Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:

Půlmaraton na konci prázdnin

9. dubna 2020 (čt)
perex:

Jedenáctý ročník Olomouckého půlmaratonu, se měl běžet 13. června, kvůli pandemii koronaviru ale pořadatelé rozhodli o náhradním termínu. Populární závod proběhne v neděli 30. srpna. Olomoucký běžecký svátek se na rozdíl od řady dalších podniků neuskuteční až na podzim.


perex:

Bez ohledu na současnou nesnadnou situaci pokračují v původním harmonogramu všechny práce na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce. Pozornost Olomoučanů se nyní upírá zejména na demolici mostu na Masarykově třídě. Současně se ale odehrává i spousta dalších prací. Již téměř dokončena jsou například nábřeží na obou stranách řeky mezi mosty na Masarykově třídě a v ulici Kosmonautů.


název článku:
perex:

Z Arcibiskupského paláce a online bude Moravská filharmonie přenášet ve středu 8. dubna od 19 hodin mimořádný Velikonoční koncert. Příběh Ježíše Krista připomene kantátou Stabat Mater od italského barokního skladatele G. B. Pergolesiho komorní soubor Gaudio kvartet, sólové pěvecké party zazní v podání A. M. Líňové a B. K. Juráňové. Velikonočním poselstvím koncert uvede olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.


název článku:
perex:

Od čtvrtka 9. dubna je při vchodu do radnice na Horním náměstí umístěn box s rouškami. K dispozici jsou lidem zdarma. Vyzvedávat si je mohou v pracovní dny od 8:00 do 16:00. Jedná se o přebytky z 16 tisíc roušek, které pro město našili za symbolickou cenu dobrovolníci.


název článku:
perex:

Rozdělením dotací se zabývalo na pondělním jednání prostřednictvím vzdálené komunikace zastupitelstvo města. Jeho členové v online hlasování souhlasili s přerozdělením dotací.


perex:

Osmadvaceti provozoven ve městě se týká prominutí nájemného na tři měsíce. Městská pokladna tím přijde o zhruba 2,8 milionu korun. V případě restauračních zahrádek, které budou letos zdarma, se jedná přibližně o výnos 1,5 milionu korun. S finanční úlevou souhlasilo zastupitelstvo.


název článku:
perex:

Provoz lékáren v Olomouci bude zajištěn i o velikonočních svátcích. V pondělí 13. dubna bude fungovat provoz lékárny v areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Na Velký pátek si lidé budou moci opatřit léky například v nákupních centrech, kde jsou v době pandemie lékárny otevřené.


název článku:
perex:

Zákaz vstupu na městská hřiště stále platí. Lidé si začali po svém nebo nepřesně vysvětlovat, jak je to s uvolněním karanténních opatření v případě sportu. Na některých místech v Olomouci došlo dokonce ke stržení zákazových pásek a informačních tabulí.


perex:

Balíky cenného zdravotnického materiálu, které se v unikátní zásilce podařilo zajistit městu, už slouží v ordinacích lékařů, v zařízeních sociálních služeb i v obcích správního obvodu Olomouce. Respirátory a roušky město jako dar už druhý den distribuuje tam, kde jsou nejvíce potřeba.


perex:

V návaznosti na mimořádná opatření vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 se zápisy do 1. tříd základních škol letos uskuteční bez dětí a budou probíhat v průběhu dubna.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5583, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 559}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Pracoviště magistrátu