Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Spolupráce má smysl. Olomoučtí podnikatelé a radnice našli společnou platformu

Spolupráce má smysl. Olomoučtí podnikatelé a radnice našli společnou platformu

Spolupráce má smysl. Olomoučtí podnikatelé a radnice našli společnou platformu

8. září 2022 (čt)

Výsledky dosavadní spolupráce hodnotili při setkání na radnici podnikatelé z Okresní hospodářské komory Olomouc s představiteli města. Zaznělo mimo jiné i to, že z počátku o významu spolupráce někteří podnikatelé pochybovali, aby pak po pár letech shledali tuto kooperaci oboustranně výhodnou a smysluplnou. Město a OHK Olomouc chtějí spolupracovat i nadále.

Během posledních let navštívili představitelé města a OHK dvanáct zajímavých olomouckých firem a tedy i zaměstnavatelů, třináctá vybraná firma bude na řadě příští týden. „Návštěvy firem byly pro nás výbornou příležitostí poznat, jak rozmanité podnikatelské prostředí je a jaký dosah mají některé jedinečné produkty z našeho města, o kterých značná část Olomoučanů nemá tušení,“ uvedl primátor Mirek Žbánek. „Spojujícím prvkem firem, které OHK k našim exkurzím vybrala, byl přesah jejich činnosti z čistě byznysové sféry do oblasti společenské odpovědnosti a sociálních aktivit,“ dodal primátor.

„Setkání byla výhodná i pro management navštívených podniků. Nejen že mohli představit činnost svých firem, ale také měli možnost s představiteli města projednat různé praktické problémy, jako třeba nedostatečnou frekvenci autobusových spojů pro zaměstnance, nabídnout podněty na téma územního plánu nebo popsat praktické komplikace při investičních záměrech,“ uvedl Radim Kašpar, ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc.

Při exkurzích se ukázalo, že na výrobky nebo služby z Olomouce lze narazit doslova na celém světě. Ať už jde o součástky pro luxusní vozidla, špičkové softwarové řešení celosvětové sítě pro jednu z největších kosmetických firem, kvalitní dermatologické produkty pro lékárenské řetězce nebo třeba populární čokoládové cukrovinky z olomoucké Zory. V Olomouci sídlí i největší český dodavatel průmyslové hygieny nebo jeden ze tří největších tuzemských e-shopů. Z pohledu města je podstatné, že tyto firmy prosperují, rostou a při tom pak nabízejí nová a nová pracovní místa, včetně pozic pro vysoce kvalifikované pracovníky.  

Současně se potvrdilo, že k moderním firmám patří i vědomí odpovědnosti. Každá z navštívených firem se nějak podílí na dobročinných akcích, podporuje polytechnické vzdělávání, organizuje humanitární pomoc do různých oblastí světa, sponzoruje mládežnické sportovní oddíly nebo spolupracuje s neziskovými organizacemi, které pracují se zdravotně postiženými. „Musím říct, že v Olomouci je opravdu hodně firem, které už plně vnímají i sociální rozměr a svou společenskou odpovědnost. Z toho mám radost,“ uzavřel primátor Žbánek a dodal, že město bude s OHK Olomouc a firmami určitě spolupracovat i v dalších letech.

Fotografie:

| Poslední úprava: 8. září 2022 (čt)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon