Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Dizajntrh: produkty od lokálních prodejců a inspirativní program

Dizajntrh: produkty od lokálních prodejců a inspirativní program

Dizajntrh: produkty od lokálních prodejců a inspirativní program

16. listopadu 2022 (st)

Vánoce jsou za rohem a s nimi každoroční shon hledání vhodných dárků pro blízké. Olomoučtí pořadatelé Dizajntrhu se ale rozhodli, že na to půjdou jinak. Slibují klidnou předvánoční atmosféru spolu s výběrem originálních dárků od lokálních prodejců v krásném prostředí Konviktu již 19. a 20. listopadu.

Prodejní část trhu navíc doplní bohatý doprovodný program plný přednášek a workshopů zaměřených (nejen) na aktuální problematiku udržitelnosti a podnikání v kreativních odvětvích. Ten odstartuje už o den dříve - tedy 18. listopadu. Návštěvníci se tak mohou těšit na nabitý prodloužený víkend plný kulturního vyžití, možnosti nakoupit dárky bez stresu a zároveň podpořit nejen olomoucké tvůrce.

Návštěvníci se mohou těšit na více než 100 prodejců zaměřujících se na módu a módní doplňky, dekorace, skleněné a keramické výrobky, papírenské produkty, šperky, dětské oblečení a hračky nebo delikatesy. Především v sortimentu módních značek je výběr pestrý. Najdete v něm šaty i na zimu, vlněné vesty, teplákovky akorát tak k vánočnímu maratonu pohádek a nechybí ani nejoblíbenější dárek - ponožky! Není to ale jen etická móda, která na Dizajntrhu zaujme i náročného zákazníka. Budou i luxusní křišťálové vázy, voňavé svíčky ze sojového vosku nebo funkční přírodní kosmetika. “Letošní výběr prodejců byl obzvlášť náročný, jelikož se nám přihlásilo velké množství šikovných lidí. Nakonec se nám ale povedlo sestavit opravdu pestrou nabídku produktů, ve které si originální dárky vybere úplně každý,” předesílá hlavní organizátorka Anna Jánská.

„Téma kreativních průmyslů je v Olomouci slyšet čím dál víc a já si myslím, že právě drobní tvůrci si zaslouží naši pozornost a podporu. Je skvělé, že se v Olomouci koná takto originální přehlídka, kde se mohou představit tvůrci z nejrůznějších odvětví a mohou své produkty nabídnout novým zákazníkům. Věřím, že nabídka olomouckých a regionálních designérů bude skutečně pestrá,“ míní náměstek primátora města Olomouce pro kulturu a cestovní ruch Viktor Tichák.

Nově se Dizajntrh rozšíří o další den, který je vyhrazen pouze na doprovodný program. Příhodný název “Dizajn +” nabídne například mastermind workshop pod taktovkou Kreativní Olomouce nebo pomoc s kreativními vouchery od Inovačního centra Olomouckého kraje především pro profesionály v kreativní sféře. Široká veřejnost je zvána na workshop podglazurové dekorace porcelánu od Venduly Janíkové a filmovou projekci ve spolupráci s Academia Film Olomouc a Jedním světem.

O doprovodný program ale nebudou ochuzeni ani víkendoví návštěvníci. Právě přes víkend totiž proběhnou workshopy samotných prodejců. Pod jejich dohledem si budete moct vyrobit last minute adventní kalendáře, namalovat cukroví nebo vyzkoušet, jak se dělá razítko technikou linorytu. Dospělí se mohou dovzdělat v oblasti textilních materiálů u Renáty Jančo nebo si nechat udělat tetování od By Terez. O zábavu budou mít postaráno ale i Vaše ratolesti. Všechny workshopy jsou přizpůsobeny i pro děti a pro ty nejmenší je připraveno předčítání pohádky. Bez ohledu na věk můžete využít fotobudku a vytvořit si vtipné vánoční přání přímo na místě!

“Usilujeme o to, aby se celým předvánočním Dizajntrhem prolínala pohodová atmosféra, proto se návštěvníci mohou těšit na vůni kávy linoucí se každým patrem. To zajistí trojice olomouckých kaváren Pikola, Traffic Coffee a kavárna s dětskou hernu V lese. Nebudou chybět ani sladkosti od Ollies, domácí limonády od Sirupárny, moderní fusion kuchyně od bistro Bistrá kráva a taky exotická paella od El Romero,” dodává pořadatelka Jánská.

Dojděte si užít výjimečnou atmosféru, vyřešit všechny vánoční dárky na jednom místě, podpořit lokální tvůrce a užít si vynikající kávu. Advent už pak zůstane k opravdovému odpočinku!

Více na webu: www.dizajntrh.cz

| Poslední úprava: 16. listopadu 2022 (st)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon