Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:
perex:

Co vzkážeme příštím generacím Olomoučanů? Jaké symboly dnešní doby uložíme do časové schránky? Pojďme se na tom společně dohodnout. Vzkaz a pozdrav z roku 2020 dostanou budoucí Olomoučané velmi pravděpodobně až za mnoho desítek let, mezitím bude ukrytý v konstrukci opravené špice radniční věže.


název článku:
perex:

Generálové Aleš Opata a Ladislav Jung, jinak také náčelník Generálního štábu Armády ČR a velitel Velitelství pozemních sil, nově dislokovaného do Olomouce. Tito dva muži byli dnes hlavními hvězdami slavnostního nástupu posádky v Žižkových kasárnách. Olomouci se dnes symbolicky vrátila prestiž významného vojenského města.


název článku:
perex:

Střední část dřevěné špice dnes dopoledne vyzdvihl jeřáb na radniční věž. Osmimetrová konstrukce o hmotnosti sedm a půl tuny je zhruba od jedenácti hodin usazována na dolní část konstrukce. Tu na věž vyzdvihli už minulý rok v říjnu.


perex:

Dětské hřiště na Nových Sadech je pryč. Důvodem odstranění herních prvků hřiště v Mišákově ulici byl jejich havarijní stav. Verdikt nad likvidací prvků hřiště vynesl inspektor při pravidelné kontrole, která ve městě proběhla po pandemii koronaviru. Bez oblíbených prolézaček ale děti dlouho nezůstanou. Radnice má hotový projekt a chystá se stavět nové.


perex:

Valné hromady akcionářů městských společností se odehrály tento týden v Olomouci. Radní, kteří zastupují město coby stoprocentního vlastníka, se postupně seznámili s výročními zprávami a s aktuální ekonomickou kondicí Dopravního podniku města Olomouce, Výstaviště Flora Olomouc, Lesů města Olomouce, Technických služeb, Správy sportovních zařízení, Aquaparku Olomouc a Správy nemovitostí Olomouc.


perex:

Další umělecká díla pod širým nebem ozdobí v letošní sezoně Olomouc. Do exteriéru tentokrát přicházejí sochy lidoopů autora Liu Ruowang nazvané Original Sin. Nově instalované sochy jsou součástí sochařského festivalu Sculpture Line, jehož záměrem je obohatit veřejný prostor a nabídnout nový pohled.


perex:

Průběh stavby protipovodňových opatření v centru Olomouce dnes ráno kontrolovali zástupci města, Povodí Moravy, s.p., a firem, které na proměně nábřeží pracují. Hlavními tématy kontrolního dne byl průběh stavby mostu na Masarykově třídě, podoba dokončené části nábřeží mezi ulicemi Šmeralova a Kosmonautů a dodržení harmonogramu celé akce. Zástupce stavby hovořil i o dopadu nedávných povodní na průběh stavby.


název článku:
perex:

S novou kampaní, pobytovými balíčky, kartou plnou výhod i novými prohlídkovými okruhy vyráží Olomouc do letošní turistické sezony. Cílit bude hlavně na domácí turisty, které chce do města lákat v rámci jejich individuálního cestování a plánů na rodinnou dovolenou. Se začátkem sezony město spustí i nový turistický web.


perex:

Jižní část Olomouce se během příštích let dočká ochrany před velkými povodněmi. Při rozšíření koryta Moravy na Nových Sadech a navazující rekonstrukci protipovodňové hráze zanikne dlouholetá zahrádkářská kolonie. Město však nenechá zahrádkáře na holičkách a připravilo jim novou zahrádkářskou osadu v lokalitě Andělská. Tento postup Olomouce chválí i předseda Českého zahrádkářského svazu.


perex:

Primátor Mirek Žbánek chce jít příkladem a ke služebním cestám v Olomouci a okolí začne již tento týden místo benzinového auta používat elektromobil. Vozidlo Škoda Citigo eIV pořídilo město z projektu Ekomob – čistá mobilita financovaného ministerstvem životního prostředí. Nový úsporný vůz představí primátor v sobotu dopoledne při srazu elektromobilů na Horním náměstí.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 232}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu