Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Obyvatelé Lazců se zapojili do debaty o novém parku Na Dlouhé

Obyvatelé Lazců se zapojili do debaty o novém parku Na Dlouhé

Obyvatelé Lazců se zapojili do debaty o novém parku Na Dlouhé

24. června 2020 (st)

Řadu nápadů i kreativních řešení přinesla veřejná diskuse k připravovanému parku na Lazcích. Volná plocha mezi ulicí Dlouhá a Mlýnským potokem se má proměnit ve zcela nový park. Obyvatelé Lazců a veřejnost se diskusí nad studií zapojili do projednávání jeho budoucí podoby. Akci organizoval Útvar hlavního architekta ve spolupráci s komisí městské části Lazce.

Založení nového parku bylo navrženo v prověřovací studii, kterou zpracovala společnost Zahrada Olomouc. „Studie se zabývá koncepcí řešení celého území mezi ulicí Dlouhá a Mlýnským potokem, nicméně v současné době připravovaný záměr parku bude řešit v první etapě pouze pozemek v majetku města, který je dnes zemědělsky obhospodařovaný,“ vysvětlila Jana Křenková z Útvaru hlavního architekta.

Veřejné projednání přitáhlo pozornost zejména občanů z městské části Lazce. „Byl to pomyslný první výkop k široké debatě. Jejím smyslem je, aby si lidé mohli sami definovat, jak by se tady cítili nejlépe. Co by tady mělo být a co naopak ne. Jsem rád, že na jednání zaznívala spousta kreativních myšlenek a nápadů. To, co je spojovalo, byla shoda na zachování maximálního počtu stávajících vzrostlých stromů a zeleně a jejich zakomponování do budoucího řešení,“ popsal a ocenil zájem Olomoučanů primátor Mirek Žbánek.

Obsáhlou diskusi vedli účastníci v průběhu jednání například i o podobě nábřeží Mlýnského potoka, místa pro piknikové posezení nebo o propojení budoucího parku se sousedním ovocným sadem, který by mohl sloužit jako výuková zahrada Univerzity Palackého. „Veřejnosti byly představeny i úspěšné příklady k obdobným parkům včetně nových přístupů, kladoucích důraz na uplatnění maxima přírodních prvků tekoucí vody, kvetoucí louky a mlatových cest,“ popsala průběh veřejného projednávání Jana Křenková z Útvaru hlavního architekta.

Náměty z diskuse budou nyní zapracovány do dalšího stupně projektové dokumentace. Zájemci je nicméně mohou i nadále posílat na Útvar hlavního architekta magistrátu, emailovou adresu [email protected]. „O dalších krocích a možnosti zapojit se do plánovaní parku budeme veřejnost v předstihu informovat,“ oznámila Jana Křenková.

Záznam z jednání je zveřejněný na webových stránkách města na adrese https://www.olomouc.eu/o-meste/uzemni-planovani/verejna-prostranstvi

Fotografie:

| Poslední úprava: 24. června 2020 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu