Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Městská policie bilancovala a oceňovala

Městská policie bilancovala a oceňovala

Městská policie bilancovala a oceňovala

11. března 2023 (so)

Hodnocení činnosti a oceňování nejlepších strážníků i zaměstnanců. Po dvouleté pauze způsobené pandemií zorganizovala olomoucká městská policie výroční shromáždění. Ocenění si zaměstnanci převzali na slavnostním ceremoniálu od primátora Miroslava Žbánka a ředitele městské policie Pavla Skalického.

V kategorii Zaměstnanec roku 2022 a Strážník roku 2022 bylo oceněno celkem devět zaměstnanců. Odznaky věrnosti za trvání pracovního poměru v délkách 10, 15, 20, 25 a 30 let obdrželo dvaadvacet zaměstnanců městské policie. „Děkuji všem strážníkům a civilním zaměstnancům za jejich práci, která byla v poslední době mimořádně náročná,“ uvedl ředitel městské policie Pavel Skalický.

Ředitel Městské policie Olomouc ve svém hodnocení podtrhl podstatné události loňského roku a za stejné období shrnul činnosti pořádkové a dopravní služby, preventivní informační skupiny, kamerového systému i vnitřní služby. Podle vrchního velitele městských strážníků, primátora Miroslava Žbánka, se vedení policie daří naplňovat dohodnutou koncepci a při řešení problematiky veřejného pořádku zastávat profesionální přístup. „Zejména v posledních dvou letech jste svou práci odváděli v extrémně složité covidové době i pak i té, která souvisela s vlnou uprchlíků a zhoršující se bezpečnostní situací. Věřím, že letošní rok se bude opět podobat normální éře a odrazí se tak i ve statistikách při hodnocení vaší činnosti v následujícím roce,“ uvedl primátor. Městským strážníkům vyjádřil plnou důvěru a podporu. „Výkon služby má fungovat odděleně od zadání typu, jak se má chovat strážník policie, kdy má strkat hlavu do písku nebo kdy má smáznout nějaký ten prohřešek kamaráda či občana. Prostě čistá profesionalita,“ zdůraznil Miroslav Žbánek.

Rok 2022 z pohledu participace na bezpečnostních opatřeních, ale i v rámci spolupráce při standardním výkonu služby, hodnotil také ředitel Územního odboru Olomouc Policie ČR Jiří Musil. Vyzdvihl zejména důležitost Městského kamerového dohlížecího systému. „Je to významný prvek při odhalování trestné činnosti,“ uvedl. K monitorování veřejného pořádku prostřednictvím kamer slouží strážníkům od loňského prosince i nové operační středisko. Rekonstrukce za 7 milionů korun jej proměnila v multifunkční pracoviště s moderním technologickým vybavením.

Výročního shromáždění se účastnil i předseda Komise pro prevenci kriminality a bezpečnost při Radě města Olomouce Petr Macek, který ve svém hodnocení zdůraznil spolupráci městských strážníků s ostatními složkami IZS.

Fotografie:

| Poslední úprava: 11. března 2023 (so)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon