Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

U příležitosti 77. výročí Dne vítězství a ukončení 2. světové války přijal primátor Mirek Žbánek se svým náměstkem Otakarem Štěpánem Bačákem v zasedací místnosti radnice na dvě desítky členů olomouckého Vojenského spolku rehabilitovaných Armády ČR. Připomněli si nejen tragické události z 21. srpna 1968, ale mluvili samozřejmě také o aktuální situaci na Ukrajině.


perex:

Výstavu odkazující na mírovou historii velké části Evropy můžete na Horním náměstí u Krajinské lékárny zhlédnout ještě do pondělí 23. května. Vypráví příběh unikátní republiky, která od konce 14. až do konce 18. století existovala na dnešních územích Polska, Litvy, Ukrajiny a Běloruska. V kontextu aktuálních událostí bylo záměrem výstavy vyjádření solidarity s Ukrajinou a také symbolické zahájení Polské sezóny v Olomouci. Na končící výstavu navážou další zajímavé akce odkazující na fungující česko-polskou spolupráci.


název článku:
perex:

Ve středu 19. května bude Informační centrum Olomouc otevřeno z technických důvodů pouze do 16:00 hodin.


název článku:
perex:

Mnoho rodin muselo v uplynulých týdnech prchnout z Ukrajiny před válkou do bezpečnějších zemí. Útočiště našli rodiče s dětmi také v Olomouci a postupně se začleňují do společnosti a dětských kolektivů. S ohledem na povinnou předškolní a školní docházku jsou proto nyní vypsané termíny k zápisu ukrajinských dětí do předškolních tříd mateřských škol a do prvních tříd základních škol. Níže v tabulce najdete přehled termínů zápisů v jednotlivých školkách a školách.


název článku:
perex:

Město vyhlašuje další kolo výzvy k podávání žádostí o poskytnutí darů z Fondu pomoci olomouckým dětem. Alokovaná částka ve výši 196 tisíc korun je určena k podpoře a rozvoji volnočasových aktivit dětí a mládeže. Peníze tak žadatelům slouží k úhradě zájmových kroužků dětí, jejich pobytů v přírodě, lyžařských kurzů nebo školních společensko-kulturních akcí. Žádosti je možné podávat v termínu od letošního 18. května do 10. června.


perex:

Na počátku 19. století byl vztyčen kamenný kříž s Kristem v tehdy samostatné obci Nový Svět u Olomouce. Letos v dubnu a květnu tuto empírovou památku uvedl do původního perfektního stavu restaurátor René Seifried.


perex:

Další téměř stovka dětí základní školy Rožňavská se zapojila do projektu Sportuje celá Olomouc 2022 v rámci aktivního odpoledne na školním hřišti. Děti z prvního stupně si vyzkoušely atletiku, basketbal, fotbal a házenou pod dohledem reprezentantů a ligových hráčů olomouckých klubů.


název článku:
perex:

Zajímá vás budoucnost dopravy v Olomouci? Pak přijměte pozvání k diskuznímu kulatému stolu nad otázkami k aktualizaci Plánu udržitelné městské mobility Olomouc (PUMMO), který proběhne v úterý 17. května 2022 od 16:00 v Centru pohybu, Sokolská 7.


perex:

Od června loňského roku připravuje město Olomouc projekt formou EPC, díky kterému by mělo ušetřit energii. Důležitou roli hraje možnost financování technického poradenství bankou.


název článku:
perex:

Areál technických služeb v Libušině ulici otevřel minulý víkend své brány veřejnosti. U příležitosti Dne Země si mohli návštěvníci prohlédnout nejen techniku, ale i ukázky práce technických služeb. Pro děti bylo připraveno mnoho aktivit – mohly si prohlédnout a vyzkoušet popelářské auto, různé typy sekaček, traktorů i zametací nebo kropicí vozy.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6322, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 633}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu