu více než dva miliony korun. Ještě v této sezóně budou mít opravená hřiště děti z Lazcí a z okolí Neumannovy ulice, zcela nové pak vznikne v Holickém lese. A radní už schválili i přípravu lokalit pro rekonstrukce nebo výstavbu v příštím roce.


perex:

Hojně využívaná spojnice mezi olomouckým sídlištěm Lazce a centrem města bude až do poloviny srpna neprůchodná. Lávka pro pěší přes Mlýnský potok ve Vlkově ulici projde kompletní rekonstrukcí. Přípravné práce začnou už v úterý 9. května. K cestě do centra tak budou muset lazečtí po celou dobu opravy lávky využívat most v Lazecké ulici nebo blízkou lávku v Bořivojově.


perex:

Na konci dubna se rozjede oprava silnic a kruhového objezdu u olomouckého hlavního nádraží a krajského úřadu. Stavební práce jsou rozloženy do tří etap, aby co nejméně zatěžovaly dopravu. I tak se musí řidiči a cestující MHD připravit na objížďky a uzavírky.


perex:

Vstup na ústřední hřbitov a do prostoru olomouckého krematoria dozná úprav. Kořeny šestnácti vzrostlých platanů tam totiž nadzvedávají dlažbu a vytvořily nebezpečné nerovnosti. Plánovaná renovace pomůže nejen stromům, ale přispěje i k většímu komfortu veřejnosti. Práce na úpravách, které město zahájí na konci dubna, potrvají zhruba deset týdnů.


název článku:
perex:

Sezona dobrého počasí začala, Ariónova kašna ode dneška opět tryská vodu. Do prostoru nádrže nejmladší olomoucké kašny, která zdobí Horní náměstí, pracovníci Technických služeb nalili tři a půl cisterny vody, což je zhruba 25 tisíc litrů. Letošní původní termín naplnění kašny pozdržely ranní mrazíky.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 268}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon