Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Od čtvrtečního rána je v plném provozu nový most v Komenského ulici. Zatímco od prosince po něm mohly jezdit jen autobusy MHD a sanitky či hasiči, od 27. února je most otevřen pro veškerou dopravu. Řidiči mají čas do pondělí, aby si zvykli na staronovou trasu. V pondělí 2. března totiž bude naopak uzavřen most na Masarykově třídě.


název článku:
perex:

V pondělí 9. března 2020 od 9:00 hodin se ve velkém zasedacím sále budovy Magistrátu města Olomouce v Hynaisově ulici 10 uskuteční 9. veřejné jednání Zastupitelstva města Olomouce. Materiály pro jednání najdete zde.


název článku:

Nejlepší sportovec Olomoucka

26. února 2020 (st)
perex:

Tenistka Karolína Muchová a volejbalistky olomoucké univerzity vyhrály hlavní kategorie 54. ročníku ankety Nejlepší sportovec Olomoucka, kterou pořádá statutární město Olomouc ve spolupráci s Regionálním sdružením České unie sportu.


perex:

Primátor Mirek Žbánek a zástupci Okresní hospodářské komory Olomouc navštívili největšího průmyslového zaměstnavatele v Olomouci. Management společnosti M.L.S. Holice jim představil výrobu ve svých areálech a prezentoval stěžejní rozvojové záměry firmy. Mezi ty zásadní patří rozšiřování areálu a navýšení počtu zaměstnanců.


název článku:
perex:

Galerijní i negalerijní místa v centru Olomouce propojí unikátní výstavní projekt s názvem 4+1 / 3+kk Roberta Bučka z katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (PdF UP). Jeho vernisáž, která je koncipována formou organizované procházky, se uskuteční 3. března. Začne v 17 hodin v Galerii Caesar.


perex:

Jeden z největších veletrhů pracovních příležitostí ve zdravotnictví se uskuteční v úterý 10. března 2020 v Olomouci. Přijede rekordních 32 zdravotnických zařízení z širokého okolí, dohromady zastupujících přes 75 nemocnic. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program, přednášky zaměstnavatelů, i veletržní tombolu o věcné ceny. Veletrh hostí BEA campus od 11 do 18 hodin, vstup je zdarma.


název článku:
perex:

Bartoloměj Tesař, první děťátko roku 2020, je občanem Olomouce. V obřadní síni olomoucké radnice jej mezi Olomoučany slavnostně přivítal zástup gratulantů v čele s primátorem Mirkem Žbánkem a předsedkyní Komise pro občanské záležitosti Monikou Hryzbilovou.


perex:

Přestože leží na severu Evropy, bude se podílet na posílení vazeb mezi partnerskými městy Visegrádu. Řeč je o partnerském městě Tampere, kam na konci ledna zavítala delegace z Olomouce vedená náměstkem primátora Matoušem Pelikánem.


název článku:
perex:

Už třetí veřejná beseda na téma protipovodňových opatření v centru Olomouce přilákala ve čtvrtek 20. února do auly PdF UP přibližně šest desítek lidí. Setkání s občany bylo tentokrát zaměřeno na stavební práce v okolí mostu přes řeku Moravu na Masarykově třídě. Zúčastnili se jej primátor Mirek Žbánek, jeho náměstek Martin Major, pracovníci magistrátu, zástupci státního podniku Povodí Moravy, a zástupce konsorcia, které stavbu provádí.


perex:

Celkovou rekonstrukcí projde v následujících měsících jedna z nejfrekventovanějších ulic v centru Olomouce, ulice 8. května. Vyžaduje si ji především stav tramvajové trati i některé další skutečnosti. Ve středu v podvečer proběhlo i veřejné setkání a diskuze o průběhu stavby a o organizaci a fungování staveniště. Zúčastnily se jej desítky majitelů nemovitostí i obchodníků, kterých se stavba dotkne.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5486, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 549}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu