Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Moravská filharmonie ve spolupráci s americkou nahrávací společností PARMA Recordings uvede online koncert soudobé hudby Zvuky 21. století. Ve čtvrtek 13. srpna od 19 hodin na facebooku a webu Moravské filharmonie mohou posluchači vyslechnout skladby šesti hudebních skladatelů a skladatelek, kteří se ve své tvorbě inspirují takovými velikány, jako byli Ludwig van Beethoven nebo Béla Bartók.


perex:

Spor o průběh veřejné soutěže na poskytovatele péče o zatoulané psy ukončil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Statutárnímu městu Olomouci bylo doručeno jeho usnesení, kterým úřad řízení zastavil.


perex:

V horkém počasí chtějí zvládnout za jeden den 130 kilometrů. Třiatřicet cyklistů vyrazilo dnes ráno z Horního náměstí v Olomouci na jednodenní dobročinnou cyklojízdu, jejímž cílem je Kyjov. Kromě tohoto geografického cíle má cesta jiný, důležitější cíl – získat peníze na profesionální handbike pro tělesně postiženého sportovce, třináctiletého Adama Kuthana.


perex:

Nedávné přívalové deště a lokální záplavy, které zasáhly několik obcí v oblasti Uničovska a Šumperska a napáchaly zde značné škody. Olomouc se tehdy rychle zapojila do pomoci. Následně pak město potřebovalo doplnit vlastní zásoby protipovodňových pytlů.


perex:

Mattoni 1/2Maraton Olomouc se přesunul na říjen, ale organizátoři běžeckých závodů RunCzech dorazí do Olomouce již v úterý 11. srpna. Na místní trase Mattoni FreeRun se bude konat jedno ze speciálních zastavení běžecké výzvy Česko běží dál.


název článku:
perex:

V září se bude diskutovat o zeleni. Strategií zeleně a managementem údržby v Olomouci představí město veřejnosti. Ve středu 16. září v 17 hodin proběhne v Oranžérii ve Smetanových sadech debata s veřejností nad pořizovaným dokumentem. Napravit stav veřejných prostranství a přispět ke zlepšení životního prostředí v Olomouci si vedení města stanovilo jako jednu z priorit programového prohlášení na období 2018 – 2022.


perex:

Další pokračování má letošní speciální květinová výzdoba Horního náměstí. V průběhu středy začalo nové květinové aranžmá vyrůstat přímo z hladiny Arionovy kašny a už před šestnáctou hodinou bylo vše hotovo. Květiny budou tuto část náměstí krášlit až do konce prázdnin.


název článku:
perex:

Na problémy spojené s parkováním, které negativně vnímají Olomoučané, protože znamenají zatížení dopravních poměrů ve městě, chystá město účinný nástroj. Pořizuje novu parkovací politiku, ke které se vedení města zavázalo i v programovém prohlášení Rady města Olomouce. Chystá se série veřejných setkání i veřejné projednání.


název článku:
perex:

Upozorňujeme veřejnost, že je dočasně uzavřena podatelna v budově radnice na Horním náměstí. Důvodem jsou stavební úpravy, které budou probíhat až do 14. srpna 2020.


perex:

Losování čísel, kterými budou označeny hlasovací lístky kandidátů pro volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 66 - Olomouc, který zahrnuje západní část okresu Olomouc a jižní část okresu Šumperk, proběhne dne 13. srpna 2020 v 9 hodin v zasedací místnosti odboru interního auditu a kontroly MMOL na adrese Tererovo náměstí č. 3, Olomouc.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5699, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 570}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu