Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomoucký krizový štáb řešil včera první úkoly nové vlny pandemie « Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy » Olomoucký krizový štáb řešil včera první úkoly nové vlny pandemie

Olomoucký krizový štáb řešil včera první úkoly nové vlny pandemie

Olomoucký krizový štáb řešil včera první úkoly nové vlny pandemie

14. října 2020 (st)

Krizový štáb statutárního města Olomouce včera projednal a upřesnil dopad vládních opatření na zabránění šíření koronaviru a onemocnění covid-19. Ta neovlivní chod úřadu pro veřejnost. Jejich cílem je udržet v chodu i zdravotní systém.

„Vládní nařízení ovlivní například jednání odborných komisí, poradních orgánů a komisí městských částí. Ty by se měly scházet pouze virtuálně prostřednictvím videokonferencí. Výjimku v tomto případě má pouze finanční výbor a majetkoprávní komise. Jejich zástupci se mohou sejít osobně ale pouze za dodržení přísných bezpečnostních podmínek,“ uvedl primátor a předseda krizového štábu Mirek Žbánek.

ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ

Město i nadále posiluje bezpečnost zaměstnanců u veřejnosti instalací plexisklových zábran či dezinfikátorů. Na základní školy byly učitelům i technickému personálu předány respirátory a to přesto, že byla všem školám nařízena distanční výuka.

„Fungovat zatím budou školní jídelny. Aktuálně zjišťujeme zájem rodičů o odběr obědů do vlastních nádob,“ popsala vedoucí odboru školství Hana Fantová. Zároveň potvrdila, že všechny tělocvičny a školní hřiště jsou pro veřejnost zavřena.

HLÍDÁNÍ DĚTÍ A VOLNÝ ČAS

Olomoucký kraj vyčlenil několik základních a mateřských škol, které budou k dispozici dětem, jejichž rodiče pracují v souvislosti s covid-19 v první linii. Jedná se o lékaře, zdravotní sestry, policisty, hasiče nebo poskytovatele sociálních služeb. Všechna ostatní školská zařízení s výjimkou mateřských škol budou od středy 14. října kvůli koronaviru dočasně uzavřena.

V Olomouci se jedná o ZŠ a MŠ Holečkova, která stejným způsobem fungovala už na jaře. Provoz ve třech třídách po 30 dětech bude zabezpečen v souladu s platnými hygienickými předpisy a opatřeními.

„Město nyní prověřuje možnost, zda je zájem o stejnou službu pro děti od tří do desíti let i v případě odpoledních a nočních směn rodičů,“ naznačil tajemník magistrátu Jan Večeř.

Město zatím nepřistoupilo k uzavření venkovních dětských hřišť. „Zůstávají otevřená, ale důrazně žádáme o dodržování hygienických pravidel i omezeného počtu návštěvníků,“ prohlásil vedoucí odboru ochrany obyvatel Jan Langr.

POMOC MĚSTA: INFOLINKA, TRASOVÁNÍ I PŘÍSTŘEŠÍ

Na informačním centru radnice je opět v provozu bezplatná krizová linka 800 606 800. Ta je obsluhována denně do 18 hodin. Magistrát je ale připraven pomoci i krajské hygienické stanici v případě trasování a vyčlenit pracovníky do call centra.

O nakažené lidi bez přístřeší se postará odbor sociálních věcí magistrátu. „V současné době prověřujeme vhodné objekty s kapacitou do dvaceti osob,“ potvrdil jeho vedoucí Michal Majer.

DOHLED NA ALKOHOL

Kritickým místem se může stát omezení konzumace alkoholu. Výdejní okénka by měla lidem nabízet pouze stravu. Pokud by u nich docházelo k prodeji a konzumaci alkoholu, jsou připraveni zasáhnout policisté i strážníci.

Současná vládní opatření platí do 2. listopadu, nouzový stav o jeden den déle.

| Poslední úprava: 14. října 2020 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu