Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Téměř 87 milionů korun půjde v roce 2022 do obnovy vodohospodářské infrastruktury v Olomouci. Peníze chce město investovat do oprav, rekonstrukcí a rozvoje vodovodů a kanalizací. V příštím roce začne i s výstavbou moderní nízkoteplotní sušárny kalů za bezmála 185 milionů.


perex:

Kulturní program v podobě práce kováře a dalších řemeslníků, a prodej řemeslných výrobků formou zimního jarmarku budou už brzy oživovat centrum Olomouce. Po intenzivních jednáních vedení města s pořadatelem zrušených Vánočních trhů Olomouc i se zástupci policie a hygienické stanice našli aktéři přijatelné řešení.


perex:

Včera úderem 18. hodiny vešlo v platnost nejnovější nařízení vlády o uzavření všech vánočních trhů. S prvním letošním sněhem stánky na Horním i Dolním náměstí potemněly, a s nimi i vánoční strom a výzdoba v centru města. To samozřejmě vyvolalo vlnu nevole a rozhořčení. Olomoučané se ale nemusejí bát, o kouzelnou vánoční atmosféru nepřijdou.


perex:

Nové krizové nařízení vlády o zrušení vánočních a adventních trhů zklamalo a naštvalo mnoho občanů, avšak mnohým stánkařům způsobilo velké komplikace, které mohou být pro některé z nich až likvidační. Rychlostí, s jakou vláda toto nařízení uvedla v platnost, je zaskočeno i vedení města Olomouce.


perex:

Rezignaci na post neuvolněného člena Rady města Olomouce dnes předal Ladislav Šnevajs do rukou primátora Olomouce Miroslava Žbánka. Rezignaci na funkci Ladislav Šnevajs zdůvodnil jmenováním do funkce ředitele příspěvkové organizace Hřbitovy města Olomouce. Rezignaci podává k 1. prosinci 2021.


název článku:
perex:

Vánoční výzdoba v centru Olomouce už je kompletní. Se začátkem Vánočních trhů se rozzářil také dvacetimetrový vánoční strom na Horním náměstí, který letos ponese jméno Hanáček. Tentokrát byla účast v soutěži o jméno vánočního stromu rekordní – na oddělení kultury se sešlo 395 výtvarných návrhů!


perex:

Bez kulturního programu, slavnostního rozsvěcování stromu a se zcela jiným konceptem se mají odehrát Vánoční trhy v Olomouci. Vedení města, kraje a pořadatelé Vánočních trhů, Kulturní Olomouc, o.p.s., se dohodli na změnách, které reagují na nepříznivý vývoj pandemie. Trhy měly původně začít 19. listopadu otevřením stánků, samotné slavnostní zahájení s rozsvícením stromu mělo proběhnout v neděli 21. listopadu. Teď jsou však na řadě změny.


perex:

Zateplená fasáda, střechy, nová okna, bezbariérový vstup i jedno zcela nové oddělení. To vše čeká už v březnu na 120 dětí z MŠ Dělnická, které kvůli celkové rekonstrukci školky už několik měsíců dojíždějí do náhradních prostor v bývalé základní škole Přichystalova. Kromě zmíněných energetických opatření a rozšíření kapacity školky zde vznikne ještě malá fotovoltaická elektrárna a ve čtyřech třídách nahradí původní zářivky nová biodinamická LED svítidla. Tato chytrá řešení bude v rámci spolupráce s městem financovat Veolia Energie, která podobné prvky plánuje instalovat i v dalších budovách olomouckých škol a školek.


perex:

K lepšímu vybavení sanitních vozů Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje přispěje město Olomouc. Navazuje tak na dlouhodobou úspěšnou spolupráci s jednotlivými složkami Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje. V uplynulých letech město opakovaně finančně podpořilo vybavení profesionálních hasičů, nyní jsou na řadě lékaři Zdravotnické záchranné služby.


perex:

S více než třímiliardovým ročním obratem se společnost T.S.Bohemia řadí na třetí příčku mezi tuzemskými e-shopy, na Moravě je největší. Jedná se o náročnou a vysoce sofistikovanou činnost, na níž se ve firmě podílí okolo 190 zaměstnanců. K tomu má ale zakladatel společnosti Lubomír Pešák další velké aktivity. Jednou z nich je provozování unikátního muzea Veteran Arena, druhou třeba aktuální nabídka bezplatné akademie Veteran Areny, která by měla motivovat školáky k zájmu o technické vzdělávání. Jak ale Lubomír Pešák při setkání se zástupci vedení města a Okresní hospodářské komory Olomouc podotkl, bohužel bez valného zájmu ze strany škol.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 254}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu