Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Spolupráce města a kraje pomůže všem

Spolupráce města a kraje pomůže všem

Spolupráce města a kraje pomůže všem

1. prosince 2022 (čt)

Seznámit se s tématy z oblasti dopravy, školství, kultury i sociálních věcí, které se týkají města i Olomouckého kraje. Shodnout se na prioritách a nastavit spolupráci, jejímž výsledkem budou efektivnější řešení a lepší fungování krajského města, které budou kvitovat jeho obyvatelé. Takový byl obsah jednání nového vedení města Olomouce a členů Rady Olomouckého kraje.

„Pokračujeme v pravidelných jednáních s krajskou samosprávou. Máme ve svých řadách nové radní, kteří budou řešit problémy a záležitosti společné městu i kraji. Chceme na takových úkolech spolupracovat a koordinovat je,“ vysvětlil v úvodu setkání, které proběhlo na radnici, primátor Miroslav Žbánek.

Jedním ze stěžejních témat jednání se stala doprava a debata nad seznamem investičních záměrů i aktuálně plánovaných oprav v příštím roce, včetně rekonstrukce ulice Jeremenkova. To vše ve snaze o lepší koordinaci velkých dopravních staveb, které zásadně ovlivňují provoz na území krajského města. V debatě o školství se řešilo využití budov, kapacita škol, zapojení krajských škol do obecního systému svozu separovaného odpadu i vzdělávání dětí s poruchou autistického centra, pro které je třeba najít nové prostory. Dalším společným tématem bylo využití objektu v Tomkově ulici a otevřelo se i téma Hanáckých kasáren. V debatě o sportu se řešila jeho podpora a rozšiřování sportovní infrastruktury, včetně multifunkční haly. Otázky financování zazněly i v debatě o Moravské filharmonii a Moravském divadle Olomouc. A financování bylo zásadním tématem také v oblasti sociálních služeb, kde obě strany deklarovaly připravenost jednat.

„Ambice na vyřešení všeho jsme mít ani nemohli. Jsou to všechno komplexní témata a musíme se k nim detailněji vracet. Rád dávám přednost osobnímu setkání při řešení různých projektů, a že to funguje, se dnes potvrdilo,“ reagoval hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

V závěru setkání se zástupci obou samospráv dohodli na rozpracování detailů, stanovení jednotlivých úkolů podle příslušných kompetencí a z toho vyplývajících termínů jejich plnění. „Ve stejném formátu bychom se rádi znovu potkali v polovině příštího roku,“ nastínil další díl spolupráce primátor Žbánek.

Fotografie:

| Poslední úprava: 1. prosince 2022 (čt)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon