Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Tři králové na koních projeli městem, sbírku podpořil i primátor

Tři králové na koních projeli městem, sbírku podpořil i primátor

Tři králové na koních projeli městem, sbírku podpořil i primátor

6. ledna 2022 (čt)

Na podporu Tříkrálové sbírky vyrazili v kostýmech a na koních primátor, hejtman a generální vikář olomoucké arcidiecéze. Průvod s andělem i sbory prošel městem, aby připomněl probíhající tradiční sbírku, kterou pořádá Charita.

Na začátku putování se tři králové poklonili v katedrále svatého Václava. Průvod v čele s primátorem Mirkem Žbánkem, hejtmanem Josefem Suchánkem a biskupem Josefem Nuzíkem se pak vydal na arcibiskupství, univerzitu a k olomoucké radnici, kde probíhal společný program za účasti sboru opery a operety Moravského divadla a přidaly se i děti z mateřské školy Ovečka.

Primátor Mirek Žbánek se ujal role jednoho ze symbolických králů, východních mudrců už potřetí. „Moc bych si přál, aby ta hvězda, která dnes vedla naše kroky a zvěstovala dobré zprávy, byla nejen pro Olomoučany například tou hvězdou z jejich vánočního stromečku, a zároveň dobrou zprávou o tom, že rok 2022 bude rokem, kdy se postupně vypořádáme s problémy, které nás tíží a vydáme se všichni na cestu radostnější,“ sdělil primátor Mirek Žbánek na olomouckém arcibiskupství.

„Pandemická situace nás stále ovlivňuje, takže i koledování vypadá letos zase trochu jinak. I tak věřím, že se poselství k lidem a do jejich domovů dostane,“ řekl olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Tři králové s sebou totiž tentokrát nenesli kasičku. „Chceme tím upozornit dárce na to, že ne všude přijdou koledníci a že se sbírka přenáší i letos do online světa,“ vysvětlil ředitel olomoucké Charity Petr Prinz.

Sbírková akce letos probíhá od 1. do 16. ledna. Dary mohou lidé předávat přímo koledníkům, ale kvůli pandemii jich nebude v ulicích tolik jako kdysi. Kromě darů koledníkům mohou lidé přispět do statických kasiček, které má Charita Olomouc v regionu připravených okolo čtyř stovek. Rozmístěny jsou v různých prodejnách, kavárnách, lékárnách, firmách a institucích. Až do 30. dubna pak bude možné přispět on-line.

„Charita Olomouc věnuje výtěžek z Tříkrálové sbírky na rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku a na vytvoření zázemí lidem s duševním onemocněním. Získané finanční dary rovněž podpoří důstojné zaopatření zemřelých klientů střediska Samaritán pro lidi bez domova,“ dodala Eva Štefková z olomoucké Charity.

Podrobný seznam míst, kde a jak je možné přispět, je k dispozici na webu Charity. Dárci mohou příspěvek v libovolné výši zaslat také přes internet nebo odeslat dárcovskou textovou zprávu. Informace jsou k dispozici na www.trikralovasbirka.cz

Fotografie:

| Poslední úprava: 6. ledna 2022 (čt)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu