Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:
perex:

Město oživuje partnerství s maďarskou Péscí. Přijďte si v pondělí 27. září užít Maďarský den. Na Horním náměstí se budou nabízet gastronomické speciality, atmosféru doplní divadlo i jazzová hudba. A nahlédnout můžete i do maďarského tradičního sportu s názvem teqball. Akci pořádá město ve spolupráci s velvyslanectvími obou zemí, Maďarskou turistickou agenturou a Maďarským kulturním institutem.


perex:

První místo ve třídění odpadů v nejprestižnější kategorii obcí nad 15 000 obyvatel patří letos Olomouci. Zástupci města obdrželi ocenění v rámci předávání tradičního ceremoniálu pro premianty v odpadovém hospodářství v Olomouckém kraji „O keramickou popelnici“. Ten proběhl ve čtvrtek 23. září na zámku v Plumlově.


perex:

Dítě do osmnácti let s trvalým bydlištěm v Olomouci. To je vše, co je potřeba k čerpání nových příspěvků na podporu sportu a aktivního trávení volného času dětí. Statutární město Olomouc spouští nový program Aktivní město, ve kterém mohou občané Olomouce žádat o dvousetkorunové vouchery na každé ze svých dětí. Na projekt město vyčlenilo jeden milion korun.


perex:

Letošní Evropský týden mobility cílí na enormní nárůst individuální automobilové dopravy. Uskuteční se v době od 16. do 22. září na téma ‚Cestovat zdravě = cestovat udržitelně‘. A zapojuje se i Olomouc.


perex:

Zajímá vás, jak se bude Olomouc vyrovnávat s klimatickými změnami, jak se změní podmínky parkování v různých částech města nebo co chystá Droždín v přípravě přestavby místní návsi? To vše si můžete vyslechnout a zapojit se do diskuse na veřejných projednáváních těchto témat, která se uskuteční už v týdnu od 13. do 17. září. Na přelomu září a října se pak odehrají prezentace pro veřejnost a veřejná projednání dalších pro občany důležitých témat.


perex:

Celkem 106 hostů z pěti zemí dorazilo do Olomouce na Setkání partnerských měst a obcí V4 a na odbornou konferenci, která byla hlavní součástí programu. Z Olomouce si odvezou konkrétní kontakty na partnery z dalších zemí a hlavně řadu tipů a inspirací, jak proměnit svá města k lepšímu. Inspirativní příspěvky se týkaly nových modelů řízení dopravy ve městě, spolupráce veřejného a soukromého sektoru, chytrých řešení pro veřejné prostory ve městech a dalších kroků, které lidem v obcích zpříjemní život.


perex:

Významné setkání partnerských měst a obcí V4 bude ve čtvrtek 9. září hostit Olomouc. Už ve středu přivítá velvyslance, politiky i odborníky ze samospráv zemí V4 a také z partnerského finského Tampere. Velká část programu se bude odehrávat v prostorách staré olomoucké jezuitské univerzity, v barokním konviktu. Cílem je výměna zkušeností, navázání konkrétních vztahů a v neposlední řadě i prezentace Olomouce.


perex:

Dlouhé jednání a nakonec přijetí kompromisního návrhu s konkrétní podmínkou. V Zastupitelstvu města Olomouce byl v pondělí v podvečer přijat návrh zvýšení sazby daně z nemovitosti. Návrh umožní v dalších letech městu, které dlouhodobě trpí důsledky nespravedlivě nastaveného rozpočtového určení daní a letos i dopady pandemické situace, investovat do udržování infrastruktury a snižovat míru zadlužení. Město se zavázalo investovat nově získané finance zcela transparentně. Současně bude dál provádět razantní úsporná opatření.


perex:

Dny evropského dědictví se staly již tradiční součástí zářijového kulturního programu v Olomouci. V loňském, covidem poznamenaném roce, byly jedinou velkou akcí, která se pod taktovkou města v centru konala, a ani letos o ně Olomoučané a návštěvníci města nepřijdou. Dny evropského dědictví potrvají od 6. do 12. září a opět nabídnou velice bohatý program. Vybírat můžete z koncertů, výstav, komentovaných prohlídek města či téměř sedmdesátky zpřístupněných památek. Open air představení Moravského divadla Olomouc, které bývá vrcholem celého programu, bude mít tentokrát kromě významného kulturního také bohužel pietní rozměr – v rámci působivého audiovizuálního představení Sloup světla uctíme památku obětí koronavirové pandemie v našem kraji.


název článku:
perex:

Setkání partnerských měst a obcí V4 se odehraje v Olomouci ve dnech 8. a 9. září 2021. Olomouc bude po tyto dva dny hostit velvyslance, představitele čtyřiadvaceti samospráv měst zemí V4 a další významné hosty. Setkání bylo původně plánováno na minulý rok, ale pandemie jeho termín odsunula.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 251}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu