Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Zpříjemňovat pobyt turistů i Olomoučanů ve městě začíná další atraktivní novinka. Druhé šlapací vozítko s názvem Ološlap vyrobené podle legendárního Volkswagenu T1. Plavby Olomouc představily další ze svých služeb, které oživují cestovní ruch ve městě.


název článku:
perex:

Hráči, realizační tým a zaměstnanci Sigmy Olomouc se vydali do poničené Zoo Svatý Kopeček, kde společně zasadili několik nových stromů. Zoologickou zahradu letos na jaře zasáhla tragédie, když v areálu ničivá vichřice vyvrátila na osm set stromů. Pomoc zahradě nabídla i Sigma, další organizace a nyní tak může učinit i široká veřejnost.


perex:

Tradiční pietní akcí na ústředním hřbitově v Neředíně i u dalších pomníků obětem válek si Olomouc připomněla 11. listopadu v 11 hodin Den veteránů. Byť je tento svátek, který uctívají zejména evropské a severoamerické státy, primárně věnován vojenským veteránům, letos zazněla v Olomouci také připomínka strádání a obětí z řad rodinných příslušníků vojáků.


název článku:
perex:

Rušná olomoucká výpadovka zkrásněla. Pavlovickou ulici, která míří k historické aleji a poutnímu místu na Svatém Kopečku, ozdobila nově rekonstruovaná socha Panny Marie. V sobotu 9. listopadu ji slavnostně požehnal biskup Antonín Basler.


název článku:
perex:

Ochutnávky letošních mladých vín, ale i bohatý hudební program. Svatomartinské trhy centru Olomouce začínají už odedneška. Společně s nimi zahajuje provoz i oblíbené kluziště na Dolním náměstí. Tradiční trhové městečko, které vyrůstá, tak oživí historické centrum od 9. listopadu.


název článku:
perex:

Zajímá vás téma sociálních služeb, jejich dostupnost a kvalita? Pak přijďte debatovat o jejich budoucnosti. Město připravilo veřejné projednání 5. komunitního plánu sociálních služeb Olomoucka.


perex:

Město Olomouc vyhlásilo třetí výzvu k podávání žádostí o poskytnutí účelových darů z Fondu pomoci olomouckým dětem.


perex:

Moravská filharmonie Olomouc (MFO) připravila na 7. listopadu druhý ze série mimořádných koncertů letošní sezony. Na koncertu nazvaném Hudba napříč kontinenty si posluchači vychutnají skladby Sergeje Prokofjeva a Franze Schuberta a těšit se mohou i na premiéru skladby Formosan Triptych od uznávané tchajwansko-americké skladatelky Chihchun Chi-Sun Lee.


perex:

Zatímco v listopadu 1989 obsadili studenti Univerzity Palackého na několik měsíců jedno křídlo Filozofické fakulty jako akt odhodlanosti porazit komunistický režim, letos 17. listopadu to bude na stejném místě jednodenní vítězná oslava: happening pro všechny, kteří si chtějí zavzpomínat či „ochutnat“ tehdejší atmosféru.


název článku:

Omezení služby Czech Point

5. listopadu 2019 (út)
perex:

Upozorňujeme veřejnost, že ve dnech 7. a 8. listopadu bude mimo provoz pracoviště Czech Point. Služba v budově Magistrátu města Olomouce, Palackého 14 (1. patro), bude mimo provoz z důvodu softwarových aktualizací.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5386, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 539}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu