Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy » Přijďte zasadit stromy a podpořit dobrou věc

Přijďte zasadit stromy a podpořit dobrou věc

Přijďte zasadit stromy a podpořit dobrou věc

22. března 2023 (st)

Chystá se netradiční lesní benefice! Staňte se dobrovolníkem, který pomůže vysadit kus lesa u Grygova, a zároveň podpoří dobročinnou aktivitu. Nezisková organizace Crosspoint Olomouc ve spolupráci s Lesy města Olomouce a městem Olomouc pořádají další ročník lesní benefice. Kromě přírody, pomůže pacientům, kteří se potýkají se zákeřnou nemocí cystická fibróza. Sázet se bude v sobotu 15. dubna.

„Přijďte si užít sobotu jinak. Pokud se zapojíte, pomůžete nám nejen s výsadbou sazenic mladých stromků na lesních pozemcích poblíž Grygova, ale zároveň tím podpoříte pacienty, kteří se potýkají s těžkou nemocí,“ nabádá za organizátory primátor města Olomouce Miroslav Žbánek. „Po třech letech opět spojíme síly a kromě obnovy lesa po kůrovcové kalamitě podpoříme pacienty a jejich rodiny, o které pečuje olomoucká nezisková organizace Crosspoint,“ vysvětluje smysl benefice primátor.

Díky dobrovolníkům, kteří se do dobročinné iniciativy zapojí, totiž zamíří pět korun za každý vysazený strom přímo na konto neziskové organizace. Peníze, jako výtěžek z lesní benefice, jí tímto způsobem věnují Lesy města Olomouce a statutární město Olomouc.

JAK SE ZAPOJIT
Registrujte se jako dobrovolník na internetových stránkách www.stromytobe.cz, kde najdete další informace.

„Pětikoruny, které ušetříme výsadbou každého stromu, věnujeme prostřednictvím Crosspointu nemocným,“ popisuje princip dobročinné akce ředitel Lesů města Olomouce David Janásek.

Crosspoint Olomouc je nezisková organizace, která podporuje rodiny dětí trpící cystickou fibrózou a jinými chronickými nemocemi. Je partnerem Fakultní nemocnice Olomouc a pracuje pod záštitou primátora města. „Cílem lesní benefiční akce je poukázat na toto vážné onemocnění a zároveň přispět na podporu nemocných finanční částkou. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí. Jakékoli podpory se velmi vážíme,“ říká ředitelka spolku Ester Rážová. „Díky příspěvkům dárců už jsme mohli pro dětskou kliniku fakultní nemocnice nakoupit speciální přístroje usnadňující léčbu dětí nemocných cystickou fibrózou nebo podpořit ozdravné tábory,“ objasňuje ředitelka Rážová. Pomoc organizace poskytla také komunitnímu centru pro seniory Archa, spolupracovala s charitativní organizací ADRA a s Dětským fondem OSN UNICEF. Za deset let své existence Crosspoint pomohl potřebným více než osmi miliony korun především od dárců z řad firem.

První lesní benefice se uskutečnila v říjnu roku 2019. Díky dobrovolníkům, kteří se do ní zapojili, se podařilo na městských lesních pozemcích v Březové u Litovle vysadit více než 10 tisíc sazenic mladých stromů.

Poslední úprava: 22. března 2023 (st)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon