Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:

Noví zastupitelé v Olomouci

26. září 2022 (po)
perex:

Po čtyřech letech si lidé v Olomouci vybrali své zástupce v komunálních volbách. Hlasy rozdávali v pátek 23. září a v sobotu 24. září 2022. Olomoucké zastupitelstvo má proto novou podobu. Prohlédněte, kdo a z jaké strany v Zastupitelstvu města Olomouce zasedne.


perex:

Po čtyřech letech si budou lidé v Olomouci znovu vybírat své zástupce v komunálních volbách. Ty do Zastupitelstva města Olomouce proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září.


perex:

Olomoučtí dobrovolní hasiči získali dnes nové vybavení a kvalitní zásahovou techniku. Jde především o dýchací techniku, osvětlovací systémy, ochranné prostředky či speciální hasičský vysavač. „Město Olomouc tuto techniku nakoupilo za přispění dotačních prostředků z Olomouckého kraje a Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru České republiky,“ uvedl při předávání náměstek primátora Martin Major.


perex:

Čepice a drobné dárky s logem města, ale zejména šek na částku 15 tisíc korun vyhráli a dnes na radnici převzali školáci ze třídy 7. A Základní školy Dvorského v Olomouci na Svatém Kopečku. Díky šeku se může úspěšná třída vydat na parádní výlet dle vlastního výběru. „Zatím ještě nejsme rozhodnutí, kam pojedeme, z výhry máme ale každopádně velkou radost,“ uvedla třídní učitelka Ivana Pospíšilová.


název článku:
perex:

Olomoučané opět potvrdili, že patří k české špičce v třídění odpadů. Město má stříbro v soutěži O keramickou popelnici. Druhou příčku získalo v rámci Olomouckého kraje v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel. Sedmnáctý ročník soutěže na podporu sběru separovaného odpadu uspořádala Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM.


název článku:
perex:

Unikátní trenažer hand bike cyklistiky mají zcela nové k užívání obyvatelé olomouckého Domova seniorů Pohoda Chválkovice. K získání jedinečného zařízení pro sportování seniorů pomohl charitativní závod a projekt Sportuje celá Olomouc. Záštitu nad ním převzala náměstkyně primátora Markéta Záleská.


název článku:
perex:

Ukázat, co máme společné, poučit o provázanosti historie našich regionů, představit typickou gastronomii, hudbu i kulturu, pozvat k návštěvě. To vše měla za cíl Polská sezóna v Olomouci, která vyvrcholila právě tento víkend. Lépe se seznámit s našimi severními sousedy se mohli Olomoučané nejen díky prezentaci polských regionů a měst na Horním náměstí, ale také díky výstavám, koncertům, nebo i street artu. Děti ze dvou olomouckých základních škol mohly Polsko poznat díky poutavé přednášce v rámci projektu Polský den na školách, který už se uskutečnil i v dalších městech. Polská sezóna však ještě nekončí. V programu jsou během podzimu ještě velmi zajímavé akce.


název článku:
perex:

Každá politická reprezentace města přichází na začátku svého volebního období s konkrétními záměry a prioritami. Ta současná jejich znění sepsala do Programového prohlášení Rady města Olomouce na období 2018–2022.


perex:

Další jednotka sboru dobrovolných hasičů má perfektní nové vybavení. Dobrovolní hasiči v Lošově dostal nový dopravní automobil značky Volkswagen, který je bude vozit především k zásahům. Dosud používané a plně funkční vozidlo hasičů z Lošova dostanou jejich kolegové ze sboru Olomouc - město. Lošovské auto dostalo jméno Karel.


název článku:
perex:

Náročná oprava třídy Svobody pokročila do další fáze. Oprava další části tramvajové trati si nyní vyžádala výluku tramvajového provozu ve směru na Novou Ulici.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6413, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 642}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu