Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomoucké školy dostávají roušky, respirátory, ochranné štíty i dezinfekci « Tiskové zprávy « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy » Olomoucké školy dostávají roušky, respirátory, ochranné štíty i dezinfekci

Olomoucké školy dostávají roušky, respirátory, ochranné štíty i dezinfekci

Olomoucké školy dostávají roušky, respirátory, ochranné štíty i dezinfekci

7. května 2020 (čt)

V plném proudu je příprava olomouckých škol na obnovu vyučování. Město základním i mateřským školám zajišťuje dostatek ochranných prostředků i dezinfekci. Nikde by už tedy neměl nedostatek tohoto vybavení bránit v návratu k vyučování.

Odbor školství ve spolupráci s krizovým štábem už distribuoval do škol jednorázové roušky i respirátory. „Další ochranné prostředky má magistrát v rezervě a bude je školám dodávat průběžně podle aktuální potřeby,“ vysvětlil primátor a předseda krizového štábu Mirek Žbánek. „Stejně tak to je i s dezinfekčními prostředky. Dezinfekci už školy dostaly a postupně budeme jejich zásoby doplňovat.“ Do škol bylo předáno i šest stovek roušek, vyrobených ze speciální nanotextilie, které město dostalo darem od společnosti Oltis Group.

Radnice postupně školám předá i osm stovek ochranných štítů. Ty jsou určeny primárně pro pedagogy, kteří o ně projeví zájem, stovka speciálních malých dětských štítů pak zamířila do mateřských škol. Děti ve školkách sice ochranné štíty ani roušky povinně mít nemusí, jejich rodiče ovšem mohou chtít, aby je používali. „Stovka malých štítů proto bude otestována ve školkách. Tento způsob ochrany obličeje mohou využít například v logopedické třídě, protože dětem s poruchami výslovnosti musí pedagog vidět na ústa. To by pochopitelně s rouškou na obličeji nebylo možné,“ dodal Martin Major, náměstek primátora a místopředseda krizového štábu.

Tři stovky speciálních ochranných štítů si objednalo město od českých výrobců, pět stovek štítů městu poskytl Olomoucký kraj. „Velmi rádi jsme městu pomohli se zabezpečením ochranných štítů pro pedagogy. Všichni si přejeme, aby se život vrátil co nejdříve do standardního stavu, a k tomu samozřejmě patří i vyučování ve školách,“ komentoval pomoc Olomouci krajský hejtman Ladislav Okleštěk.

Už v pondělí 11. května začne vyučování pro žáky devátých ročníků. Od 25. května se pak otevřou třídy pro žáky prvního stupně, ke stejnému datu se v Olomouci otevřou i mateřské školy. Pro děti je ale zatím účast na vyučování dobrovolná. V Olomouci je 27 základních a 49 mateřských škol.

Poslední úprava: 7. května 2020 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu