Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Asi každá žena, která má ráda kvalitní a přitom přírodě blízkou kosmetickou péči, tuto švédskou společnost zná. Kosmetika Oriflame má zastoupení ve více než šedesáti zemích na téměř všech kontinentech. Patří už přes padesát let k největším firmám v oboru. Veškerou digitalizaci a softwarovou podporu této známé společnosti přitom zajišťuje specializovaná forma z Olomouce. Firmu Oriflame Software navštívili zástupci vedení města, aby se seznámili s její současnou situací a nabídli případnou podporu.


název článku:
perex:

Na otázky odkud, kam, jakými dopravními prostředky a pro jaké účely Olomoučané cestují, odpoví průzkum dopravního chování. Tazatelé osloví první olomoucké domácnosti už o tomto víkendu. Výzkum, který provádí Centrum dopravního výzkumu ve spolupráci s agenturou SC&C, se uskutečňuje v rámci Plánu udržitelné městské mobility Olomouc.


název článku:
perex:

Za svoz komunálního odpadu si lidé v Olomouci v roce 2022 nepřiplatí. Výše poplatku zůstane stejná. Přestože náklady na svoz netříděného odpadu rostou, radní se rozhodli ponechat poplatek ve stejné výši. Lidé tak zaplatí stejnou částku jako letos, tedy 804 korun. Návrh městské vyhlášky musí ještě schválit zastupitelé.


perex:

Slyšeli jste o „Milostivém létu“? Lidem umožňuje definitivně se zbavit dluhů, které mají u veřejných institucí. Jde o novelu exekučního zákona, kterou na začátku prázdnin schválil parlament. Pokud lidé v období od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 zaplatí jistinu a 908 korun exekutorovi jako náklady na zastavení exekuce, budou jim odpuštěny veškeré další poplatky, které vznikly vymáháním exekuce, jako jsou úroky či penále.


název článku:

Na radnici zněla japonština

14. října 2021 (čt)
perex:

Udržitelný rozvoj, ekonomika a dopady pandemie, věda, vzdělávání i kultura se staly stěžejními tématy rozhovoru při příležitosti návštěvy japonského velvyslance v České republice v Olomouci. Na radnici se Hideo Suzuki setkal s náměstkem primátora Otakarem Štěpánem Bačákem.


perex:

Postupné zklidnění dopravy v pěší zóně v centru Olomouce je cílem projektu, který už v srpnu 2019 schválila Rada města Olomouce. Jeho součástí byla i úprava režimu dopravy, která by měla zamezit zneužívání centra města k rychlejšímu tranzitu. K této úpravě dojde příští týden.


perex:

Nová posezení i stromy zpříjemní lidem pohyb i pobyt na Masarykově třídě. Obnovu veřejné zeleně na této důležité komunikaci, spojující hlavní nádraží s centrem, připravil odbor městské zeleně a odpadového hospodářství olomouckého magistrátu. V ulici přibydou akáty a příjemná zákoutí se zelení a křesílky. Na pondělním jednání schválila projekt městská rada.


perex:

Díky zodpovědnosti Olomoučanů se naše město pravidelně umisťuje na předních příčkách v soutěžích v třídění odpadu. Další možnost, jak ještě více ulevit plným nádobám na směsný odpad, dostanou občané Olomouce od 1. listopadu.


název článku:
perex:

Dvě dětská hřiště, v Polívkově a Svatoplukově ulici, v posledních dnech zmizela, v příštím týdnu odborné firmy demontují i další dvě hřiště, v Parku Malého Prince a v Droždíně. Ne však natrvalo. Herní prvky už jsou zastaralé a opotřebované, a je tedy potřeba je vyměnit. Jde o další z pravidelných investic do obnovy dětských hřišť ve městě. Konkrétně tato čtyři hřiště přijdou na více než 2,4 milionu korun a měla by být hotová do konce letošního roku.


perex:

Kolaudací a předáním hotového díla ve čtvrtek ráno skončila obnova vodopádu v Bezručových sadech v Olomouci. Důležitou částí předání byla i zhruba půlhodinová zkouška funkčnosti vodopádu. Vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů, takže zástupci města stavbu převzali.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 252}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu