Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Velvyslanec Olomouci pomůže s velkým setkáním dvaceti měst zemí V4 « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Velvyslanec Olomouci pomůže s velkým setkáním dvaceti měst zemí V4

Velvyslanec Olomouci pomůže s velkým setkáním dvaceti měst zemí V4

Velvyslanec Olomouci pomůže s velkým setkáním dvaceti měst zemí V4

4. prosince 2019 (st)

V novém roce čeká Olomouc jedna zajímavá novinka - začne totiž česko-slovenský rok. Bude to první ze série roků, věnovaných zemím Visegrádské čtyřky (V4) a střední Evropy. Následovat bude rok česko-maďarský, česko-polský a konečně i česko-rakouský. Olomouc tak dává okolním zemím najevo, že je v samém centru pomyslné Středoevropské stezky, spojující Vídeň, Budapešť, Bratislavu a Krakov. Olomouci s tím teď slíbil pomoct i český velvyslanec v Budapešti Tibor Bial.

Při návštěvě olomoucké radnice jednali velvyslanec Tibor Bial a ředitelka budapešťské pobočky agentury CzechTrade Dora Egressy s primátorem Mirkem Žbánkem o praktických krocích, které mohou vést ke zviditelnění Olomouce v blízkém zahraničí a k propojování nejrůznějších tradičních i nových přeshraničních vazeb. „Klíčový je pro nás středoevropský prostor. Nabízí se to zcela přirozeně, vždyť například Vídeň či Bratislava jsou pro Olomouc bližšími městy než Praha, a středoevropské vazby tady v historii byly odedávna,“ řekl primátor Mirek Žbánek. „Některé z těchto vazeb byly zpřetrhány, ale určitě je lze obnovit nebo nacházet a propojovat nové,“ dodal primátor Olomouce. Jako příklad uvedl výstavu Flora Olomouc, která by byla vhodným základem pro setkání středoevropských firem, které se zabývají například floristikou či pěstitelstvím.

Na příští rok chystá město první velkou akci v tomto směru. „Chceme uspořádat v Olomouci setkání partnerských měst, která v rámci střední Evropy spolupracují. Půjde o zástupce přibližně dvaceti měst, která mají partnery v jiné zemi V4 a dobře s nimi spolupracují,“ vysvětlil Žbánek. „To je výborná myšlenka, která přesně zapadá do trendu, že by se podobné aktivity měly konat jinde než v hlavních městech. Praha či Budapešť jsou přeplněné nejrůznějšími kongresy, a přitom regiony nabízejí i tak krásná a pohostinná města jako je Olomouc,“ reagoval velvyslanec Tibor Bial.

Velvyslanec na závěr přislíbil městu plnou podporu české ambasády i agentury CzechTrade v komunikaci s partnery v Maďarsku. Jeho nynější návštěva v Olomouci navázala na prvotní setkání zástupců Olomouce na půdě české ambasády v Budapešti.

Fotografie:

| Poslední úprava: 4. prosince 2019 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu