Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:
perex:

O dotace v nejrůznějších oblastech budou moci zájemci žádat Statutární město Olomouc na přelomu roku nebo hned od začátku nového. V aktuálně vypsaných a schválených dotačních programech je pro žadatele připraveno přes 60 milionů korun. Podrobné podmínky k jednotlivým dotačním programům najdete na stránce https://www.olomouc.eu/urad-online/dotace.


perex:

Děti nejen z nízkopříjmových rodin chce podporovat město Olomouc. Radnice jim systematicky přispívá na různé aktivity, jako jsou třeba lyžařské výcviky a různé kroužky, už od roku 2016 prostřednictvím Fondu pomoci olomouckým dětem. „Rodinám rostou náklady, a bohužel se může stávat, že při hledání úspor někteří rodiče omezí v první řadě placené volnočasové aktivity svých dětí. V reakci na to jsme připravili změnu, která dovolí podpořit mnohem více dětí,“ říká primátorova náměstkyně pro oblast sociálních věcí Kateřina Dobrozemská.


perex:

Ohrožené fungování nemocnic, domácnosti bez tepla a elektřiny, lidé bez základních potřeb. Letošní zima hrozí v ukrajinských městech kvůli válce a cílenému ruskému likvidování energetické infrastruktury velkou krizí. Starostové ukrajinských měst Černivci a Irpiň se v této situaci obrátili na Olomouc s prosbou o pomoc.


perex:

Už týden zdobí olomoucké Horní náměstí, ještě něco mu ale přece jen chybělo. Patnáctimetrový vánoční strom se v neděli večer slavnostně rozzářil a také dostal jméno. Se svým návrhem Perníček a krásným výtvarným zpracováním v letošní soutěži o pojmenování vánočního stromu vyhrály děti ze školní družiny ve Slavoníně.


perex:

Stát chce v současné náročné ekonomické situaci uvalit tzv. windfall tax, tedy daň z neočekávaných zisků, na energetické a petrochemické koncerny a banky. O mimořádný příjem z této daně se ale stát nechce dělit; z příjemců daňových výnosů zcela nesystémově vynechává města a obce. Olomouc by kvůli tomu přišla o zhruba 200 milionů korun. Jedná se totiž o cca 2 tisíce korun na občana.


perex:

Po dvaceti měsících práce je (téměř) hotovo. Když začala stavba první etapy tramvajové trati na Nové Sady, zněl jeden z argumentů takto: Tramvajové spojení je dluh vůči obyvatelům nejlidnatějšího olomouckého sídliště. Dluh je teď splacen. V úterý 1. listopadu začíná provoz tramvají na novém úseku, který provede přes tři zastávky tramvaj centrem sídliště Nové Sady.


název článku:

Olomouc má nové vedení města

21. října 2022 (pá)
perex:

Ustavující zasedání Zastupitelstva města Olomouce v novém složení se odehrálo v pátek 21. října. Všichni zastupitelé, kteří vzešli ze zářijových komunálních voleb, složili slib zastupitele, a stali se tak členy olomouckého zastupitelstva pro následující čtyři roky. Součástí prvního jednání nového zastupitelstva byla také volba členů Rady města Olomouce.


perex:

Následující čtyři roky povede město Olomouc hnutí ANO, koalice ProOlomouc a Piráti a hnutí spOlečně. Lídři těchto politických subjektů podepsali Koaliční smlouvu pro statutární město Olomouc na volební období 2022 - 2026. Primátorem Olomouce bude znovu Miroslav Žbánek.


perex:

Jednání trojkoalice, která v následujících čtyřech letech povede Olomouc, pokračují. Zástupci všech jejích politických subjektů se dnes znovu sešli, aby se dohodli na rozložení sil v Radě města Olomouce, určili odpovědnost za rezorty budoucích náměstků primátora a ladili parametry koaliční smlouvy i detaily programového prohlášení.


perex:

S několikadenním předstihem byla dokončena oprava komunikací na křižovatce třídy Svobody a Havlíčkovy ulice u okresního soudu. Ještě v úterý odpoledne bude na křižovatce obnoven provoz pro motorová vozidla. Ve čtvrtek ráno se k němu přidají také tramvaje.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 265}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu