Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Věděli jste, že se luxusní vozy Porsche rodí i v Olomouci? Společnost weba jim dává kostru

Věděli jste, že se luxusní vozy Porsche rodí i v Olomouci? Společnost weba jim dává kostru

Věděli jste, že se luxusní vozy Porsche rodí i v Olomouci? Společnost weba jim dává kostru

9. května 2022 (po)

Bez těchto výrobků by dálnice celého světa nemohly brázdit nádherné vozy značky Porsche. V Olomouci funguje už skoro čtvrt století firma weba, která dodává do špičkových vozů důležité kovové, za tepla lisované strukturní díly. Firmu nyní navštívil primátor Mirek Žbánek spolu s náměstky Matoušem Pelikánem a Otakarem Štěpánem Bačákem a se zástupci Okresní hospodářské komory Olomouc.

Společnost weba vznikla v rakouském Steyru v roce 1982, už v roce 1990 založila dceřinnou firmu v Lutíně. Od roku 1999 sídlí v Olomouci, kde se jí naskytl větší prostor, potřebný pro další rozvoj společnosti. Zatím poslední rozšíření společnosti se odehrálo v roce 2017, kdy z původní plochy 4200 rozšířila na dnešních 13 tisíc metrů čtverečních. Zaměstnává u nás téměř dvě stovky kvalifikovaných pracovníků a dalším několika desítkám ještě v blízké buducnosti práci nabídne.

V Olomouci vznikají procesem horkého tváření díly do špičkových vozidel a nástroje na jejich tváření, a ty dále putují do celého světa. Díky kvalitní práci týmu z Olomouce tak potkáte výrobky z centra Moravy na dálnicích a sinicích téměř všech světadílů. „Jelikož jsme uspěli a získali další zakázky na tři nové dlouhodobé projekty až do roku 2033, budeme rozšiřovat náš tým o další kvalifikované pracovníky. Nabídneme práci třiceti až čtyřiceti dalším kolegům,“ uvedl ředitel závodu Robert Raich.

Weba systematicky spolupracuje se dvěma regionálními školami, Sigmundovou střední školou strojírenskou v Lutíně a Střední školou technickou a zemědělskou v Mohelnici, kde vychovává kvalifikované nástrojaře a obráběče. „Snažíme se jim pak nabídnout odpovídající pracovní pozici v naší společnosti,“ dodal Robert Raich s tím, že firma má velmi nízkou míru fluktuace.

Primátora zaujala nejen skutečnost, v jakém segmentu automobilového průmyslu se produkty z Olomouce vyskytují, ale i přístup společnosti weba. „U společností, které navštěvuji, mne zajímají nejen otázky z oblasti hard bussines, ale i jejich přístup k lidem či k životnímu prostředí. Weba má tyto aspekty zvládnuté velmi příkladně, což opravdu vítám,“ reagoval primátor Mirek Žbánek na informace, že weba spolupracuje například s Mateřskou školou Blanická v Olomouci, pomáhá autistickým dětem nebo členům spolků Trend vozíčkářů a Tyfloservis. Weba rovněž dlouhodobě sponzoruje protidrogovou osvětu a spolupracuje na vydávání preventivních publikací s Českým červeným křížem a Evropskou policejní asociací. Firma uspořádala i sbírku na pomoc Ukrajině a zaměstnancům, kteří jako dobrovolníci pomáhali ukrajinským dětem, plně hradila mzdu.

Primátor se s vedením firmy dohodl na dlouhodobé spolupráci weby a města v oblasti sociální odpovědnosti a na pomoci při začleňování ukrajinských rodin do společnosti.

Fotografie:

| Poslední úprava: 9. května 2022 (po)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon