Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Krásná, kreativní, zábavná i dojemná. Olomouc během Dnů evropského dědictví

Krásná, kreativní, zábavná i dojemná. Olomouc během Dnů evropského dědictví

Krásná, kreativní, zábavná i dojemná. Olomouc během Dnů evropského dědictví

13. září 2021 (po)

Ve velkém stylu se představily Dny evropského dědictví v Olomouci ve druhém zářijovém týdnu. „Vloni jsme měli tu čest uspořádat národní zahájení Dnů evropského dědictví. Já ale mohu s velkou hrdostí říct, že tato akce má skutečně evropskou úroveň i letos,“ uvedla při zahájení pátečního audiovizuálního představení Sloup světla náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Olomoucké centrum a spolu s ním i některá další místa ve městě žily během uplynulého týdne desítkami akcí. V pátek a sobotu se odehrávaly nejrůznější trhy a jarmarky na Horním i Dolním náměstí a v ulici 28. října, divadelní představení pro děti byla k vidění u Caesarovy kašny, divadlo pro dospělé se odehrávalo u katedrály svatého Václava nebo v bývalé jezuitské koleji na náměstí Republiky.

Kromě toho na různých místech ve městě probíhaly festivaly Řeka má duši a Street Art Festival, díky němuž mimochodem získala provozní budova Moravského divadla mimořádně kvalitní dvacetimetrový murál s motivem Melpomené, múzy tragédie, od italského tvůrce jménem Ozmo. Vila Primavesi představila věrnou kopii sochy Ponocného od slavného sochaře vídeňské secese Antona Hanaka. Neméně skvostný freskový sál Komenia byl otevřen a nabízel komentované prohlídky.

Akcí bylo skutečně hodně a kdo chtěl alespoň okusit většinu z nich, musel ve městě trávit celé dny od rána až do večera…

Vrcholem pátečního programu bylo open-air představení Sloup světla, které propojilo všechny tři soubory Moravského divadla Olomouc. Představení bylo poctou Sloupu Nejsvětější Trojice a současně pietou za oběti pandemie. „Na Velehradu by jistě z pódia zaznělo oslovení Všichni lidé dobré vůle. Já jsem ale přesvědčen, že se i zde na Horním náměstí sešli lidé dobré vůle, aby si připomněli oběti pandemie a současně vyjádřili touhu, abychom už v dalších měsících a letech nemuseli mít strach. Děkuji Moravskému divadlu Olomouc za toto krásné představení a děkuji vám všem, kteří jste jakýmkoliv způsobem přispěli k tomu, že jsme všechno zvládli a zvládat budeme,“ dodal při zahájení představení primátor Mirek Žbánek.

Fotografie:

| Poslední úprava: 13. září 2021 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu