Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Primátor se zajímal o rozvojové plány společnosti M.L.S. Holice, oceňuje sociální odpovědnost firmy « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Primátor se zajímal o rozvojové plány společnosti M.L.S. Holice, oceňuje sociální odpovědnost firmy

Primátor se zajímal o rozvojové plány společnosti M.L.S. Holice, oceňuje sociální odpovědnost firmy

Primátor se zajímal o rozvojové plány společnosti M.L.S. Holice, oceňuje sociální odpovědnost firmy

26. února 2020 (st)

Primátor Mirek Žbánek a zástupci Okresní hospodářské komory Olomouc navštívili největšího průmyslového zaměstnavatele v Olomouci. Management společnosti M.L.S. Holice jim představil výrobu ve svých areálech a prezentoval stěžejní rozvojové záměry firmy. Mezi ty zásadní patří rozšiřování areálu a navýšení počtu zaměstnanců.

Novou výrobní halu o ploše bezmála 6000 m2 se podařilo společnosti M.L.S. Holice nedávno dokončit v ulici Průmyslová. Přesune se do ní výrobní pobočka z Rumunska a společnost tam vytvoří přes sto nových pracovních míst. Projekt transferu výroby znamená pro firmu rozvojovou investici okolo 200 milionů korun.

„Do nově vzniklé haly se přesune výroba průmyslových alternátorů, tedy synchronních generátorů, velkých výkonů až do 18 MW. Hmotnost budou mít od sedmi do dvaceti šesti tun. Jen pro srovnání – dnešní výrobky, které v Olomouci vyrábíme, váží od 110 kilogramů do pěti tun,” popisuje ředitel M.L.S. Holice Vladan Hlaváč. Společnost je největším průmyslovým zaměstnavatelem v Olomouci a zároveň největším výrobcem elektrických generátorů v České republice. Vyrábí a dodává kompletní portfolio nízkonapěťových generátorů. Přesunem výroby z Rumunska se paleta výrobků rozroste o generátory středně a vysokonapěťové.

„Společnost je dlouhodobým členem Okresní hospodářské komory Olomouc a spolupráce se stále rozvíjí. Svědčí o tom také fakt, že se firma nad rámec členství rozhodla stát také celoročním marketingovým partnerem komory pro letošní rok,“ komentuje ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc Radim Kašpar.

Komora, která plní roli hlavního zástupce podnikatelů a firem v regionu, nadále prohlubuje také spolupráci s městem. Nově se rozvíjí i v tématu společenské odpovědnosti firem. „Ve spolupráci s hospodářskou komorou uskutečňuji návštěvy významných zaměstnavatelů. Ve městě i regionu působí mnoho firem, které si zaslouží uznání, protože městu mnoho vrací. Na podporu sportu, kultury i na utváření komunitního života v Olomouci často tečou peníze právě od místních podnikatelů a oblast financování tak nezůstává jen na dotačních zdrojích města,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek. „Zvažujeme, jak tento přístup sociálně zodpovědných firem oceňovat a motivovat je. V součtu jde o velké částky, které do podpory plynou, a společnost M.L.S je jedním z příkladů takto odpovědného přístupu,“ objasnil primátor.

Ve spolupráci s Moravskou vysokou školou hodlá město vytvořit mapou sociálně odpovědných firem a téma dále rozvíjet s Okresní hospodářskou komorou i dalšími partnery.

Fotografie:

| Poslední úprava: 26. února 2020 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu