Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomouckým dobrovolným hasičům od pátku pomáhá také Pavlínka a Hasilka « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouckým dobrovolným hasičům od pátku pomáhá také Pavlínka a Hasilka

Olomouckým dobrovolným hasičům od pátku pomáhá také Pavlínka a Hasilka

Olomouckým dobrovolným hasičům od pátku pomáhá také Pavlínka a Hasilka

7. prosince 2019 (so)

Modernizace technického vybavení olomouckých jednotek dobrovolných hasičů pokračuje. Tentokrát dvěma jednotkám přibyla nová auta. „Auta i vybavení jednotlivým sborům doplňujeme soustavně. Jsme si vědomi důležitosti dobrovolných hasičů pro bezpečnost města a tak chceme, aby byly jednotky vybaveny co nejlépe,“ řekl při předávání vozidel primátor Mirek Žbánek.

Dvě nová speciálně upravená vozidla tentokrát obdrželi zástupci SDH Droždín a Holice. Předání se mimochodem odehrálo před krásnou novou zbrojnicí, která slouží od letošního června dobrovolným hasičům ve Chválkovicích.

„Náklady na pořízení automobilů jsou téměř 2,3 milionu korun,“ konstatoval Martin Major, náměstek primátora, odpovědný za oblast ochrany obyvatel. Část prostředků městu pomohla zajistit dotace z Ministerstva vnitra, respektive z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru v rámci programu Dotace pro jednotky SDH obcí a to částkou ve výši 900 tisíc korun, dotací ve výši 200 tisíc korun přispěl Olomoucký kraj. Zbývajících skoro 1,2 milionu korun hasičům přidalo ze svého rozpočtu město.

„Důležité bylo upravit technickou specifikaci automobilu pro potřeby vybraných jednotek. Pro jednotku sboru dobrovolných hasičů Holice jsme zvolili variantu osmimístného automobilu, který má speciální hasičskou vestavbu,“ popsal náměstek Martin Major. „Ta umožňuje převoz plovoucího čerpadla, motorové stříkačky s příslušenstvím, hasicích přístrojů a má další úložné prostory pro předepsané vybavení. V případě jednotky Droždín jsme zvolili variantu devítimístného automobilu, který má pouze základní hasičské vybavení a slouží převážně pro potřebu evakuace ze zasaženého území a k přepravě hasičů na místo zásahu.“

Oba automobily už mají i nová jména. V Droždíně bude jezdit Hasilka, což je jméno, které vybrali nejmenší droždínští hasiči při hlasování. Dobrovolní hasiči v Holici se rozhodli vzdát poctu svaté Pavlíně, která je patronkou Olomouce, a svůj nový vůz proto pokřtili jménem Pavlínka.

Průměrné stáří vozového parku olomouckých hasičů bylo ještě donedávna více než 14 let. „Jedná se tak o další krok k obnově vozového parku, kterým se nám daří plnit slib daný naším hasičům,“ dodal Martin Major. Statutární město Olomouc bude v obnově vozového parku za využití dotací pokračovat i v dalších letech. „V příštím roce chceme pořídit další dva nové dopravní automobily pro jednotky Chomoutov a Topolany a dále moderní zásahovou cisternu pro jednotku ve Chválkovicích,“ doplnil primátor Mirek Žbánek. Letos v lednu dostaly nová auta také jednotky z Černovíra a Radíkova.

Fotografie:

| Poslední úprava: 7. prosince 2019 (so)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu